Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:05 09.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Windows
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: FAQ - кирилизатори, аdware, registry и т.н.нови [re: gogo]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано15.05.07 00:50



Дрън-дрън. Я напиши файл с име на кирилица под флекстъп, и го занеси на комп с нормален уиндоус.



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Като...нови [re: gogo]  
Автор MopфиycМодератор (Матричар)
Публикувано15.05.07 16:27



нямате акъл не се опитвайте да раздавате!
Нито време нито нерви имам да изреждам проблемите които предизвиква флекс тъп, само ще те светна, че има програми за смяна на клавиатура дето не пипат по системата (кейборд нинджа например).


Welcome to the real world!




Тема Re: FAQ - кирилизатори, аdware, registry и т.н.нови [re: gogo]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано17.05.07 22:06



Още повече, че дори когато навремето бях по-глупав и ползвах флекстъп, пак си настройвах превключването да е с alt-shift. Щото иначе е пълна тъпня- пипнез без да искаш ctrl и после всичко оплескано...



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Защо така крайно ?нови [re: Speaker]  
Автор sunshine2you ()
Публикувано28.05.07 14:15



Много се радвам, че си нямал проблем с флекс-а, на мен ми стъжни живота за половин месец и повече. Почти всеки ден ми се налагаше да преинсталирам уин-а, а ако случайно пропуснех един ден на следващия два пъти пълна преинсталация ... докато усетя че е заради флекса доста време мина, ама какво да се прави начинаещите са така.
Само да отбележа че съм с уин 98се и съм пробвала няколко версии на флекса - резултатът беше един и същ.



Тема Класическа фонетика за Виста.нови [re: the_dude_78]  
Автор MopфиycМодератор (Матричар)
Публикувано19.12.07 09:46



Класическа фонетика за Виста



Welcome to the real world!



Тема Абе, Инжинере !!!нови [re: the_dude_78]  
АвторFlex Type (anti) fan (Нерегистриран)
Публикувано15.03.08 00:40



1.Инженер се пише с "е".

2.Аз съм фен на Flex Type, защото съм му свикнал, и същевременно не съм му фен, понеже ми създава главоболия (прен).

3.Хубаво, Инжинера мисли (а и много - като него), че Flex Type "скапва" Windows-кия кирилизатор,а оттам и Windows.
Я да ми каже тоя Инжинер (къде се крие м/у другото, само негови подръжници виждам тук, не и Самият Него) какво му дава основание да пише в своя сайт ( за сайта на Инжинера - малко по-надолу), че "сложиш ли Flex Type - чака те преинсталация на Windows" ( не цитирам, перифразирам).

4.Абе, Инжинере, позволи ми да се обърна лично към теб, и прощавай задето почвам изречението с "абе":
Ти като си го прави тоя твой сайт, мислил ли си, че хора като мен, т.е. с разгърнато любопитство, ще имат проблеми като го разглеждат?Мислил ли си ми кажи, 'щото аз в тоя сайт се "изгубих".Тука линк, там линк... и изведнъж са ме пратили(аз сам съм се пратил) да чета какво значело "специалист".Аз ако искам да чета такива работи, ще си купя един тълковен речник (или ти може би си решил да ми спестиш някой лев(някой-някой 20 лева не ми мърдат) като ми даваш обяснения).!?!.!?!.?!.!
И все пак тук някой ще каже "сайта си е негов, да пише каквото пожелае".Така, така, ама уж тоя сайт е правен в помощ на такива като мен, дето са се оплели в кирилизатори и не знаят какво да правят.
Та биваше да го напишеш кратко и ясно , на една страница:
така и така направете, после онова и - готово- имате супер кирилица .
Пък ти, както вече казах, тука линк, там линк и най-накрая нищо не запомних, нито разбрах какво толкова му е уникалното на твоето изобретение, освен че е безплатно.

5.Някои сега ще ме засипят (може би) с нападки задето съм бил некомпетентен и претенциозен.Ами признавам си - некомпетентен съм явно, а претенциозен - още повече, особено когато става дума за неща от рода на "кажете не на еди-кое-си, защото е скапано, а моето е супер"

6.Извинете ме, ако има твърде много синтактични, лексикални, граматически и изобщо правописни грешки в написаното тук, но не ми се проверява това иначе толкова симпатично мое излияние.



Тема Re: Абе, Инжинере !!!нови [re: Flex Type (anti) fan]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано16.03.08 20:27



Повярвай, Инжинера много добре знае кое как се пише.

Пък и аз що не се "изгубих" там? Има си обяснено много точно - 2-3 страници теоретични обясненния; за който не иска - директен линк към "канелката"...

Пък като толкова ти трябва Инжинера - регистрирай се и му пусни една бележка, ще ти отговори, най-вероятно.

То и аз в самото начало си мислех, че се гъбарка, и че само плюе по ФТ... Ама веднъж си надвих мързела и се загледах... направих му едно трасиране - какво променя при инсталация; това "какво" на какво влияе.. и при деинсталация дали си връща нещата... И от тогава нямам ФТ, дори вече НИКЪДЕ нямам инсталационно копие, ако някой ми поиска. И от тоя момент нямам НИКАКВИ проблеми с кирилицата.

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Абе, Инжинере !!!нови [re: Flex Type (anti) fan]  
Автор MopфиycМодератор (Матричар)
Публикувано16.03.08 21:47



Не скапва кирилизатора, скапва целия Уиндоус защото подменя редове в регистрите и системни шрифтове - нещо което изобщо не е нужно за да добавиш 2 клавиатурни подредби. А освен, че ги променя, не ги връща в оригинално състояние при деинсталация.
(Но когато програмистите мислят в стил 3.11 така става...)

Welcome to the real world!




Тема Re: FAQ - кирилизатори, аdware, registry и т.н.нови [re: the_dude_78]  
Автор MopфиycМодератор (Матричар)
Публикувано11.07.08 15:51



Малка и полезна програмка - Ноутпад аналог, отваря текстови файлове (със всякакви разширения и поддържа преобразуване кирилица - латиница, латиница - кирилица, MIK - 1251, 1251 - MIK & други).




Welcome to the real world!



Тема pomognete mi da si vkliu4a kiritsataнови [re: Mopфиyc]  
Авторbbb (Нерегистриран)
Публикувано16.06.09 20:32



Windows XP Media Center Edition
Version 2002
Service Pack 3
Pentium(R) 4CPU 2.93GHz
504 MB RAM

Moje li niakoi da mi obiasni stapka po stapka kak da si vkliucha kirilitsata za6toto kokoto pati se opitvam vse ne stava. iavno niakade gresha

Opitah tova no ne stava izpisva mi
Windows could not properli load the Bulgarian-Bulgarian Phonetic keyboard layout.

Start buton >> Control Panel >> Date, Time, Language and Regional Options >> Regional and Language Options >> otvaria mi edno ekranche Regional and Language Options sas s tri vazmojnosti

1. Regional Options 2. Languages 3. Advanced

1. Regional Options >> otivam na Standards and Formats >> izbiram Bulgarian

2. Languages >> otivam na text services and input languages ottam na Details >> tuk mi predlaga 1.Settings i 2. Advanced

ot Settings otivam na 1. Default input language i po nadolu imam 2. Installed services i 3. Preferences(Language Bar i Key Settings

Na Default input language mi predlaga

1. Bulgarian - Bulgarian(BDS)
2.Bulgarian- Bulgarian (PHO)
3. Bulgarian - Russian
4. Bulgarian - US

Na installed services mi predlaga
Keyboard Bulgarian BDS
Keyboard Bulgarian PHO
BG Bulgarian




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.