Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:13 21.06.24 
Компютри и Интернет
   >> WiFi
*Кратък преглед

Тема Kak da sam nevidim v mregata?нови  
Авторmirabai (Нерегистриран)
Публикувано16.09.08 22:53



svarzvam se uspe6no s wifi belkin N1 ,no nqkoi vliza v komputara mi(siguren sam 4e ne e tozi za koito se varzvam) i mi pravi dosadni promeni v windowsa.makar 4e antivirusat mi ima dosta silen firewall vse pak uspqva,osven tova mi se tikat spy idrugi gadini.siguren sam 4e ako ima nqkakv na4in da sam sas skrit IP adress 6te im e trudno da me otkriqrt.Blagodarq predvaritelno!



Тема Re: Kak da sam nevidim v mregata?нови [re: mirabai]  
АвторKлaмep (Нерегистриран)
Публикувано17.09.08 13:50



Здравей,
Понеже не мога точно да ти разбера проблема(не съм сигурен, че е така както го описваш )имам няколко предложения за теб:
-провери дали нямаш вируси след което си сложи последната версия на spybot search and destroi примерно и пусни проверка в safe mode;
-ако въпросният белкин има isolation го пусни. Виж му упътването.Идеята е клиентите които се вързват да нямат достъп един до друг.
- пусни си windows firewall и си махни шеринга;
-

- с тази програмка ще можеш да гледаш кои влиза в компутера да блокирваш ИП адреси и т.н, но това е за шернати директории.



Тема Re: Kak da sam nevidim v mregata?нови [re: Kлaмep]  
Авторmirabai (Нерегистриран)
Публикувано17.09.08 22:16



mislq 4e dobre go razbira6.Spybot q izpolzvah no posle namerih edna koqto gi vadi po-dobre ashampoo antispyware -gore6to q prepora4vam na vsi4ki u4astnici vav foruma,koito imat adware problemi.Vmesto windows firewall sam aktiviral firewalla na Panda internet security.Struva mi se dosta po-stabilen e i spira do 90 % ot atakite no v onezi 10% e problema koito kato valqzat v komputara go otslabvat(antivirusa) i togava vliza i gosta :).proverih opciite na wifito i ne vidqh izolaciq.6te mi se da ti pratq po nqkakav na4in edna snimka na opciite mu za da gi razgleda6.ne znam kak da si mahna shearinga (struva mi se 4e parvo trqbva da da go aktiviram predi da go izklu4a).Blagodarq ti za nasokite vse pak i za programkata 6te q razu4a v skoro vreme!Vse ponqkakav na4in trqbva da stane..



Тема Re: Kak da sam nevidim v mregata?нови [re: mirabai]  
АвторCпacka дълraтa (Нерегистриран)
Публикувано20.09.08 21:16



idi na pa3apa i kupi 4u6ki i 4ere6i
Антивируса му имал доста силен firewall a първи клас изобщо му лиспва - явно е бил миналата година и е хванал учителската стачка



Тема Re: Kak da sam nevidim v mregata?нови [re: mirabai]  
АвторCпacka Дълraтa (Нерегистриран)
Публикувано20.09.08 21:20



ама научи буквите ма, боже колко неграмотна и нахална второкласничка цъфна тука!



Тема Re: Kak da sam nevidim v mregata?нови [re: Cпacka дълraтa]  
Авторmirabai (Нерегистриран)
Публикувано20.09.08 22:43



xaxaxxaxaxaxxaxxaxaxaxxaxaxaxxaxax.Доста добре ме разсмя!Благодаря!





Тема Re: Kak da sam nevidim v mregata? [re: mirabai]  
Автор checho ()
Публикувано25.09.08 13:24



Мойто момченце, ти си от онези дребни хакерчета, дето хем нищо не разбират, хем много се правят, че разбират, и като питат как се прави нещото Х започват да дават акъли, че нещото Х не се прави по начина Y ами по Z защото еди-какво-си.

На такива като теб обичам да им вземам по 20-30 лева като отида на адрес да им оправя нещо за пет минути и после да ги оставям с пръстче там дето никога светло не става поради естественото ситуиране на обекта.

А решението на "проблема" ти сигурно е в това, че 100 % просто си бучнал белкина на модема на БТК и нета ти е тръгнал автоматично (нали познавам), и сигурно се връзваш към мрежа "belkin54g" дето е unsecured. При това положение всеки ще ти влиза в мрежата, ще ти ползва от нета и ако иска ще ти разбива паролата. Решението ти се състои в следното: WPA парола, а не WEP; променена парола за администрация на рутера и изключен remote management от wan страната. Ако си параноик можеш да изключиш SSID broadcast и тогава единствено когато ти сам ръчно въведеш SSID-то на мрежата в настройките на лаптопа ще можеш да се вържеш.



Тема Re: Kak da sam nevidim v mregata?нови [re: checho]  
Авторmirabai (Нерегистриран)
Публикувано25.09.08 23:14



dobre dobre sigurno e taka kakto kazva6 samo 4e ne se varzvam kam btk ami s wifi na prozoreca kam neza6titeni mregi i sigurno ne znam kolkoto teb no ne sam 4ak tolkova zle 6tom ot 5 godini dosega ne sam izvikal nito 1 da mi remontira komputara i ni za 1 lev.Blagodarq za sadeistvieto vse pak...



Тема Re: Kak da sam nevidim v mregata?нови [re: mirabai]  
Автор checho ()
Публикувано26.09.08 13:35



Тоест, крадеш от нета на комшията и искаш да не ти крадат файловете в компютъра? Ползваш "балкон-нет" и заради това, че някой не се е защитил, не плащаш и 1 лев месечно за интернет? След това имаш претенции да си сигурен и защитен?



Тема Re: Kak da sam nevidim v mregata?нови [re: mirabai]  
АвторДжoн (Нерегистриран)
Публикувано15.11.08 11:52



Ако знаеш, от кога чакам някой нахалитет да ми се намърда в мрежата за постоянно и да си краде на воля.






*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.