Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:37 17.05.24 
Компютри и Интернет
   >> WiFi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема ха честито  
Авторroompel (Нерегистриран)
Публикувано26.01.07 11:13



"Некском България" вече пусна WiMAX услуги
Операторът очаква да спечели до 10% от фиксирания пазар
Автор: Даниела СТЕФАНОВА
25 януари, 19:03

От четвъртък "Некском България" ЕАД започна предлагане на телекомуникационни услуги по новата си мрежа, изградена по WiMAX технологията, обяви изпълнителният директор на оператора Емил Николов. Сега мрежата покрива София и областта, Банско, Бургас, Несебър, Слънчев бряг и потребителите там ще могат да ползват бърз интернет и гласова телефония от алтернативния телеком.

В момента се изграждат базови станции и в някои от по-големите градове като Пловдив, Варна, Русе, Велико Търново, Сливен, Ямбол. Операторът планира до края на 2007 г. да присъства във всички градове с население над 50 хил. души. За период от три години - до 2009 г., "Некском България" ще инвестира за развитие на мрежата си над 20 млн. долара, обяви Николов. Това са средства, които ще бъдат получени от компанията майка Nexcom Telecommunication LLC.

"Нашата цел е пълно заместване на традиционния оператор в България, като клиентите ни ще ползват телефон и интернет през WiMax мрежата ни, без да запазват абонамента си към БТК", обясни още Николов. Според него WiMax технологията се оказва добър вариант за достъп до крайните клиенти, след като БТК не дава достъп до последната миля. "Преди година по време на търга за WiMax лицензи много хора се питаха защо цените им стигнаха рекордните над 6 млн. лева, но сега вече е ясно - лицензът дава достъп до крайния потребител", обясни Николов. Компанията взе и разрешително за мрежа в обхвата от 26 гигахерца по думите на Николов на цена между 180-190 хил. лева, защото регулаторът се отказа от търга с тайно наддаване.

"WiMax услугите се приемат добре в големите ски и морски курорти, където няма фиксирана мрежа, както и в градските зони, където се търси алтернатива на БТК", каза също Николов. Те ще се предлагат с търговското име WiMax, като след него ще стои цифра, която показва скоростта на достъпа. Сигналът ще се приема с две устройства - безжичен индивидуален модем и външно устройство за покрива или фасадата на сградата.

Плановете на компанията са, след като покрие с базови станции гъсто застроените зони като София, да пусне и масовата услуга. Според мениджърите на компанията това ще стане през втората половина на тази година. "Бихме искали да държим не по-малко от 35-40% от пазара на алтернативните телекоми", допълни маркетинг мениджърът Милко Георгиев и уточни, че компанията се прицелва в 10% от целия фиксиран телеком пазар в България. Това според него е постижимо за 5-7 години, броено от 2006 г.



Тема Re: ха честитонови [re: roompel]  
Авторkk (Нерегистриран)
Публикувано26.01.07 19:23



Всичко звучи прекалено оптимистично и статията ми се струва по-скоро рекламна.
На сайта им нищо не се споменава, нито пък се говори за цени, нито за цените на оборудването. Пък за крайни клиенти и догодина сигурно няма да видим wimax



Тема Re: ха честитонови [re: kk]  
АвторT (Нерегистриран)
Публикувано31.01.07 21:45



Mojesh da polzwash wimax oste sega.: Obadi se na hotliniata na nexcom: 4901490 ostawi address i telefon za wruzka. ako imat pokritie tam kudeto jiveesh ste ti dostawiat usluga oste sega. ako ne se namirash v pokritie ste ti se obadiat kogato imat na twoia address.

Sus zdrave



Тема Re: ха честитонови [re: T]  
Автор L.M. ()
Публикувано02.02.07 03:57



нещо не се сещам да са ми попадали в скоро време краини клиентски устроиства от типа 802.16е - би ли ме подсетил то4но как изглеждат и ако имаш и линк към някое подобно ....а колкото до телефонното обаждане - отговора е мрежата е в процес на тест , което ми е доста познато , същото го казват и другите вимакс оператори



Тема Интересен въпроснови [re: roompel]  
АвторTK3C-Pyce (Нерегистриран)
Публикувано07.02.07 19:54



Какво ще се случи ако в един хубав ден тази фирма има 20000 абоната и всеки разчита на по 1Мбит гранатирана скорост? (имайки предвид, че след време 1Мбит ще е смешно ниска скорост)



Тема Re: ха честитонови [re: L.M.]  
АвторT. (Нерегистриран)
Публикувано21.02.07 00:06



за устройствата не съм технически специалист не разбирам кое устройство какво е, но при нас дойдоха две момчета от Некском и монтираха устройството за по малко от 30 мин. в момента през тях ползвам и интернет и телефон и съм доволен.

не знам защо са ти казали така, аз се радвам на добра услуга и добро покритие, ти в София ли живееш?



Тема Re: ха честитонови [re: T.]  
Авторнeдoвoлeн (Нерегистриран)
Публикувано21.02.07 07:12



Явно нямате клиенти, щом тук се рекламирате тук мразим фирмаджиите.





Тема Re: Интересен въпроснови [re: TK3C-Pyce]  
Автор toia_be (читател)
Публикувано21.02.07 16:25



Ще имат клетка на всеки 1-2-3-4-5 км, зависи от абонатите. WiMAX е сравнително евтина технология.



>>е няма сигнатура.

Тема Re: ха честитонови [re: T]  
АвторLidera (Нерегистриран)
Публикувано22.02.07 12:35



A oste po-dobre e da zvanne na naj-dobrata telecom kompania v Bulgaria i da se uredi s WiMAX 1Mbit za 60lv/mesec.



Тема Re: Интересен въпроснови [re: toia_be]  
Автор CC-- ()
Публикувано23.02.07 01:37



a какво ще ползват за backhaul ? пак wimax ли ? , щото нещо не се връзва , при клетки на 1-5 км.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.