Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:17 28.09.24 
Компютри и Интернет
   >> WiFi
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема идея за безплатнa WiHi мрежа в цяла BGнови  
АвторKlass2 (Нерегистриран)
Публикувано22.08.08 14:11



чудесно е да ползваш интернет и то ако може безплатно.
Но ако пък искаш да се преместиш някъде за кратко "интернета ти" остава у вас!
Темата ми се провокира от факта че е сезона на почивките! Не бях излизал от София, доста дълго време и като излязох, не се и прибрах цели 2 седмици. Обиколих доста места в България, и навсякъде лаптопа ми беше с мен. Но за съжаление интернета ми "остана" в къши. А в множеството "забити" в дълбоката провинция села и градове беше пълно с "частни" (разбирайте домашни) безжични рутери - естесвено заключени с WEP. Дори в един "малък" подродопски град като Асеновград на места хващах по 10 мрежи. kokohome, niki.net, Genoveva_georgieva... абе всякакви възможни. Но на много малко места хващах някъде "свободен достъп".
Ето защо идеята ми е следната! Ако всеки си настрои рутера APто или както и да е там дом. у-во да позволява на хорицата без пари да ползват "бавна" да кажем граничена до 36 кБ/с скорост колкото на най великите преди време rockwell модеми, ще е чудесно хорицата да влизат да си проверят пощата, натрупаните по месинджърите съобщения, и да си початят малко в mIRC! Да за повечето хора настройките които трябва да се направят в конфигурацията на рутерите са пълна индия, но все пак е възможно, поне тези които разбират да отделят " малко трафик" от 12 мегабитовия си например интернет и за свободно ползване?
Какво ще кажете???
Още повече че мрежата може да се кръсти по 1 и същи начин от всички: например FreeWiHi или подобно!



Тема Re: идея за безплатнa WiHi мрежа в цяла BGнови [re: Klass2]  
Автор DUNE5 ()
Публикувано30.08.08 16:43



Мяза ми на нЕкаква утопия ... не вЕрвам да стане У България.

не щем да ми е добре , искам на Вуте да му е зле ...

Чувал ли си го това ?

Редактирано от DUNE5 на 30.08.08 16:43.



Тема Re: идея за безплатнa WiHi мрежа в цяла BGнови [re: DUNE5]  
Авторviva (Нерегистриран)
Публикувано15.09.08 11:55



Taka e po dqvolite...
Ponqkoga si zadavam vyprosa shto za hora sme...
Az sym s Wifi mreja, vsichki PC--ta sa mi s Wifi, i imam edno AP koeto si e constant / master, i si darpam net ot tam... i si mi e savsem svobodno bez nikakvi paroli bez nishto...ne mi puka koi shte e connectne i shte darpa net ot men... No nqkoi hora nemislqt taka....
I naistina shte se radvam ako tova stane realnost makar mnogo da se samnqvam v realizaciqta na po-golqma chast ot horata v BG da napravqt tazi krachka....

Vsichko nai-dobro.



Тема Re: идея за безплатнa WiHi мрежа в цяла BGнови [re: viva]  
Авторsdfere (Нерегистриран)
Публикувано07.10.08 07:10



Проблемът е, че потребителите са неграмотни и не знаят как да си настроят рутерите.



Тема Re: идея за безплатнa WiHi мрежа в цяла BGнови [re: sdfere]  
Автор Riptor (DaSame)
Публикувано08.10.08 22:50



И кои модели рутери под 80-90лв имат шейпър?





Тема Re: идея за безплатнa WiHi мрежа в цяла BGнови [re: Klass2]  
Авторarta (Нерегистриран)
Публикувано13.10.08 14:28



Има много пуснат безплатно WIFI в София, тук не е проблем.
Не само във всяка втора кръчма има, но и доста хора са си "пуснали" връзката свободно.
Но проблемът е, че в провинцията няма....
Това лято и на мен ми се наложи да попътувам доста, и се сблъсках с този проблем.

ХАЙДЕ, хора, отваряйте каналите! Идеята е страхотна, подкрепям!

Мисля също, че за хора, които ползват и правят настройки към кънекция за WIFI не е чак толкова трудно да "отделят" чисто технически малко от скоростта си.
Но също така, съвсем честно казвам, че никога не ми е било проблем, ако някой се прикачи към "освободения" ми аккаунт. Не съм правила настройки за ограничаване на трафика, и никога не съм чувствала липса на скорост или нещо такова...



Тема Re: идея за безплатнa WiHi мрежа в цяла BGнови [re: arta]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано17.10.08 19:36



Проблема не е скоростта (поне при мен). Проблема е че някой ще реши да се пробва - и току виж ми хакнал каквото могъл.
Все пак защитената мрежа е малко по сигурна.
За това и доброто решение е да има канал за "гости" - и да си браузват, но вътрешната мрежа да си е защитена.

Bеer? Mоre?




Тема Re: идея за безплатнa WiHi мрежа в цяла BGнови [re: Klass2]  
Авторбeзжичeн (Нерегистриран)
Публикувано30.10.08 18:53



Идеята ти изобщо не е нова, при това целта е достъп да имаш не само в България. По белия свят такава мрежа има, но при нас хубавите неща както винаги зациклят и не стигат до никъде.
Ако ти е нужно повече инфо виж





Тема Re: идея за безплатнa WiHi мрежа в цяла BGнови [re: бeзжичeн]  
Автор s.prodanov (непознат )
Публикувано31.10.08 12:49



нещо тая работа не ми се вярва...
1. как е разрешен проблема с роуминга в WiFi, който е почти неразрешим?
2. Тия 100 метра покритие са силно пожелателни. Аз живея на 5тия етаж и рутерчето ми е едно компактно WRT54GC. Отворено, затворено е все тая, сигнала му не стига до долу, като това е ситуацията и на поне 50% от ползващите. Дори и да стигне силнала, ползващия интернета след две крачки няма да го има.
3. За тази работа си има друга технология, която се е доказала.
4. Дори и да се направи някакво по-широко покритие с WiFi, то трябва да бъде професионално изградено, което означава или от някакво заведение, хотел или в най-добрия случай покритие на паркове от общината.
5. Няма много смисъл между панелките да има нет - не се сещам за някой, да отива ей така пред панелките за да си браузва. Ако имаше роуминг и прилично покритие щеше да е удобно за телефоните, но това е недостижимо за тази технология



Тема Re: идея за безплатнa WiHi мрежа в цяла BGнови [re: Klass2]  
Авторwifi (Нерегистриран)
Публикувано05.11.08 01:54



Хората са го измислили:

http://www.fon.com/en/

Ти споделяш твоя интернет и за сметка на това можеш да ползваш от всеки друг клиент който е на мрежата и споделя.

При нас Хотспотовете ни може да си платиш интернета и с SMS - 1.20 лв за 3 дни все пак не е много.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.