Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:40 19.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Windows
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Нали ми знаете проблема...нови  
Автор ADMlN$ (...реже наред.)
Публикувано11.06.03 08:34



...ама понеже, се появи много нов народ да взема да ви го припомня:

C:\Documents and Settings\Luser>net start helpsvc
The Help and Support service is starting.
The Help and Support service could not be started.

A system error has occurred.

System error 126 has occurred.

The specified module could not be found.


C:\Documents and Settings\Luser>


Идеи?

"Няма да я целувам засега" си казал принца и слязал от Спящата Красавица


Тема Re: Нали ми знаете проблема...нови [re: ADMlN$]  
Автор amateur (любител)
Публикувано11.06.03 11:47



Честно казано не схващам съвсем смисъла на задачката.
Опитваш се да пуснеш някакъв сървис за хелп и съпорт. Не знаех, че такъв има. Поне при мен на 2000 СП3 няма инсталиран по подразбиране такъв сървис. Или поне доколкото рових, не открих.
Значи проблема е че не ще да се пусне сървиса ли?
С две думи, като виждаш, че не вдявам, вземи че обясни по-подробно де!




Тема идей ;)нови [re: ADMlN$]  
Авторkak (Нерегистриран)
Публикувано11.06.03 13:25



идеята е, че се опитваш да пуснеш нещо дето го нямаш (ама ти това и сам си го разбрал нали) с каква ОС си? Изключвам да си с ХП щото при мен си го има (без микакви сервайс пакове), даже си работи, въпреки че не знам за какво е.
Разгледай из хелпа - SC.exe
Сервиза който ти трябва се стартира такаж (за ХП):
C:\WINDOWS\System32\svchost.exe -k netsvcs
Дано съм ти бил полезен ;)



Тема Re: Нали ми знаете проблема...нови [re: ADMlN$]  
Автор Toнчo (полузапознат)
Публикувано11.06.03 16:56



Е хайде не ни мъчи повече, кажи какво стана, наистина ли не е стартирало RPC-то или се е случило нещо друго. Разкажи ни какво пише в event log-a.
Моля!



Тема Re: Нали ми знаете проблема...нови [re: ADMlN$]  
Автор ADMlN$ (...реже наред.)
Публикувано11.06.03 18:33



Операционна система: XP Pro + SP1, хадруера не е от значение!
Ефекта от неработата на този сървис е, че като блъсна F1 или избера Start->Help and Support не става нищо! Ама наистина нищо! Разбирайте така: хелп системата отсъства!
За да тръгне си търси точно този сървис, които обаче не ще да тръгне, а при опит за стартиране бълва 3 или 4 ивента в лога, като най-интересното е, че незнам си кой DCOM не можел да се инициализира в зададения времеви участък, абе с две думи минал му е таймаута.
А да - Event ID: 7023.
Честно казано не знам от кога е това, но определено преди SP имах хелп. Това обаче не е правило. Сега след всяка инсталация порверявам и след всеки SP продължава да си има.
Не че ми е тупнала, но ми е трън в задника и "вервайте" дразни ме.

"Няма да я целувам засега" си казал принца и слязал от Спящата Красавица


Тема Re: Нали ми знаете проблема...нови [re: ADMlN$]  
Авторkитaeцa (Нерегистриран)
Публикувано11.06.03 18:48



Да го е сполетявал случайно токов удар това РС? Или някаква аналогична причина за внезапно гасене на компютъра довело до грешки по харда?



Тема Re: Нали ми знаете проблема...нови [re: kитaeцa]  
Автор ADMlN$ (...реже наред.)
Публикувано11.06.03 18:58



Опряхме до хардуера значи!
Добавка: APC Smart UPS 2200 + Seagate 40GB + Seagate 80GB + WD 40GB. Наскоро смених единият, по точно системния, защото беше тръгнал да умира, но проблема си е от мнооого назад във времето.

"Няма да я целувам засега" си казал принца и слязал от Спящата Красавица


Тема Re: Нали ми знаете проблема...нови [re: ADMlN$]  
Авторkитaeцa (Нерегистриран)
Публикувано11.06.03 19:30



Хехе:)))
Абе никога не знаеш:))
Един път така ми се случи от токов удар - някои сървиси отказваха да тръгнат и изплюваха някакви безумни съобщения, а от своя страна Чекдиска казваше, че всичко си е наред. Е, форматирах и всичко наново, та се оправи.
Все пак не пречи да погледнеш дали RPC е пуснат, а RPC Locator и Remote Registry са поне позволени.



Тема Re: Нали ми знаете проблема...нови [re: ADMlN$]  
Автор Galian Sollezant Xantias (well-known)
Публикувано12.06.03 08:49



Nz, dali e tokov udar ili sbozvane ot SP upgrade, no kato 4eta gorenapisanoto i za dcom-a i za ID 7023 mi mqza na wrong, corrupt or missing dll fail.

Редактирано от Galian Sollezant Xantias на 12.06.03 11:16.



Тема Re: Нали ми знаете проблема...нови [re: ADMlN$]  
Автор amateur (любител)
Публикувано12.06.03 10:33



Гледай сега, не знам как е при XP-то щото малко го недолюбвам все още и не работя на такава машина, но определено при 2000 СП3 няма сървис с такова или подобно име.
Без претенции за много добър акъл да дам, но моя опит показва, че понякога ако пуснеш пак сървис пака и нещата се оправят, това има смисъл особено в твоя случай, щото твърдиш, че преди него хелп е имало.
Интересно е ако пробваш да махнеш сървис пака какво ще стане, ако си бекъпнал при слагането му.

Аз пък да ви кажа на мен какво ми се случи - 2000 про СП3 - инсталирам скенер. Добре ама заради един софтуер реших да върна положението на СП2. И скенерът започна да не се открива. По-точно, открива се като USB устройство, което е закачено, дори си казва, че е скенер еди какъв си, но след това като пусна някакво приложение, което ползва скенера, и драйверът ми съобщава, че скенерът не може да бъде намерен. Стои си така finding scanner и толкоз. Пак сложих сп3 но нищо не стана. А същия скенер на друга машина но същата като хардуер върви, със същите драйвери. Айде дайте предложения какво да правя освен преинсталация, щото там не ми се ще... има много врътки да се нагласяват, а и се ползва постоянно.

А, да и USB порта си е наред, пробвах го с други двупосочни USB устройства. Дънцето е старичко, така че няма USB 2 и други такива гъзарии.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.