Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:15 01.06.24 
Компютри и Интернет
   >> WiFi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Може ли рутер да работи като адаптор?нови  
Авторsten (Нерегистриран)
Публикувано25.04.08 00:28



Да обясня по подробно какво питам - в момента ползвам безжичен интернет с обикновен usb wi-fi адаптор на edimax. Проблема е, че съм на около 200м от точката за достъп и въпреки че я виждам директно сигнала ми е доста слаб - варира от слаб до много-слаб и чат-пат прекъсва. Постоянно го местя из стаята с надеждата да намеря по добро място - не си е живот :o)

Рутерите си имат външни антенки и вероятно са по-чувствителни и за това си мислех ако си взема един дали ще мога да го ползвам като адаптора (като клиент)? И ако става как ще се върже към компютъра - с лан кабел към входа wan, или как?

Надявам се някой да помогне малко...



Тема Re: Може ли рутер да работи като адаптор?нови [re: sten]  
Автор sheki (рибка :))
Публикувано25.04.08 00:45



ако не е задължително да е рутер ползвай само аксес поинт
http://911.bg/a2/search.asp?qs=CN-WFAP&submit=%D2%FA%F0%F1%E5%ED%E5

просто и лесно


Тема Re: Може ли рутер да работи като адаптор?нови [re: sten]  
Авторsten (Нерегистриран)
Публикувано25.04.08 02:08



Мислех си за рутер защото в даден момент може да ми влезе в употреба точно като рутер. Сигурно ли е, че това на линка ще ми върши работа?
А за връзката - към компютъра - с мрежов кабел ли е?



Тема Re: Може ли рутер да работи като адаптор?нови [re: sten]  
АвторDefekta (Нерегистриран)
Публикувано25.04.08 09:24



Edimax BR-6204Wg това е твоя двайс . Бягаи в Mетро , че са на промоция само 55лв.



Тема Re: Може ли рутер да работи като адаптор? [re: sten]  
Авторsten (Нерегистриран)
Публикувано25.04.08 10:29



Знам че edimax-a е на промоция в Метро - аз точно там работя :)

Така и никой не каза как трябва да се върже към компютъра - аз съм гледал какво има отзад на него - 4 lan и 1 wan порт и едно парче мрежов кабел в кутията. В ръководството пише, че интернета се връзва в wan порта, а рутера се настройва пред lan1.

В моя случай като искам да го ползвам като адаптор, къде какво трябва да се върже - в wan порта ли, в lan1 ли, с кабела който върви с рутера ли?



Тема Re: Може ли рутер да работи като адаптор?нови [re: sten]  
Авторteou (Нерегистриран)
Публикувано25.04.08 11:43



Май в лан1, но защо не свалиш и прочетеш в книжката му. Във всеки случай и аз мисля че това е твоя дивайс.



Тема Re: Може ли рутер да работи като адаптор?нови [re: teou]  
Авторastra18nz (Нерегистриран)
Публикувано25.04.08 15:03



В твоя случай първо трябва да провериш този модел който е при теб дали може да работи като клиент ако е така го взимаш кабела който е снего го закачаш на произволен лан порт на рутера от 1-4 и после в лаптопа го закачаш влизаш в настройките на рутера после в вифи и даваш клиент моде той ще сканира мрежите и ще се закачин на въпросната...

Незнам дали може да работи така че да прихване мрежата която ти трябва и да я препредава към лаптопа май бридж режим се казва но не съм сигурен нека по запознатите с материята да кажат.



Тема Re: Може ли рутер да работи като адаптор?нови [re: astra18nz]  
Авторteou (Нерегистриран)
Публикувано25.04.08 15:25



Не е бридж. По принцип едимаксите могат да са и клиенти, този точно не знам. Ето линк към книжката, струва ми се, че това което той иска е AP to AP mode но са го кръстили тъпо в този модел и не мога да съм сигурен.

Иначе примерно длинк двл 2100 също има такъв режим но е по-скъп.





Тема Re: Може ли рутер да работи като адаптор?нови [re: teou]  
Автор A-Classe (новак)
Публикувано26.04.08 23:46



Linksys WRT54GL с Tomato.Ползваш го като рутер,аксес пойнт и безжичен клиент.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.