Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:33 24.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Windows
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема И пак ограничения на ХРтонови  
Автор Gaiver (Dark Hero)
Публикувано04.06.03 22:32



Имам следния проблем значи шарнал съм си някоя папка... по мережата си четат ПЦтата от нея без проблем и то доста... потребители :) да ама става един проблеми като има двама усери с едно и също ИП и като се конектне единиа то автоматично изхърля другия които е същото ИП... (ИПтата са еднаки защото излизат от една машина, маскирани са)... и има доста от те които ме отварят излизат с едно и също ИП... има ли начин да го направя така че като са няколко усера с едно и също ИП да не ги изхвърля така като се конектне другия рових се из gpedit aма нищо неможах да открия за това... някой да може да помогне...



Тема Re: И пак ограничения на ХРтонови [re: Gaiver]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано05.06.03 08:16



Нищо не схванах!
Какви два юзъра на една машина? Или какви еднакви АйПи-та на две машини? Я разкажи подробно и бавно, без да се вълнуваш, пък тука се мяркат и умни хора - все някой ще ти помогне!



Тема Re: И пак ограничения на ХРтонови [re: .]  
Автор Gaiver (Dark Hero)
Публикувано05.06.03 08:36



По на просто казано.. един router зад него има фалшива мрежа закачени една камара ПЦта с фалшиви ИПта от рода на 192.168.0.х и до мене обаче не стигат с тея IPта а с реалното... IP което е на роутера и като се опитат да отворят двама от тая мрежа те и предния автоматично го изхвърля... понеже стигат до мене с едно и също IP



Тема Re: И пак ограничения на ХРтонови [re: Gaiver]  
Автор legato (no)
Публикувано05.06.03 09:11



iskash da kajesh, che az ne moga da si otvorq dva explorera sys shernatata ti papka?



Тема Re: И пак ограничения на ХРтонови [re: legato]  
Автор Gaiver (Dark Hero)
Публикувано05.06.03 09:19



Не ти ще може и 10 ако искаш да си отвориш ама друг потребител които е същото ИП като твоето ако ме отвори тебе ще те изхвърли автоматично... в смисал ти ако отваряш папки няма да забележиш нищо ама ако слушаш МП3та да речем... ще ти прекъсне.. а това как може да е с същото ИП като твоето обясних по горе...



Тема Re: И пак ограничения на ХРтонови [re: Gaiver]  
Автор amateur (любител)
Публикувано05.06.03 10:42



На мен ми се струва, че проблемът ти е в маршрутизатора. Ти имаш ли на него NAT за тая мрежа с вътрешните IP-та?
Не може да е проблема в IP-тата, щото по тая логика никъде нищо нямаше да работи.
А, и още нещо - предполагам, че връзката между маршрутизатора и машините зад него е 100 мегабитова, но каква е връзката между въпросния компютър с XP и въпросния маршрутизатор? И ако е също 100 мегабитова, то колко още друг трафик минава през тази връзка? Щото ако се плейват MP3 направо от шерната папка на XP машината, и ако трансфера става по TCP а не по UDP, предполагам, че доста трафик излишен се генерира, щото нищо чудно и да прекъсва музиката.

Редактирано от amateur на 05.06.03 10:55.



Тема Re: И пак ограничения на ХРтонови [re: amateur]  
Автор Gaiver (Dark Hero)
Публикувано05.06.03 10:48



не мисля така... тоя роутер няма нищо общо с мене на всички закачени на него си им върви всичко ОК просто ХПто не позволява да го отварят двама усера с едно и също ИП



Тема Re: И пак ограничения на ХРто [re: Gaiver]  
Автор amateur (любител)
Публикувано05.06.03 11:01



Добре де, помисли малко -
Значи аз от една и съща машина мога да отварям колкото си искам прозорци, и при това съм от едно и също IP, нали така?
А твоето XP по какво познава, че са различни юзерите, след като са с едно и също IP? Ще кажеш по съдържанието на хедърите на различните слоеве и протоколи най общо казано. Добре - но тогава щом ги различава като различни юзери, и след като позволява повече от една конекция за всеки юзер, защо да им забранява достъпа само защото били минавали през едно IP -не виждам никаква логика. Какво като IP - то е едно - това има значение само за маршрутизацията, не и за шерването и броя на конекциите.



Тема Re: И пак ограничения на ХРтонови [re: amateur]  
Автор amateur (любител)
Публикувано05.06.03 11:07



освен това прочети отново предишния ми постинг, щото го редактирах, а ти много бързо ми беше отговорил.
В крайна сметка аз не разбирам едно - ти въпрос ли задаваш или просто се възмущаваш от XP-то?
Ами пробвал ли си на същото място при същите обстоятелства да сложиш машина с друга ОС, която да се е държала различно? И ако не, как тогава си сигурен, че това е именно ограничение на XP-то, а не е предизвикано от нещо друго? Не че съм фен на XP, има си много недоделки, най-вече се прави на умно и ми усложнява контрола над машината, по-трудно и досадно се работи отколкото с 2000, но всъщност разликата е предимно в това, иначе си е като 2000 в общи линии.



Тема Re: И пак ограничения на ХРтонови [re: amateur]  
Автор Gaiver (Dark Hero)
Публикувано05.06.03 11:24



Ами нещо такова и аз не виждам логиката ама ХПто просто изхвърля предния усер и така.. и после той като направи опит да се конектне изхвъля другия и така ства да не ти казвам какво осбонено ако се опитват да слушат МП3та :)... и не е проблема че е не достига трафик защото пре спокойно може и филми да се гледат дирекно... 10 мегабитова си е въръзката трафик си има пре достатачно проблема си е в ХПто
И възмущавам се и върпос задавам дали е възможно да го отстраня това с друга ОС не съм пробвал а и не искам.. се пак това ми е ПЦто у дома за какво ми е у дома да речем Windows server 2003. С Windows ХР си е добре няма какво друго да се оплача а да освен че не пуска и повече от 10 потребителя да го отварят на 11тия просто не му дава достап ама това вече си е друг проблем който го разреших с Windows Server 2003 a и не касаеше тая машина.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.