Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:57 02.07.24 
Компютри и Интернет
   >> WiFi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Някой да ме светне за Wireless AP  
Автор toranaga (завършен егоист)
Публикувано23.12.06 19:13



Имам един леко глуповат въпрос, надявам се някой който разбира да ми обясни как са нещата....

Купих си скоро Wireless устройство, което работи като рутер и като AP. Тъй като доставчикът ми не позволява на клиентите да рутират (TTL=0), имах намерение да го ползвам само като AP. От съпорта обаче ми обясниха, че AP-то било като най-обикновен суич и работело без собствен IP адрес, второ IP от тях не ми трябвало. Позачудих се (все си мислех, че AP-то е TCP/IP устройство и винаги си има IP), но се поразрових и установих, че моята джаджа много държи да си има собствено IP. Така че май ми трябват две IP-та от доставчика, едно за компютъра и едно за AP-то.

Помогнете ми сега да разбера сега каква е истината - устройството ми всъщност не може да работи само като AP (метнали са ме в магазина) или любезните дами от съпорта не са много наясно какви са разликите между суича и Wireless AP-то



искам някоя да ми разкаже играта...

Тема Re: Някой да ме светне за Wireless APнови [re: toranaga]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано23.12.06 21:40



Ами и AP си имат адрес. Трябва да имат за да можеш някак си да ги настроиш. А настройки има доста - ключове, име...

Аз си пуснах един компютър да бачка като рутър. А той може и TTL да подменя ако трябва. И от там на сетне е лесно - настроих си рутъра да бачка като АП. А го ползвам като АП щото нямам време да настроя рутъра да работи като истински рутър.

В краен случай ще тормозя доставчиците да ударят едно рамо, че иначе ще ги сменям.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Някой да ме светне за Wireless APнови [re: bira_more]  
Авторtoranaga (Нерегистриран)
Публикувано24.12.06 10:41



Мерси за отговора. И според мен AP си имат адрес, но явно доставчикът ми не го знае това.



Тема Re: Някой да ме светне за Wireless APнови [re: toranaga]  
Автор chip_dip (непознат )
Публикувано24.12.06 14:51



Не ви тябва IP от доставчика.Неговото IP го поставяте на вашия комп ,а на АР то поставяте IP по ваш избор (примерно 192.168.35.2).След което ци поставяте IP от същата на АР то мрежа и си настройвате АР то (защити).Закачвате се за АР то с вашия компютър.Ако сте се закачили успешно сменете IP то с това на вашия доставчик и работата е готова



Тема Re: Някой да ме светне за Wireless APнови [re: chip_dip]  
Автор toranaga (завършен егоист)
Публикувано25.12.06 23:19



Хм, интересно. Единственото неудобство в случая е, че трябва да си сменям IP-то на компютъра всеки път когато искам да пипна настройка по AP-то, но това се преживява. Мерси, ще пробвам като се върна в софия.

искам някоя да ми разкаже играта...



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.