Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:51 27.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Windows
*Кратък преглед

Тема Office '97 - проблемче с кирилицанови  
Автор Boby_ (Турбото)
Публикувано26.01.04 13:16



Абе мъчих се, мъчих се и като взех да се предавам, реших да постна тук една темичка да видим дали ще се намери някой да помогне.
Проблемът се състои в следното: компютър с Win2k SP4, кирилизиран с кирилицата на инженера и MS Office '97 SP2. На него има една стара презентацийка на PowerPoint на кирилица. Като се отвори, в нея се виждат само въпросителни. Когато тези въпросителни се пейстнат в Word, си се виждат като нормална кирилица. Но при обратното копиране в PowerPoint отново стават на въпросителни. Езикът на презентацията е Bulgarian. Когато се направи нов текстбокс и се пише в него, кирилицата е ОК, но когато се дописва във вече съществуващ такъв, си излизат въпросителните на общо основание. Шрифтът е Arial. За нещастие в Office '97 при избор на шрифт няма опция да се избира дали да е Western или Cyrillic.
А, и още нещо - в Regional Options е избран за дифолт български, инсталирани са всички възможни кирилски кодови таблици и Cyrillic е дифолт.
Помагайте, моля ви, че направо пощурях - колежката ще трябва да преписва презентацията, като ГЛЕДА от Word-а - живо безумие!



Тема Re: Office '97 - проблемче с кирилицанови [re: Boby_]  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано26.01.04 13:21



Намери един Notepad.exe от Windows 98. Пейстни в него каквото намериш на кирилица, и после го копирай оттам към Power Point.

Почти същата работа ще може да свърши и "Щирлиц 4", не съм я писал аз... има я на сайта на инжИнера.

П.П. Ако не става пеъстването в ноутпад от PowerPoint - първо го минаваш през Word, после пейст във NotePad, и после връщаш към PowerPoint. Но нот-пада трябва да е от 98-ца или 95-ца. Просто копирай ЕХЕ-то.

----------------------------------
помислих, хареса ми, помислих пак...

Редактирано от Щиpлиц на 26.01.04 13:25.



Тема Re: Office '97 - проблемче с кирилицанови [re: Щиpлиц]  
Автор Boby_ (Турбото)
Публикувано26.01.04 13:34



М-да, стана с Notepad-чето. Благодаря!



Тема Re: Office '97 - проблемче с кирилицанови [re: Щиpлиц]  
Автор Boby_ (Турбото)
Публикувано26.01.04 13:58



Стана, стана, ама не стана - някои се конвертират така, а други не щат (това с Notepad от 98). Дай, моля те, точен линк към тоя Щирлиц, че изрових целия сайт и не го открих.



Тема Re: Office '97 - проблемче с кирилицанови [re: Boby_]  
Авторinjinera (Нерегистриран)
Публикувано26.01.04 14:51



Никога не съм работил с PowerPoint. Със стария и новия Уърд съм си бил главта, интересно ми е как става това с PowerPoint-а.

Ако може, прати ми презнтацията на пощата.



Тема Re: Office '97 - проблемче с кирилица [re: injinera]  
Автор Boby_ (Турбото)
Публикувано26.01.04 15:10



Открих Щирлиц 4 - с нея става, но е бавно и досадно - трябва да се отвори всяко текстбоксче, да се копира в Щирлиц, после обратно в PowerPoint-а.
Кажи си адреса да ти пусна презентацията (или поне част от нея, защото другата част е конфиденциална).
И благодаря за Щирлиц-а!



Тема Re: Office '97 - проблемче с кирилицанови [re: Boby_]  
Авторinjinera (Нерегистриран)
Публикувано26.01.04 23:29



injinera@top.bg
Ама напиши ОТНОСНО, дето не прилича на спамерско, защото трия по 20 писма без да ги чета.
примерно: Pra6tam ti prezentaciqta. Или направо на нашенски, при мен се чете




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.