Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:22 06.07.24 
Компютри и Интернет
   >> Windows
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Interesen problem s XPнови  
АвторTermy (Нерегистриран)
Публикувано08.12.03 02:33



hora, gledajte sega. ot okolo 3 meseca sym s XP. Na hdd-to s XP ima samo sistemni fajlowe. NTFS e. wsi4ki direktorii i fajlowe sa okolo 1.87GB. na diska zaemat 1.79GB, koeto e adski stranno. diska e tri GB. W sy6toto wreme winboza kazwa, 4e imam mevdu 700 i 433 (razli4no pri wseki boot, no we4e klonqt po-4esto kym 500, w momenta sa 327MB i pri wsqka instalaciq na nowa programa stawat wse po-malko) swobodni MB na nego. w sy6toto wreme, pri nastrojkite za wirtualna pamet, nqmam sloven paging file za tozi disk i mi kazwa, 4e na nego ima 614MB available. scandisk ne namira problemi. kogato startiram PartitionMagic pod win98, toj kazwa, 4e naistina ima tolkowa malko mqsto na diska, taka 4e XP-to ne me lyve. Za6to taka? Kakyw mu e skapaniqt problem? za6to mi se gubi mqsto ot diska? Molq, ako movete, pomognete? I o6te ne6to. Ako ne6to wzeme, 4e mu se skape, s kakwi programki da go oprawqm toq NTFS?
mersi za pomo6tta



Тема Re: Interesen problem s XPнови [re: Termy]  
Авторnator (Нерегистриран)
Публикувано08.12.03 09:05



За System Restore и Restore Points да си чувал?



Тема Re: Interesen problem s XPнови [re: nator]  
АвторTepми (Нерегистриран)
Публикувано08.12.03 12:45



чувал съм, естествено, но това е в общи линии винбозата да си се оправи сама. не я знам какво помни в тези ресторе поинтс и им нямам вяра. искам да знам какво правя с компютъра си, а не от микрософта да мислят вместо мен. Но това не ми е основният проблем. Повече ме интересува, защо ми се губи от дисковото пространство. Все пак мерси за отговора.



Тема Re: Interesen problem s XPнови [re: Tepми]  
Авторkитaeцa (Нерегистриран)
Публикувано08.12.03 13:28



Ами точно там ти отива "липсващото" пространство - в ристор пойнтс. Отиди на MyComputer-Properties-SystemRestore и промени настройките по твой вкус. Все пак не е много препоръчително да се лишаваш от SystemRestore, защото има достатъчно ситуации, в които те спасява.



Тема Re: Interesen problem s XPнови [re: kитaeцa]  
АвторTermy (Нерегистриран)
Публикувано09.12.03 18:16



za system restore imam otdeleni samo 400MB, ne 1GB.



Тема Ламе...нови [re: Termy]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано09.12.03 19:08



Куре!
С десният бутон върху C: пропърти, изкарва една красива картинка в синьо и някакво странно лилаво клонящо усилино към розово. Точно над нея има две числа ( ще говорим в GB за да не трябва да разтягам локуми на тема какво е това Мб и как го смятат в М$ ) сумата на които приблизително дава размера на диска ти.
Целта е да получим това Used. В десния прозорец на екслодера блъскаме Ctrl-A и отново пропърти. Търпение му е майката, но на 8 ГБ диск за около минута изписва още две числа! Нас ни вълнува по-голямото Size on Disk. Към него прибавяме стойноста в МБ от ристор поинт-а и получаваме заетото пространство с точност до 1.5% ( това число е по мои наблюдения )
Ако диска ти е 3Гб или 3 000 000 000 байта това прави 2.79 Gb в първата картинка. Средната големина ( по подразбиране ) е 12% от онова с многото нули или наистина някъде около 400Мб Имаш един път 1.87 заети + 0.4 за ристор пойнт + 0.5 свободни което прави 2.77 или казано по друг начин размера на дяла на диска ти в гигабайти
Какво на майната си не ти е ясно от обясненията на другите и ми търсиш някакъв гигабайт?



Тема Re: Ламе...нови [re: .]  
АвторTermy (Нерегистриран)
Публикувано10.12.03 01:28



capacity: 3 224 276 992 bytes
used space: 2 833 346 560 bytes
free space: 390 930 432 bytes
All in D:\
size: 2 019 986 062 bytes
size on disk: 1 926 842 761 bytes (6antawo, 4e e po-malko ot size, a)
system restore: 400MB = 400*1024^2 = 419 430 400 bytes

elementarna smetka:
capacity - (size + system restore) = free space

3 224 276 992 - (2 019 986 062 + 419 430 400 ) = 784 860 530 > free space

wiv, pi4, wqrno e, 4e ne mi se gubi 1GB, no wse pak e O4EWADNO, dori za takyw znae6t ostroumnik kato tebe, 4e trqbwa da imam powe4e ot dwa pyti powe4e swobodno mqsto, ne misli6 li? towa gore e s to4nost do bajt, a ne s nqkwi twoj iz4isleniq za procentni gre6ki.



Тема Аре от мен да мине.нови [re: Termy]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано10.12.03 10:05



Куре! Току що доказа, че си типично леймърче. Size on Disk е по-малко от Size само в един случай - в сметките не участват скритите и системни файлове.
Пийни сега едно топло млекце за успокоение, пусни един експлодер, Tools-> Folder Options... -> View маркирай Show hidden file and folder, махни отметката пред Hide protected operating system files (Recommended) и пускай наново онова с маркирането на всички файлове в root-а на диска дето му се "губи" свободно пространство.
Че съм умен - умен съм, бях си обещал да не захапвам леймърчета дето не мислят и не четат какво пише по екрана на монитора, ама ти си уникален случай! Те му обесняват спокойно - той си пее неговата песен!
А вече ми е и досадно да съм винаги прав!



Тема Re: Аре от мен да мине.нови [re: .]  
Автор naki (DOS/Win32 guru)
Публикувано10.12.03 19:33



Ти си тъпанар!
Size on Disk е по-малко от Size само в един случай - КОГАТО ИМА КОМПРЕСИРАНИ ФАЙЛОВЕ!
Умник такъв...
(Това само при NTFS)


Редактирано от naki на 10.12.03 21:11.



Тема Re: Аре от мен да мине.нови [re: naki]  
АвторTermy (Нерегистриран)
Публикувано10.12.03 23:56



lele majko. dobre, 4e imahme mlqko w hladilnika. slovih si i sok4e ot qgodi, 4e mnogo se razwylnuwah. ni6to. uspokoih se. re6ih, wse pak, 6tom 4oweka winagi e praw, daj da widq taq klqwka. abe wsi4ko si be6e kakto trqbwa - NQMA6E KLQWKA, SIRE4. estestweno, 4e nqma da ima klqwka - tiq pumii winagi gi maham.
mersi za idejkata s kompresiranite fajlowe i folderi, naki. imam takiwa, naistina, no ne e w tqh problemyt. za psuwa6tiq:

ajde pak elementarnata smetka, 4e qwno ne si se wgledal w prednata:

size on disk + free space = capacity, nali taka? zamestwame:
2354571657 + 372 035 584 = 2 726 607 241, no wsy6tnost
capcity na moq disk e 3 224 276 992. kakto sam zabelqzwa6
2 726 607 241!=3 224 276 992
ne moga da ti go obqsnq po-qsno. ako ima6 drugi idei, molq spodeli gi s nas, 6toto wse pak, ako wzeme6 da pro4ete6 postingite mi, move i da ti dojde ne6to na mozyka. i prestani da psuwa6. wa6ite ne sa li te u4ili, 4e ne e prili4no.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.