Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:28 25.05.24 
Компютри и Интернет
   >> WiFi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема питане  
Автор [bbourgas] (дзверо)
Публикувано03.11.08 00:46



след няколко дни ъпдейтваме скоростите на домашния интернет от 8Mbps на 120Mbps. в момента използваме wireless линксис A/B/G, който е до 54Mbps. някакви идеи какво се прави в такива ситуации?





Тема Re: питаненови [re: [bbourgas]]  
АвторЛoko (Нерегистриран)
Публикувано03.11.08 23:30



Здравей,
Мисля, че бъркаш скоростта на която ще ъпгрейдваш, така че линксиса и занапред ще ти върши работа.



Тема Re: питаненови [re: Лoko]  
Автор [bbourgas] (дзверо)
Публикувано04.11.08 14:25



не, изобщо не се бъркам:





Тема Re: питаненови [re: [bbourgas]]  
Автор s.prodanov (непознат )
Публикувано05.11.08 14:22



ами А стандарта на рутера използвате ли го?



Тема Re: питаненови [re: [bbourgas]]  
АвторЛoko (Нерегистриран)
Публикувано05.11.08 22:48



Извинявай, бях изключил вариант за друга страна.



Тема Re: питаненови [re: Лoko]  
АвторN (Нерегистриран)
Публикувано06.11.08 08:49



минавате на N стандарта...теоритично до 360 Мбс



Тема Re: питаненови [re: N]  
Автор s.prodanov (непознат )
Публикувано06.11.08 12:18



да де, но ако имат причина да използват А стандарта, то няма Н не е съвместим с него. Та затова е въпроса - използвате ли А стандарта?



Тема Re: питаненови [re: s.prodanov]  
Автор [bbourgas] (дзверо)
Публикувано14.11.08 00:57



Съжалявам за бавния отговор, нямаше ме известно време.

Не, не използваме А стандарта. Рутерът е A/B/G и за настройки са зададени автоматично да излъчва на B & G.

Оказа се, че от доставчика ще се позабавят, защото в момента имали много натоварен график и прочее, така че още сме със стария нет до 18-ти.

Относно N стандарта - огледохме се наоколо и се оказа, че в момента се продават доста устройства, като тези от по-непритенциозните марки се движат колкото едни обикновен G рутер.
Притесняват ме обаче тези драфт версии, апък и нито една от картите на компютрите/лаптопите в къщата не е N, тоест трябва да се купуват минимум 4 USB пръчки + рутера...

блах

Редактирано от [bbourgas] на 14.11.08 00:58.



Тема Re: питаненови [re: [bbourgas]]  
Автор s.prodanov (непознат )
Публикувано14.11.08 16:28



Няма от какво да се притесняваш. Версиите са драфт, защото официално стандарта не е излезнъл, в момента, в който излезе същите устройства ще са чист Н. Не знам кои са ефтините марки - лично съм запознат с линксис, че ми беше това работата до преди време - има модел wrt160n който мисля, че ще ти свърши работа. Предполагам, че нетгиър, длинк, тренд нет също имат достатъчно добри устройства.

За усб пръчките няма какво да ги мислиш - не са ти необходими, тъй като стандартите са съвместими.

ПП Единия от моделите на линксис мисля беше wrt160n dual, поддържаше А стандарта, ако все пак ти трябва.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.