Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:52 30.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Windows
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Hrumna mi ne6toнови  
Авторdude_78 (Нерегистриран)
Публикувано21.12.02 14:03



ako ne ste 4eli vizhte v programisti ima tema za Emness International
mnogo pou4itelna.
Ta mi se iska da pitam kolko ot nas (admini ili takiva nekakvi) imat podbni problemi?
Az za sebe si moga da kazha slednoto. Kogato po4nah rabota se navih na 400 4isti, shtoto ni6to po4ti ne razbirah i niamaj opit. Sled kato mina edna godina i se diplomirah, otidoh da si poiskam uvelie4enie, kakto mi biaha obe6tali. I ve4e 3 meseca chakam da mi bade obsadeno zhelanieto ot borda. A tezi smeshnici se sabirat vsiaka sedmica po 2 pati i vse ne bil podhodisht momenta. No kogato e da ida komandirovka triabva da sam parvi, ta ako se nalaga i v sabota da hodia.
Imam li4en mobilen i mi be obiasneno che triabvalo da vdigam i sled rabotno vreme, po prazici i sabota i nedelia. Deba nagletcite, nali se se6tate kak go vdigam.
Ima super sme6nici vav firmata koito samo nosiat pari za podkupi i vzimat po 3000 chisti i karat sitroeni na 1 godina, a az ba4kam za 400 kinta. Znam 4e mnogo hora shte mi kazhat che tova ne sa 4ak tolkova malko pari. No kogato drugi za ni6to vzimat 5 pati po-goliama zaplata kak da ne me e yad.
kakto znaete ne sam ot naj-dobrite admini, ama se spraviam. Ta kazhete mi 800 4isti spored vas mnogo li sa? Za6toto mojta priaka shefka pita na6ti programisti, t.e struvat i se mnogo. ?
Bi mi bilo interesno da 4uya va6to mnenie



Тема Re: Hrumna mi ne6toнови [re: dude_78]  
Автор ADMlN$ (...реже наред.)
Публикувано21.12.02 17:43



А във какво точно ти се състои работата? Питам просто.
Ако се занимаваш с 10-20 компютъра и в 5 работата приключва т.е офиса се опразва, честно казано по-евтино ще им излезе ако си наемат консултант за 50-60 лв на повикване - както бих постъпил и аз!
Ако имаш на главата си 30-80 парите ( 400 ) са достатъчни. Би трябвало да имаш много свободно време и да консултираш по описания начин няколко подобни офиса.
А ако си над това число и трябва да си на разположение денонощно може да вземеш 800+ за да компенсират консултациите ти.



Тема Re: Hrumna mi ne6toнови [re: ADMlN$]  
Авторdude_78 (Нерегистриран)
Публикувано22.12.02 10:40



imam 60-80 Pc v 10-ina ofisa na firmata
Btw serioznata rabota e v Centralata, tam djitka edin DC i SQL basa danni. (12 PCta )
Drugoto sa negramotni potrebiteli, koito mi se obazhda za da pitat kak da si iztegliat failove ot internet, ne im se startiral Kompa- a to ima disketa vav flopi-to i ej takiva podobni prostotii.
No si prav, che mi ostvat po 2 chasa svobodni na den, ama te ne go znayat. A na vsi4koto otgore me karat da izpalniavam roliata i na IT manager. Idva li niakakva oferta primerno za Orbiphone ili GSm Gateway, ajde admin-a da se zanimava. A zabravih da spomena 4e realno sam na 7 chasov raboten den, i moga da si izlizam ot rabota po4ti po vsiako vreme. Ama tova ne me hrani nali????



Тема Re: Hrumna mi ne6toнови [re: dude_78]  
Автор ADMlN$ (...реже наред.)
Публикувано22.12.02 11:43



Ако освен мрежов администратор си дб такъв може и да ти вдигнат мааалко заплатата.
Какъв е обема на базата, от любопитство?



Тема Re: Hrumna mi ne6toнови [re: ADMlN$]  
Авторdude_78 (Нерегистриран)
Публикувано22.12.02 16:02



700-800 Mb ne e koj znae kakvo
i po-dobre che ina4e shteshe da mi e trudno shtot az ne sam programist da im pisha queries



Тема Re: Hrumna mi ne6toнови [re: dude_78]  
Автор Пeтъp_ (linux fen)
Публикувано22.12.02 19:06



ами тук сисадмина на една фирма - второкласен интернет доставчик, за около година си е купил хубав апартамент(няма коментар), и наистина доста разбира от работата си

който търси,намира...
松下電


Тема Re: Hrumna mi ne6toнови [re: Пeтъp_]  
Автор Eol™ (God Of Winds)
Публикувано23.12.02 10:06



iiiiiiibasssssssiiiiiiiii rabotata ?!!!
taka li warwqt cenite bre?! znachi az kato sam s 28 PC i si stoq na 250 lw wse edno sym se nawel da wzema sapuna w obshta banq?!
abe znaeh si che ima neshto gnilo wyw fisha mi ama ade

You'r catching me at a bad time...


Тема Re: I na nas ni go na4ukvatнови [re: Eol™]  
Авторdude_78 (Нерегистриран)
Публикувано23.12.02 10:57



ami to4no zatova pusnah taya tema
$estno da ti kazha kato ti 4eta komentarite(za EOL stava vapros) v nikakav slu4aj ne mi se vizhda6 1.66 pati po-zle ot men (400/250) , dazhe maj znae6 dosta ne6ta deto ne gi razbiram. Ta tova iskah da kazha, mnogo ni go za4ukvat i na nas. Prosto triabav da si iskame, Shtoto za sazhalenie maj po-dobre e da iska6, a ne da znae6. 4uh za edin slu4aj v konkurentna firma kadeto admina e niakakav, deto ne mozhe da instalira edno XP, a sam ubeden che vzima pone 700 4isti. Ama pi4a shte se nau4i s vremeto, a nie shte zlobeem dotogava. Zatova nikoga ama nikoga ne se lazhete kato men da vi obe6tavat povishenie sled parvata godina. Dogovariajte se ot na4aloto. Samo togava sme ravnopravni. Deto se vika ako po4ne6 na ne6to deto nete ustrojva sam se preebavash za6toto gubish entusiasam za rabota i izostavash v razvitieto si. Ta po-dobre otna4alo 700 4isti otkolkoto 500 s tendecia da ti gi napraviat 1000. Za6toto tazi tendencia e mnogo tendenciozna, ako me razbirate. Ne e vazhno, 4e ima hora kojto ba4kat i za po-malko. Nie ne triabva da rabotim za zhalti stotinki. Smisal ako znaete 4e vav firmata se vzimat mnogo pari iskajte pove4e ot normalnoto, shtoto firmata mozhe da si go pozvoli.



Тема Re: I na nas ni go na4ukvatнови [re: dude_78]  
Автор Eol™ (God Of Winds)
Публикувано23.12.02 22:30



heheheeeeeeeeee znaeh si az che copy&paste w postingite shte mi wdigne .... reitinga :)))))) a sega seriozno .... imam edin priqtel koito kazwa che w stremeja si da stanesh dobyr rabotnik namalqwash shansowete si da stanesh dobyr shef. a kakto e izwestno ... powecheto pari (i otgowornosti :))) ) sa pri shefowete :)

You'r catching me at a bad time...


Тема Re: I na nas ni go na4ukvatнови [re: dude_78]  
АвторPolymorph (Нерегистриран)
Публикувано24.12.02 21:50



she se nauchi picha, no na kakwo? da instalira xp?
twa e smeshno.... tragichno




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.