Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:40 20.09.24 
Компютри и Интернет
   >> WiFi
Всички теми * *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема С каква мощност излъчват радиомодемитенови  
Автор bst (~!~)
Публикувано30.10.07 21:45



С каква мощност излъчват тези антени дето са като телена решетка, имам няколко тавива на покрива и се чуда дали излъчват с по голяма мощност от GSM клетките примерно.



Тема Re: С каква мощност излъчват радиомодемитенови [re: bst]  
Авторsheki (Нерегистриран)
Публикувано31.10.07 00:43



радио модемите :) работят с около 200 миливата мощност при това с предимно насочен високочестотен над 2,4гхц сигнал който почти не преминава през бетон и метални конструкции , не се притеснявай :)



Тема Re: С каква мощност излъчват радиомодемите [re: sheki]  
Автор bst (~!~)
Публикувано01.11.07 00:17



ОК
Аз не разбирам много от тези неща, но с 200 миливата мощност как се прави връзка на 20 km или мощността е достатъчна?



Тема Re: С каква мощност излъчват радиомодемитенови [re: bst]  
АвторP (Нерегистриран)
Публикувано01.11.07 11:34



Достатъчна е пък и от двете страни имаш антени, които усилват доста това дава разстоянието. Впрочем мисля, че по стандарт използването на насочени антени е забранено, но никой не го спазва и никой не го търсят за това.





Тема Re: С каква мощност излъчват радиомодемитенови [re: bst]  
Авторtokata (Нерегистриран)
Публикувано02.11.07 19:55



Масови мощности при wireless устройствата (карти, AP-та и т.н.) са: 65mW, 200mW, 350mW. Има и 600mW (XR2/XR на Ubiquity - хвърлят на 80км). Виждал съм и Zcomax с 1000mW. Но голямата мощност не винаги е гаранция за успех (добър сигнал и др)





Тема Re: С каква мощност излъчват радиомодемитенови [re: bst]  
Автор sheki (рибка :))
Публикувано04.11.07 01:43



по принцип по високата честота се пренася с по - малка мощност .. разковничето е че е по - податлива на затихване от препятствия (казано по - просто) :) един лист ламарина и забрави

просто и лесно


Тема Re: С каква мощност излъчват радиомодемитенови [re: P]  
Автор bst (~!~)
Публикувано04.11.07 20:25



ОК
Бихте ли направили някаква аналогия с GSM клетките тогава? Защо те излъчват на 20W мах нормално на по-малко, но това все пак е огромна разлика. Мобилните телефони на 2W ако не се лъжа а те са на 900 или на 1800 MHz



Тема Re: С каква мощност излъчват радиомодемитенови [re: bst]  
Автор sheki (рибка :))
Публикувано05.11.07 12:48



ГСМ клетките работят на 900мхц , това е удобна честота за експлоатация примерно заради това че сравнително лесно минава през препятствия все пак се търси покритие .. но добрия обхват на телефоните няма как да мине без по голяма излъчвана мощност, там също има секторни антени. А телефоните работят според клетката която ги обслужва ако тя е на 900 и те работят на толкова ... в България не знам дали има клетки на 1800мхц , но ако има това ще принуди операторите за да удовлетворят изизкванията за постоянен обхват да сложат много повече клетки за покритие .

просто и лесно


Тема Re: С каква мощност излъчват радиомодемитенови [re: sheki]  
АвторP (Нерегистриран)
Публикувано06.11.07 10:28



Има на 1800 МХц, обикновенно ги слагат където има много абонати и капацитетът на 900 МХц е изчерпан. Пък и 3Г мисля че е на 1900



Тема Re: С каква мощност излъчват радиомодемитенови [re: P]  
Автор3G (Нерегистриран)
Публикувано06.11.07 21:14



3G устройствата работят на 2100 Mhz !




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.