Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:46 18.05.24 
Компютри и Интернет
   >> WiFi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Интернет на лаптоп  
Авторrambotonik (Нерегистриран)
Публикувано26.06.07 21:25



Еми значи ще си купувам лаптоп до 1/2 седмици сега избирам.Но искам да имам безжичен интернет(когат хода извън София и не ми трябва за вкъщи да го свързвам с другия комп)и значи какво трябва да си купя за тази цел защото гледах доста теми но нещо не разбрах нищо.И когато си купя каквото трябва и като избера интернет доставчика(мисля да бъде БТК)нали те ще ми направят настройките там на това чудо(доколкото четох рутер се казва ама незнам)Плс помогнете какво трябва да си купя.





Тема Re: Интернет на лаптопнови [re: rambotonik]  
АвторonAir (Нерегистриран)
Публикувано27.06.07 08:15



Като начало не си вземай интернет от БТК. Искрен съвет. Дори и кварталната мрежа на хлапаците от съседния блок работи по-бързо, по-читаво и ще ти обърнат винаги внимание ако имаш проблем.
Колкото за безжичния интернет не е като радиото в колата ти. Където и да отидеш и да го има. Стандарта е измислен за локално разпръскване в рамките на 100-200 метра. Това, че тук правим технически чудеса и със стандартни устройства предвидени да работят на 200 метра прехвърляме на по 50 километра е съвсем друга работа и решенията имат доста ограничения. Така, че конкретизирай, къде извън София ще го ползваш, за да получиш и съвет.



Тема Re: Интернет на лаптопнови [re: onAir]  
Авторrambotonik (Нерегистриран)
Публикувано27.06.07 13:00



Еми значи на 3 места:еми най вече от София на около 130км. на границата с Сърбия и другото в софия пка само че в друг квартал.Еми ако можеш да ме ориентираш.



Тема Re: Интернет на лаптопнови [re: rambotonik]  
Авторastra18nz (Нерегистриран)
Публикувано27.06.07 13:51



Пич гледай сега всеки лаптоп има WIFI(WLAN) освен редки изключения така че внимавай. Ако искаш да ползваш wifi интернет трябва да има точка за достъп на 100-200метра от теб тоест или инсталираш такава(пример местна лан-ка с рутер и вифи или бтк с рутер вифи) кадето ще ползваш нета или ползваш такава мрежа ако има там ... иначе другия вариант е този мобилен интернет от мобилните операторите но там режат глави.



Тема Re: Интернет на лаптопнови [re: astra18nz]  
Авторrambotonik (Нерегистриран)
Публикувано27.06.07 14:05



Значи доколкото разбрах трябва да си купя рутер,карта PCMCIA която да си сложа в лаптопа и да си избера интернет доставчик.Така ли е.



Тема Re: Интернет на лаптопнови [re: rambotonik]  
АвторonAir (Нерегистриран)
Публикувано27.06.07 14:43



Нищо не си разбрал.
Новите лаптопи имат вградени WiFi карти. Без такива не съм виждал в последно време да се продават. Все пак гледай като купуваш, че знае ли човек. Плюс това вградената е с определено по-добра антена от тази на PCMCI картата. Тогава PCMCI картата става излишна.
За София търсиш доставчик който да има излъчване в района ти, на не повече от 100-200 метра и антена насочена към теб. Между другото пак не е гаранция че връзката ще е читава в целия апартамент.
За другото място до Сърбия, бих казал, че работата е безнадеждна. Едва ли има колеги които да лъчат на там. Там решението е GSM оператори.
Пак ти казвам, стандарта е измислен за приложение за локално излъчване в дома или офиса. За големи разстояния се монтират едни антени подобни на сателитните или за телевизия и радиото е най-добре да е при тях.
Безжичния рутер ще ти е нужен да си имаш интернет в целия апартамент.



Тема Re: Интернет на лаптопнови [re: onAir]  
Автор Пeтъp_ (професора :))
Публикувано27.06.07 21:58



и аз да кажа че той нещо не е разбрал - wifi от БТК не означава че ще имаш безжичен интернет в целия град, а че ще ти дадат модем комбиниран с безжичен рутер и ще имаш интернет в апартамента ти



Тема Re: Интернет на лаптопнови [re: Пeтъp_]  
Авторrambotonik (Нерегистриран)
Публикувано28.06.07 17:13



Ами имало някакъв сателитен интернет той колко ли ще струва около 30лв. или повече



Тема Re: Интернет на лаптопнови [re: rambotonik]  
Автор;) (Нерегистриран)
Публикувано28.06.07 21:51



прибави още една нула месе4на такса и още 2 за оборудването



Тема Re: Интернет на лаптопнови [re: ;)]  
Авторrambotonik (Нерегистриран)
Публикувано29.06.07 11:16



Ами ако се включа към М-тел и дали ще мога да си играя с един приятел фифа в мрежа?Защото на мен не ми трябва за теглене ами за скайп WoW И фифа.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.