Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:05 15.06.24 
Компютри и Интернет
   >> WiFi
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема _др въпрос за сигурносттанови  
Автор velibarabeli (чудеща се)
Публикувано27.10.06 18:20



Прочетох отговорите към питането понадолу. Но да питам и аз нещо, че сама си настройвах рутъра по упътването.
Аз съм само с МАК - филтър., а прочетох, че не е сигурно (доставчиците ми казаха, че е ОК) Имах и WEP-shared key, но вторият компютър не успяваше де се докопа до мрежата и се принудих да го махна. Има ли значение видът, по който ключът трябва да изглежда? Моят беше 16 знака, комбиниран букви и цифри. Единията ми компютър е Мак, другият е ПЦ под Уиндоус, ПЦ не успяваше да влезне. Сменила съм си админските пароли.



Тема Re: _др въпрос за сигурносттанови [re: velibarabeli]  
Автор Пeтъp_ (професора :))
Публикувано28.10.06 10:50



спокойно, малко хора имат ползват wifi и е още по-малко вероятно да се случи близо до теб хакер, аз от 1 година имам в къщи и досега не съм засякъл друг сигнал



Тема Re: _др въпрос за сигурносттанови [re: Пeтъp_]  
Автор nikoO (непознат)
Публикувано28.10.06 21:27



чудя се просто как би трябвало да изглежада тоя "друг" сигнал и къде точно гледаш?

"досега не съм засякъл друг сигнал"

Тоя друг сигнал е предполагам на устройство в режим "излъчване", а в режим "приемане" как ги засичаш? Кой да е лаптоп с безжична или ПЦ с УСБ стик за 20-30 $ върши работа

Няма нужда съседа ти да е хакер! В Гугъл има всичко и за "нехакери"
Не се заяждам! Просто един ден може да дойдат едни чичковци и да питат какво толкова си теглил от торентите в Арена :) и да се окаже , че не си ти а второкласника от другия етаж.

Редактирано от nikoO на 29.10.06 03:08.



Тема Re: _др въпрос за сигурносттанови [re: velibarabeli]  
Автор nikoO (непознат)
Публикувано28.10.06 21:39



Определено има значение какъв е ключът. Предполагам , че точно там е грешката.
Какъв е модела на рутера? Пиши на "лични" ако искаш.
А и доставчиците си имат достатъчно други проблеми, че да обясняват защитата на лична мрежа. Предполагам , че си на лан и тях ги интересува само МАК-а на твоето безжично. Какво става след него, тях не ги интересува. То си е вече твоя частна мрежа и как я защитаваш или разпределяш в повечето случаи не ги бърка.

Редактирано от nikoO на 29.10.06 03:20.



Тема Re: _др въпрос за сигурносттанови [re: nikoO]  
Авторvelibarabeli (Нерегистриран)
Публикувано30.10.06 16:26



Най-вероятно е така, но бяха доста търпеливи. Рутърът ми е Canyon CN-WF514. Проблемите бяха само с ПЦ, не и с мак-а. Настройвах го през мака, ако това има значение. Аз мисля бях писала какъв ми беше ключа по-горе, ама да повторя: 16 знака (букви+цифри), някакси се дропваше всичко, вкарвам го през ПЦ и то мисли, мисли и не става. В самото упътване не е съвсем подробно обяснено, в смисъл не е като за начинаещи обяснено,



Тема Re: _др въпрос за сигурността [re: nikoO]  
Автор velibarabeli (чудеща се)
Публикувано30.10.06 17:35



Привет и мерси, подозирам, че зацепих къде е проблема. Но аз не разбирам много и звуча малко лаично като обчснявам. Попаднах на една статия: http://compnetworking.about.com/cs/winxpnetworking/ht/wpainwindowsxp.htm (How To Configure WPA Support in Windows XP) и както разбирам, съм до т.2 и нямам SP1. И ако съм на прав път е логично, да не става с този ключ. В момента се боря да разбера какво точно е СП1 (съжалявам, ама съм прост социолог), дотогава ще си седя в защитената мрежа с мак-а, а тези с ПЦ да му мислят. Имам СП2, но това по-ново или по-старо е, обратно на логиката подозирам, че е по-старото.



Тема Re: _др въпрос за сигурносттанови [re: velibarabeli]  
Автор Пeтъp_ (професора :))
Публикувано30.10.06 18:16



SP е service pack, кръпки за сигурността, за драйвери, и други неща по windows-a, само че ако слагаш SP1 или SP2 ще трябва да се снабдиш с друг регистрационен код, защото вероятно вин-а ти е пиратски



Тема Re: _др въпрос за сигурносттанови [re: Пeтъp_]  
Авторvelibarabeli (Нерегистриран)
Публикувано30.10.06 18:52



Тия неща преди малко ги установих и разбрах кое какво е. Благодаря !
Но съм подвела в миналото съобщение: става дума не за WEP, a za WPA pre-shared key. Ако пропусна СП1, какво друго мога да направя, за да си подсигуря мрежата? Или по-добре, къде да прочета, за да не ви тормозя вкупом?



Тема Re: _др въпрос за сигурносттанови [re: velibarabeli]  
Автор Пeтъp_ (професора :))
Публикувано30.10.06 19:52



пробвай да ползваш драйверите и програмата за настройка от диска към wifi картата
нямам друга идея



Тема Re: _др въпрос за сигурносттанови [re: velibarabeli]  
Автор nikoO (непознат)
Публикувано31.10.06 00:15



А ПЦ-то имаше ли мрежа преди опитите за криптиране?




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.