Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:26 03.07.24 
Компютри и Интернет
   >> Windows
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Интерсен проблем с HDD Quantum 5.1Gbнови  
Автор lvaylo (Maniac)
Публикувано18.02.03 01:02



Та накратко ето историята ,вчера си инсталирах на няколко пъти операционна система на въпросния диск , и понейе така и така го бях форматирал нан няколко пъти реших да сложа един linux (Suse) ,други съм инсталирал (redhat,mandrake) и съм нямал подобни проблеми в последствие ..та инсталирах го и го видях ,и после си викам ще го махна и ще си сложа пак любимия windows ,та реших да е windows me ,сложих диска на 2000 за да си оправя партишъните след linux-a махнах ги всичките ,извадих диска на 2000-то и сложих диска си windows 95,98se,me bootable( мое творение ) форматирах диска на fat32 и започнах инсталация на me-то ,всичко тръгна добре ...но само ди първия рестарт ,като се рестартира и до там ,не иска повече ,тръгва съвсем замалко уй да зарежда но до там ,таж това ме наведе на мисълта че нещо suse-to е омазало с boot-a пробвах още веднъй (пак форматирах диска)но пак до там първи рестарт на ME-to и край посел почнах да инсталирам 95 и той така до първия рестарт .....и си викам ще предприема фундаментални мерки ,та форматирах диска на ниско ниво ,като си мислех цхе това ще реши проблема(записах го с нули един вид),но уви това не помогна ,пак така слойих диска и пак до първия рестарт ..като крайна мярка (вече отчаян яе съм си скапал диска)реших да пробвам да инсталирам 2000 ,и пак форматирах диска на ниско ниво форматирах го после на НТФС с диска на 2000 и и незнайно как всичко почна да се инсталира без проблем ,тръгна си ккато преди все едно не е имало нищо ,много странна работа ...ама си мислиа че този линукс нещо ме прецака ,ако имате мнение моля да го споделите
Благодаря за вниманието



Тема Re: Интерсен проблем с HDD Quantum 5.1Gbнови [re: lvaylo]  
Авторmutant (Нерегистриран)
Публикувано18.02.03 01:04



:> da rechem
probvai kato za nachalo fdisk /mbr



Тема Re: Интерсен проблем с HDD Quantum 5.1Gbнови [re: mutant]  
Автор lvaylo (Maniac)
Публикувано18.02.03 01:05



Тази команда ми мина през ума ама накрая



Тема Re: Интерсен проблем с HDD Quantum 5.1Gbнови [re: lvaylo]  
Авторmutant (Нерегистриран)
Публикувано18.02.03 01:09



makar che principno ako si instaliral sled tfa 98 to e trealo da ti zamaje bootsectora mamka mu i windows :>
me neznam dali go pravi :> probvai da go razkarash :>
boot ot disketa fdisk /mbr
sys c:
i:> i restartiruesh :> da vidish ko sha stane



Тема Re: Интерсен проблем с HDD Quantum 5.1Gb [re: lvaylo]  
Авторbiter (Нерегистриран)
Публикувано18.02.03 10:34



mdaa, linuxa moje i da hape - stoj nastrana ot nego
i vuobshte kyde si trugnal da si igraesh s neshta, koito ne sa za teb ? neznaesh kakvo e mbr i kak se jade, a si trugnal da si instalirash os ? i kakva e taja os, deto ne e 4uvala za mbr ? to tezi neshta samo s click-click ne stavat, trjabva malko da se pomisli !



Тема Re: Интерсен проблем с HDD Quantum 5.1Gbнови [re: biter]  
Авторsour (Нерегистриран)
Публикувано18.02.03 11:04



Problema kakto v 99% ot sluchaite e predklaviaturen. Verno triabva da se pomisli, ama s kakvo.



Тема Re: Интерсен проблем с HDD Quantum 5.1Gbнови [re: lvaylo]  
Авторniko (Нерегистриран)
Публикувано18.02.03 15:59



Abe pi4 s koia komanda na format/? formatira na nisko nivo toia disk...
chtoto az nemoga da formatiram moia disk vsi4ko si ostava kakto si e bilo..
Mejdodrugoto i az imah saschtia problam s MBR-a , nalojise da izteglia edna
programa s koiato da iztia MBRa (dobre),posle participacia, nujnia format(FAT ili NTFS) i instaliram ot parvia pat bez problemno.
V moia slu4ai FDISK/MBR ne svarchi nikakva rabota....
Programata e TEST DISK 3.9 zabravih URL-to nos googleto chte ia namerich
vadich ia na disketa isled bootvaneto s tvoia bootdisk ia ragvach v flopito....
Are uspeh...




Тема Re: Интерсен проблем с HDD Quantum 5.1Gbнови [re: biter]  
Автор lvaylo (Maniac)
Публикувано18.02.03 21:28



Абе копелдак ,аз колото операционни ситеми съм инсталирал майкати няма толкова косми на оня си работа......да еба от де пъзите бе нещастници



Тема Re: Интерсен проблем с HDD Quantum 5.1Gbнови [re: niko]  
Автор lvaylo (Maniac)
Публикувано18.02.03 21:33



Ако диска ти е quantum ili maxtor програмата е Power Max от сайта на maxtor можеш да я изтеглиш , е с нея можеш да форматираш и други марки дикове но не е препоръчително ,ако диска ти е друг идеи на сайта на производителя и там ще намериш сигурно .....тя се води тестова , е то и low level format е тест който унищожава данните изцяло ,записва само нули на диска ,това в деиствителност не е low lewel format ,с такъв излиза диска от производителя само



Тема Re: Интерсен проблем с HDD Quantum 5.1Gbнови [re: lvaylo]  
АвторDisabl (Нерегистриран)
Публикувано19.02.03 00:06



Moje bi i az ne sum dostatu4no naqsno,ama komu sa nujni tia programi,vse pak ima si pqmagic.A tova za MBR si e prosto zaduljitelno sled linux,vupreki,4e i mnogo zavisi ot instalaciqta,koqto e napravena.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.