Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:55 26.04.24 
Компютри и Интернет
   >> WiFi
*Кратък преглед

Тема SSID и Key-забравени  
Автор Fordesc (Улав,ама много!)
Публикувано23.04.13 09:46



Здравейте!
Ситуацията е следната: Преинсталиран WinXP на лаптоп. Забравени SSID и Key за Wi-Fi връзка с рутера.
Има втори лаптоп, който се връзва автоматично към рутера. Мога ли от втория лаптоп да намеря SSID и Key, за да мога да ги ползвам за свързване на преинсталирания лаптоп към рутера?
Поздрави!



Тема Re: SSID и Key-забравенинови [re: Fordesc]  
Автор БaтиГoгo (Хейтър)
Публикувано23.04.13 17:20



Виж на втория комп какво е IP-то.
Ако например е 192.168.0.123 си стартирай браузера и напиши най горе:
192.168.0.1 (последната цифра я сменяш на 1)
По този начин ще требе влезеш в рутера. Там има други работи : име и парола дето требе ги знаеш или да са записани нейде....


Ха кажи до тука какво е станало, че да не пиша напразно предположения....Дай и информация какъв е рутъра...Сщо и какъв браузер ползваш, че на некои не е само достатъчно да напишеш IP-to...Ами требе и
http:\......

ади бб за ся.



Тема Re: SSID и Key-забравенинови [re: БaтиГoгo]  
Автор Fordesc (Улав,ама много!)
Публикувано23.04.13 20:23



Проблемът е, че Овцата нищо не е записвала, нито име, нито парола, за да вляза в рутера. Последният е някаква куча марка от Виваком. Браузерът е IE. Някъде бях чел, че името и паролата за достъп до рутера се съхраняват от Windows, но не си спомням подробности.



Тема Re: SSID и Key-забравенинови [re: Fordesc]  
Автор БaтиГoгo (Хейтър)
Публикувано24.04.13 11:02



Значи доставчикът е виваком (БТК) и рутерът е техен?
Ако ДА?
Влизаш в другия комп на страницата на БТК (или там както е последното им име). И там с паролката си има настройки - дето можеш да видиш какви са и/или да смениш.
Паволата за входа на сайта требе я има записана на договора...А едил телефон до доставчика може да оправи доста неща...
Който не си съхранява имена/пароли/договори - после ходи и виси пред гишета, подписва се за щяло и нещяло, докато дадат нова парола /или и кажат лично старата/....

Пиши какво е станало



Тема Re: SSID и Key-забравенинови [re: БaтиГoгo]  
Автор Fordesc (Улав,ама много!)
Публикувано24.04.13 12:12



Както писах, Овцата не помни и не пази нищо. Ще опитам предложения метод. Благодаря за съдействието! Когато (ако!) приключа, ще рапортувам.
Поздрави!



Тема Re: SSID и Key-забравенинови [re: Fordesc]  
Автор БaтиГoгo (Хейтър)
Публикувано24.04.13 18:08



От работещия (оня с интернет де) влез на сайта на БТК:
www.btk.bg
и после чукаш на МОЯТ ВИВАКОМ (нейде вдясно).
После долу нейде има за вход във ВИВАКОМ.НЕт... (ако е на такъв нет де)
Ако овцата 9предмониторното / бялата птица) е направила така, че всичко да се помни и предлага автоматично - ще ти предложи името и паролата за достъп до сайта им.
От там е лесно....


Мошеш да потърсиш с гуглето IE PassView...
Ади напиши какво е станало, че имах нейде некво програмче дето вадеше доста пароли от тук/от там - все записвани нейде из тенекето...
Да знам дали да го търся (името му де)...Абе аз знам че кат ми потрябва ще го намеря ама...В некво LiveCD беше май....



Тема Re: SSID и Key-забравенинови [re: Fordesc]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано24.04.13 19:57



Пробвай с това:


Кажи дали е станало нещо!




Тема Re: SSID и Key-забравенинови [re: Naki]  
Автор loloooooooooo (непознат )
Публикувано26.02.14 19:20



Здравей ако си на виваком ето решемие влез във рутера си (http://192.168.1.1)
и ще ти излезе страница за да въведеш потребителско име и парола
потребителското име винаги е root а пък паролата (ако си с рутер приели или Huawei) е warmWLspot пък ако със ZTE рутер паролата е rootwireLaccess



Тема Re: SSID и Key-забравенинови [re: loloooooooooo]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано28.02.14 16:16



* Не съм на Виваком.
* Що ми го пишеш на мен това?

Не аз имам проблем със забравен Key.





*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.