Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:02 22.06.24 
Компютри и Интернет
   >> WiFi
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Как да си прехвърля нет на лаптопанови  
Авторka5O (Нерегистриран)
Публикувано30.04.08 09:42



Привет, може въпросът ми да е ламерски, но от провайдера ми поискаха 130 лв за рутер. Аз имам И-нет на десктоп машината и искам срещу по-малка сума да си разделя нета и да имам на преносимия. Кой е най-евтиния вариант за нет на двете машинки, като идеята е таксата да ми остане същата, дори и при по-малка скорост



Тема Re: Как да си прехвърля нет на лаптопанови [re: ka5O]  
Авторteou (Нерегистриран)
Публикувано30.04.08 11:29



примерно за 50 лв



под 50 лева безжично няма. Има вариант 2ра лан карта + 5 метра лан кабел с 2 кримпа и free ccproxy= ok. 12 lv.



Тема Re: Как да си прехвърля нет на лаптопанови [re: teou]  
АвторKa5O (Нерегистриран)
Публикувано30.04.08 20:55



А с USB Wireless Wi-fi адаптер - 802.11 g/b няма ли да може? Пъхам го в USB на десктопа и то ще ли предава сигнал на преносимия?



Тема Re: Как да си прехвърля нет на лаптопанови [re: Ka5O]  
Авторteou (Нерегистриран)
Публикувано30.04.08 22:00



Може разбира се но те са от 40 лева нагоре, няма смисъл.
Горещо ти препоръчвам ако избереш тоя вариант да може адаптера софтуерно да симулира ап. Иначе ще правиш ад-хок а то не е много доизпипано, поне под уиндоус ХП.

Ако мислиш да спестиш 10 лева така не е добра идея - само ще ти кажа, че аз бях с усб адаптер и преминах на рутер. С адаптера има повече заигравка и главоболия.



Тема Re: Как да си прехвърля нет на лаптопанови [re: teou]  
АвторKa5O (Нерегистриран)
Публикувано01.05.08 09:40



благодаря ти за инфото. Бъди здрав



Тема Re: Как да си прехвърля нет на лаптопанови [re: Ka5O]  
Авторteou (Нерегистриран)
Публикувано01.05.08 12:22



Само да ти кажа че с тия 50 левови рутери може да ти забиват при интензивно торентене.

Това е добър рутер ако връзката ти е до 20-30 мегабита, а с друг фърмуер, като този ще хвърчи.









Тема Re: Как да си прехвърля нет на лаптопанови [re: ka5O]  
Автор root666 (новак)
Публикувано03.05.08 19:07



И аз се чудих за най-евтиния вариант да си отварям сайтове докато съм на терасата или в леглото, и го направих със Блутуут адаптер за 5 лева, има си услуга Персонал Ареа Нетворк. Скороста не е огромна, 30-40 к е но си работи на десет-15 метра пряка видимост. Ако ми трябва по висока скорост, съм си направил един мек кабел телефонен със две букси RJ-45, за да може да го местя навсякъде.

Редактирано от root666 на 03.05.08 19:08.



Тема Re: Как да си прехвърля нет на лаптопанови [re: ka5O]  
Автор DTMF (ветеран)
Публикувано04.05.08 01:08



има уаифаи юсб адаптори за 20-25 лв, и аз мисля да си взимам



Тема Re: Как да си прехвърля нет на лаптопанови [re: root666]  
Авторka5O (Нерегистриран)
Публикувано07.05.08 12:55



Това е интересно
Може ли да кажеш каква е схемата за кримпване на RJ45 с телефонен кабел?



Тема Re: Как да си прехвърля нет на лаптопанови [re: ka5O]  
Автор root666 (новак)
Публикувано21.05.08 14:45



Схемата е повече от проста - тъй като телефонния кабел с 4 жила не е усукан, просто първите три ги слагаш в първите три йлеба, а четвъртия го слагаш в шестия жлеб на RJ45 буската. След това внимаваш от другия край на кабела като слагаш RJ45 буската, цветовете да са подредени по същия начин. Това в случай, че правиш прав кабел, не обърнат. На къси разстояния върши работа, а и е по-удобен за местене, защото е по-мек от стандартния кабел.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.