Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:43 20.06.24 
Компютри и Интернет
   >> WiFi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема идея за покриването на един парк с WiFiнови  
Автор kolety (непознат )
Публикувано07.09.08 00:07



Здравейте. Искам да покрия един парк с безжичен нет. Идеята ми е интернета да идва в един рутер с една голяма антена, който седи в единия край на парка, а в другия край седи още един рутер който играе ролята на повторител. Парка е продалговат и затова си мисля че така ще е най - ефективно. Та двете устройства трябва да работят на различни канали нали? А и ако някой има по - рационално решение на проблема нека сподели. Мерси предварително.



Тема Re: идея за покриването на един парк с WiFiнови [re: kolety]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано07.09.08 10:23



Без да съм специалист - "репитер" в средата на парка ще е по-ефективен от две устройства в краищата.

Като реализираш проекта сподели какви хора виждаш да сърфират седнали на пейките в този парк.



Тема Re: идея за покриването на един парк с WiFiнови [re: kolety]  
АвторHaunter (Нерегистриран)
Публикувано07.09.08 23:53



Първо да беше казал колко е голям парка, това че е продълговат нищо не ми говори. Може да се наложи на 3-4 места да се монтират рутери. Изобщо дай някаква схема на парка със съответните мащаби, както и откъде, аджеба, ще идва source-сигнала, пък ще измислим нещо, щом имаме конкретна информация.
Извън темата - аз досега не съм видял някой да цъка с лаптоп насред парковете (освен мене самия понякога), така че ако ще го правиш само за себе си, по-добре се откажи. Не виждам никакъв смисъл в подобна инвестиция. Мое мнение, естествено.



Тема Re: идея за покриването на един парк с WiFiнови [re: Haunter]  
Автор kolety (непознат )
Публикувано09.09.08 00:10



Значи парка най - много по дължина да е километър ама най - много, а по ширина някаде към 300 400 метра. Значи source-сигнала идва в рутер в единия край на парка. Слагаме му една омни антена с 700 метра покритие и на другия край слагаме още един рутер с антена, който работи като повторител. Това е идеята

Haunter важното е да го измисля пък се има кой да даде пари да си направи реклама



Тема Re: идея за покриването на един парк с WiFiнови [re: kolety]  
АвторHaunter (Нерегистриран)
Публикувано09.09.08 19:16



А защо ти е 2-рия рутер да е повторител? Не може ли да е като 2-ра WiFi мрежа? И който иска да се свърже, ще вижда и двете мрежи (в общия случай) и ще се закачи за тази с по-добрия сигнал. Аз поне така бих го направил.



Тема Re: идея за покриването на един парк с WiFiнови [re: Haunter]  
Автор kolety (непознат )
Публикувано09.09.08 23:39



Проблема е, че не мога да закарам интернет до втория рутер, за да работи, като самостоятелна точка за достъп





Тема Re: идея за покриването на един парк с WiFiнови [re: kolety]  
АвторHaunter (Нерегистриран)
Публикувано10.09.08 18:41



Ясно.



Тема Re: идея за покриването на един парк с WiFiнови [re: kolety]  
АвторKлaмep (Нерегистриран)
Публикувано11.09.08 11:32



Здравей,

Добре е да са различни каналите, но ако го сложиш в режим repeter или wds няма как да стане. Какви устройства мислиш да използваш? Колко си готов да вложиш, за да предоставиш качествена услуга?



Тема Re: идея за покриването на един парк с WiFiнови [re: Kлaмep]  
Автор kolety (непознат )
Публикувано12.09.08 10:04



Два рутера на D-Link с DD-WRT и две външни омни антени пак на D-Link с покритие към 700м.



Тема Re: идея за покриването на един парк с WiFiнови [re: kolety]  
АвторYoan (Нерегистриран)
Публикувано16.09.08 16:25



slagash edna po-goliama krugla shirokougulna antena na 2.4 GHz v sredata... Ako parka e goliam - 1-2-3 repeatera i tva e...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.