Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:23 20.06.24 
Компютри и Интернет
   >> WiFi
*Кратък преглед

Тема wifi градски условиянови  
Автор wifi_uzera (непознат )
Публикувано03.12.06 15:21



прочетох почти всички въпроси и отговори в този форум, но не можах да намеря конкретно с линк на 2,4Ghz в градски условия как седи въпроса с разтоянието или по точно има ли някой изграден линк за пресечена местност каквато е София и да работи на 6-10 км. Благодаря предварително. Мисля доста тук регистрирани ги интересува отговора на един такъв въпрос.



Тема Re: wifi градски условиянови [re: wifi_uzera]  
АвторonAir (Нерегистриран)
Публикувано04.12.06 09:02



Какво означава пресечена местност? Ако искаш надежна връзка трябва да имаш пряка видимост м/у двете точки. Правил съм и връзка без пряка видимост с отражение от Витоша, но това е ненадежно. Става за експеримента само.
А иначе както вече бях писал в някаи от постовете, 2.4 GHz вобще не е за пренебрегване. С подходящи устройства и антени, особено на 802.11b може да се осъществи достатъчно надежна връзка.



Тема Re: wifi градски условия [re: onAir]  
Авторwifi_uzera (Нерегистриран)
Публикувано04.12.06 16:35



става въпрос за сигнал към мобилини устрайства PDA интересува ме каква антена да си сложа за да имам покритие поне на 10 км от блока живея на първия егаж в момента излъчвам с антена 2,4 Ghz на 811 b/g обаче нещо не се получава



Тема Re: wifi градски условиянови [re: wifi_uzera]  
Авторmomo (Нерегистриран)
Публикувано04.12.06 17:15



За да имаш връзка между две устройства на голямо разстояние трябва и двете да излъчват приблизително с еднаква сила и съответно да имат приблизително еднаква чуствителност+пряка видимост
Без значение каква антена ще сложиш няма как PDA-то да върне сигнал на 10км.



Тема Re: wifi градски условиянови [re: wifi_uzera]  
Автор O!Sag (so seductive)
Публикувано10.12.06 23:06



трябват ти антени, кабели, захранвания.
Едно ПДА в никакъв случай дори и да получи сигнал, няма да успее да го върне на 10км.

И изобщо линк на 2.4 с домашни устройства изисква определени условия, за да работи. Аз преди години имах десетки линкове, ако те влече -- питай, ще ти казвам.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.