Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:16 22.06.24 
Компютри и Интернет
   >> WiFi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Удължаване на кабела за антена  
Авторplambe (Нерегистриран)
Публикувано12.02.07 20:47



Здравейте,

На настоялния ми компютър имам една безжична карта, към която има и антена (омни-насочена). Проблемът е, че в апартамента ми не хващам достатъчно добре нито една от петнайсетината мрежи наоколо. За да го реша ми трябват няколко метра по-дълъг кабел.

Въпросът ми е как мога да си удължа кабела. Могат ли да се намерят цял кабел с два подходящи - RP-SMA женски от едната и мъжки от другата страна - конектора или поне само конекторите? Прекалено голяма ли ще е загубата на силата на сигнала ако действам с нож и поялник и поставя между конектора и сегашната антена по-дълъг кабел (и какъв трябва да е той)? Третият вариант, за който се сещам е пак с нож и поялник, обаче и с моя домашно приготвена антена (например т.нар. кантена - от металната цилиндрична кутия от нещо с диаметър около 8 см) вместо тази, която си е с компютъра.



Тема Re: Удължаване на кабела за антенанови [re: plambe]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано13.02.07 00:14



По принцип - става.
Поне аз съм бил свидетел на успешно удължаване на кабел за high gain антена за Thuraya.
Ама е добра идея да се посъветваш с някой спец по антените.
Вероятно ще ти трябват добри куплунзи (скъпи) и добър коаксиален кабел.
И трябва да смяташ затихването - ако не се лъжа е от порядъка на 1 децибел (зависи от кабел и честота но как не знам), а има и затихване на всяко съединение.
Да не стане така че сигнала да ти затихне повече от кабела....

Bеer? Mоre?




Тема Re: Удължаване на кабела за антенанови [re: bira_more]  
Авторplrp (Нерегистриран)
Публикувано13.02.07 13:30



Конектора за антената ти е Reverse SMA - купуваш пигтейл (преходник) за него (около 10-15 лв. от Ресет, RTS, Конрад, или Комелсофт) и един женски конектор N - за кантената - ще ти бъде достатъчно да я сложиш на прозореца или на балкона. За свързване на пигтейла с антената ще ти трябва кабел с дължина 1-3, или 5 метра - струва около 30 лв. за 3 м примерно. Има и кабели за директна връзка без пигтейл, но там загубите ти ще бъдат по-големи.



Тема Re: Удължаване на кабела за антенанови [re: plrp]  
Авторplambe (Нерегистриран)
Публикувано13.02.07 20:15



Мерси за отговора, точно от такава конкретна информация се интересувах.

Не мога ли просто да удължа по някакъв начин кабела за сегашната ми антена, без да се занимавам с майсторене на кантени и такива неща? В краен случай, ако реша ръчно да си удължавам кабела с рязане и снаждане - с какво трябва да се съобразя?



Тема Re: Удължаване на кабела за антенанови [re: plambe]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано13.02.07 23:05



забрави за рязане и снаждане на 2Гхз :)

смени целия кабел или взему удължителен кабел с конектори.



Тема Re: Удължаване на кабела за антенанови [re: plambe]  
Автор sheki (рибка :))
Публикувано14.02.07 00:30



ами ако се касае до 2-3 метра може да използваш USB WIFI устройство , няма да ти струва по скъпо от кабелите и пигтейлите , освен това на http://anteni.net имаше антени с вградени такива устройства , мисля че и ти може да експериментираш

п.с. може в краен случай направо АР с Лан вход направо да си купиш

просто и лесно

Редактирано от sheki на 14.02.07 00:31.



Тема Re: Удължаване на кабела за антенанови [re: plambe]  
АвторJud (Нерегистриран)
Публикувано16.02.07 08:01



hi, az malko ne razbrah kvo tochno imash i kolko tochno e tova "няколко метра по-дълъг кабел" ama reji i zapojavai. obache ako tova njakolko metra sa 10m hich ne se zanimavai. po dobre si vzemi edin range expander, moje i da ti svarshi rabota:
http://www.amazon.com/Linksys-Wireless-G-Range-Expander-WRE54G/dp/B00021XIJW



Тема Мерсинови [re: sheki]  
Авторplambe (Нерегистриран)
Публикувано19.02.07 15:53



Пуснах поста си тука главно за да намеря сайт като антени.нет. Мерси, sheki :) Btw къде са ти кървавите момчета?



Тема Re: Удължаване на кабела за антенанови [re: Jud]  
Авторplambe (Нерегистриран)
Публикувано19.02.07 15:58



И това изглежда като добър вариант, обаче аз нямам представа как работят "Range-Expander"-ите. Предполагам, че са си чиста проба повтарячи на сигнал, вероятно с опция да повтарят само сигнала от определено АП (по ссид или номер на канала). Прав ли съм?

Напишете малко подробности за тея устройства.



Тема Re: Мерсинови [re: plambe]  
Автормиpko (Нерегистриран)
Публикувано19.02.07 18:58



незнам защо си се ориентирал към антени нет след като толков негативни отзиви има за тях. има видеомакс има релоуд и куп други фирми дето имат качествени неща. Дано си първият им доволен клиент на мирко.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.