Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:53 06.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Windows
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Бъг в системната кирилица на ХРнови  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано16.02.03 11:09



За него ми подсказа приятел, който горещо убедих да махне иначе перфектно работещия му Флекс и да мине на системната.
Не мога още да определя точно при какви условия се проявява, но се състои в това, че в даден момент, при превключване от БГ на ЕН иконката долу се сменя, но от клавиатурата продължават да излиза само кирилица.
На мен лично ми се случва доста рядко и то само тук (затова, ако вече сте забелязали пиша този пост само с кирилица, макар, че в момента иконката долу е ЕН) и в прозореца на КЮ. Може би защото само в клубовете и на КЮто ми се налага често да превключвам за да вмъкна нещо на английски.
И, когато ми е наложително да вмъкна латиница отварям Нотпада, пиша си там и копирам.
Може би като някакво обобщение - май се появява след честа смяна на езиците в рамките на едно отворено приложение или прозорец. И винаги остава на кирилица.
Иначе си работи перфектно.
Ако това има някакво значение - този ХР не е и никога не е бил кирилизиран; добавен е само ДЛЛ-а за фонетична подредба; стартовия език на ХР е английски.

ПП: И, да, чел съм подробно "оня" сайт - измежду изтъкванията за перфектността на системното кирилизиране никъде няма каквото и да е било за проблеми

"Всъщност мн.малко неща има,които наистина са невъзможни",мислеше сиАлиса


Тема Re: Бъг в системната кирилица на ХРнови [re: Cтepн™]  
Авторeми (Нерегистриран)
Публикувано16.02.03 11:17



На мен също ми се е случвало няколко пъти това. Но винаги съм го отдавал на бъг не в уина, ами в страницата. Даже по едно време си мислех, че е заради начина на местене на фокуса в страницата - понеже рядко влизам регистриран, като отговарям на постинг, трябва да си напиша първо ника, а после ме мързи да местя мишката и затова с ТАБ стигам до мястото за постинга. Разликата при мен е, че (понеже пиша на БДС), кирилицата ми се сменя с фонетична, но по никакъв начин не иска да стане на латиница. Тук идва на помощ Нотпада.
Не съм го забелязал на други сайтове и винаги само в ИЕксплоръра. Може и Инжинера да знае нещо по въпроса.
Иначе и при мен е като при теб - никога не кирилизиран ХР, без ДЛЛ за фонетика, стартов език - английски.



Тема Re: Бъг в системната кирилица на ХРнови [re: eми]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано16.02.03 12:20



Е как така минава на фонетика като нямаш ДЛЛ за фонетика?
Много се съмнявам, че причината е препускането из полетата с ТАБа.
Защото 4,5 години бях с 98 и с ФлексТайп 3.2 и винаги съм имал КЮ и години наред съм поствал в чата, после в клубовете - никога не ме е подвеждал. А аз също обичам, като попълвам полета, да ползвам ТАВ-бутона вместо мишката.

Впрочем, сега проверих - когато долу е ЕН - пише само на фонетика, когато обаче е БГ - съвсем коректно се сменя БДС и фонетика. Изобщо изгубва се само дефолт-езика на ОС - английския

"Всъщност мн.малко неща има,които наистина са невъзможни",мислеше сиАлиса

Редактирано от Cтepн™ на 16.02.03 12:23.



Тема Re: Бъг в системната кирилица на ХРнови [re: Cтepн™]  
Автор Topбaлaн (любопитко)
Публикувано16.02.03 12:52



абе как ги измисляте тия бъгове бе?
в офиса сме няколко души с ХР откато е излязал, и никой не се е оплакал от подобен проблем

я виж да не би проблема ти да е това, че превключваш с Alt + Shift и отлиташ от прозореца в който пишеш

или пък ако проблема ти се появява в страницата за отговори на дира погледни горе в дясно над полето, в което пишеш - там има KREDOR нещо, което е полезно за чужденците, но определено понякога прави въртели...



Тема Re: Бъг в системната кирилица на ХРнови [re: Topбaлaн]  
Автор wenn (wenn)
Публикувано16.02.03 13:04



Аз също го имам тжои проблем ,но само в тази страница .
Предполагам, че е бъг на дира



Тема Re: Бъг в системната кирилица на ХРнови [re: Cтepн™]  
Авторeми (Нерегистриран)
Публикувано16.02.03 13:10



Еми не знам как така минава на фонетика - долу пише ЕН, а излизат символи на кирилица.
Преди ХР бях с 95, после с 98, а после с МЕ - не съм ги имал тези проблеми. Те се появиха напоследък, след като променяха някои неща в дира. А флекса го зарязах след като се появи 98 и си имаше стандартна поддръжка на кирилица. В кюто също нямам проблеми - нито преди, нито сега с ХР.
И дифолт езика се губи само в прозореца на ИЕ, в който е дир-а.
А пък всичко се оправя като го затворя и отворя отново (старото правило на МС).
Мда...



Тема Re: Бъг в системната кирилица на ХР [re: Cтepн™]  
Автор KKP (??)
Публикувано16.02.03 13:13



И аз съм почти 100% сигурен че е бъг на ДИР-а (или ИЕ) защото това нещо ми се е случвало и в къщи и на работа, а в къщи нямам флекс и никога не съм слагал а на работното място съм с флекс. Имам някакво предчувствие че този бъг се появи наскоро което ме навежда на мисълта че може да го предизвиква някои от ъпдеитите за ИЕ или ХП. При вас също ли сравнително от скоро го има този проблем или още с излизането на ХП?



Тема Re: Бъг в системната кирилица на ХРнови [re: Topбaлaн]  
Авторeми (Нерегистриран)
Публикувано16.02.03 13:14



За Стерн не знам, но аз превключвам с Ctrl+Shift (в момента съвсем нормално се превключва En/BG, но това не е винаги).
Но наистина може да има нещо общо с тоя KREDOR.



Тема Re: Бъг в системната кирилица на ХРнови [re: KKP]  
Авторeми (Нерегистриран)
Публикувано16.02.03 13:19



Отскоро - както спомена и Торбалан - приблизително заедно с тоя KREDOR.
Не мисля, че е от ъпдейтите - има го и с тях, и без тях. В момента съм със SP1 на ХР, преди бях със SP1 само на ИЕ, а и изобщо без сървис пакове се появява.
Може някой да сподели за ИЕ5хл



Тема Re: Бъг в системната кирилица на ХРнови [re: Topбaлaн]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано16.02.03 14:35



Превключвам с Ctrl+Shift.
Не знам за какво е този КРЕДОР, но това ми се случва и на КЮ, казах го и в първия пост, а там няма такова чудо.
Сам виждаш, че в този пост се превключи нормално, защото преди малко пуснах компа, но след определен брой превключвания английския пак ще изчезне.
И не съм склонен да го отдавам на бъг в ДИРа - докато бях с 98 ползвах ФлексТайп и никога не ми се е случвало. А и КЮ няма нищо общо с ДИР

"Всъщност мн.малко неща има,които наистина са невъзможни",мислеше сиАлиса



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.