Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:17 25.09.24 
Компютри и Интернет
   >> Windows
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Тъп, но дразнещ проблемнови  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано15.02.03 13:46



От около месец при старт(рестарт) на ХР, след като зареди всички стартъп програмки, автоматично ми се отваря една под-под-подпапка от инсталационния пакет на Корел10, намиращ се в дяла с инсталациите ми (не го ползвам за нищо друго, но едва ли е важно, че се отваря точно тя) в изглед, тип My Computer.
Веднага я канцелирам и после си бачкам нормално, но ме дразни не толкова появата й, колкото, че не мога да видя откъде се контролира това. Рових навсякъде, сега ще подкарам и регистрито, но ако някой има идея откъде се контролира това ще съм благодарен да я чуя.

Иначе, нормално отварянето с My Computer не го ползвам, само с Експлорера и той си отваря нормално My Documents при старт.

"Всъщност мн.малко неща има,които наистина са невъзможни",мислеше сиАлиса


Тема Re: Тъп, но дразнещ проблемнови [re: Cтepн™]  
Автор AliBabach (heavy drinker)
Публикувано15.02.03 15:04



Ako go niama v Startup papkata, zhachi se vkluchva 'intiligentnata' funckica na Windows-a Autostart
nameri go tozi fail v papkata na Corel-a i go preimenuvai



Тема Re: Тъп, но дразнещ проблемнови [re: AliBabach]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано15.02.03 17:41



Не е файл, а цяла папка и ако я преименувам това може да ми донесе изненади при една последваща инсталация на Корела.
Впрочем Naki ми предложи да разгледам един ключ в регистрито - HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run
В него имаше десетина реда - за АТИ, за Кернела, за клавиатурата ми (тя е по-спец, с драйвер), за Нортона, за Неро, за звука, за програмката ми, дето менажира РАМа. Имаше и ред ScanRegistry със ст-ст точно пътя към тази папка. Изтрих го и рестартирах и вече го няма, но и папката не се отвори
Обаче хич и не мога да си обясня как е попаднал там; то да беше папка от вече инсталирания Корел или друг софт - ще го пишем плод на човъркане, ама папка от инсталационен пакет и да се появи 3-4 месеца след инсталиране на продукта....е, не знам, предавам се

"Всъщност мн.малко неща има,които наистина са невъзможни",мислеше сиАлиса


Тема Re: Тъп, но дразнещ проблемнови [re: Cтepн™]  
Автор Kpъr ()
Публикувано15.02.03 22:16



нормално е да има програмка "Reminder" част от Корел пакета, която да напомня през известно време да се направи online регистриране.
вероятно тази програмка липсва, иначе по време на инсталацията се пoставя в run



рибата е в тигана, а тигана е на дъното на океана...

Тема Re: Тъп, но дразнещ проблемнови [re: Cтepн™]  
Автор checho (клюкар)
Публикувано15.02.03 23:19



"Start" -> "Run" -> msconfig (OK) -> "Startup" картата.
Там се поддържа списък с всички програми, които тръгват заедно с Windows, без значение дали се викат от registry, INI файлове или по друг начин. Всичко тръгващо заедно с windows се показва на едно място, с удобен начин за временно или изключване на някоя програма.



Тема Re: Тъп, но дразнещ проблемнови [re: checho]  
АвторTъпчo Tъп (Нерегистриран)
Публикувано16.02.03 02:19



На моя Вин няма msconfig, кво да правя?



Тема Ми...нови [re: Tъпчo Tъп]  
Автор Koтapakът нa Шpьoдинrep (Bloody Furious)
Публикувано16.02.03 03:32



98SE, Me и XP имат MSConfig. Този от XP работи под 2000 със сигурност, евентуално и под NT, но не съм пробвал. Този от 98SE би трябвало да работи под всички 9x (също не съм пробвал).

There are three determined states the cat could be in: Alive, Dead, and Bloody Furious.


Тема Re: Тъп, но дразнещ проблемнови [re: Kpъr]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано16.02.03 10:32



E:\Corel10\Fonts\Type1\Core English\W
Ето това е папката, която се отваря(-ше) автоматично след старта на ХР.
Това е част от инсталационния пакет, а не част от вече инсталирания Корел (той е инсталиран на дял D:\)
И очевидно е свързана с фонтовете, тъй като са общо 26 папки - от А до Z
Къде ти тук ремайндер за онлайн-регистрация

"Всъщност мн.малко неща има,които наистина са невъзможни",мислеше сиАлиса


Тема Re: Тъп, но дразнещ проблем [re: checho]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано16.02.03 10:40



Дяволски си прав, че излизат, ама защо не го постна вчера - щеше да ми спестиш едно ръчкане на регистрито
Мерси, ще го запомня за последващи нужди.

Впрочем тоя списък излиза и в System Information--> Software Environment--> Startup Programs

"Всъщност мн.малко неща има,които наистина са невъзможни",мислеше сиАлиса


Тема Re: Ми...нови [re: Koтapakът нa Шpьoдин]  
Авторeми (Нерегистриран)
Публикувано16.02.03 14:34



Този от МЕ работи с 95. За другите не съм пробвал.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.