Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:50 22.09.24 
Компютри и Интернет
   >> WiFi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема WiMAX mobile operator!  
Автор toia_be (читател)
Публикувано10.08.06 10:25




А дано скоро и в България нашите WiMAX оператори пуснат аналог на мобилните през тяхната мрежа и да си имаме скайп навякъде

Един човек е тесен за една вселена, една вселена е тясна за един човек.

Тема Re: WiMAX mobile operator!нови [re: toia_be]  
Автор enlighted (Sidharta)
Публикувано11.08.06 09:49



Уви,
- лицензите в България са за fixed wireless. Т.е. не се предполага да се предлагат мобилни услуги
- лицензите са в обхвата 3.5 Гхц, което е все още не особено добро решение за мобилен WiMAX
- далеч сме от мобилни устройства, поддържащи стандарта 802.16е, които да са съпоставими с мобилни телефони. Това, което сте виждали от Моторола и Самсунг (само че за WiBRO в последния случай), са хибридни телефони с допълнителен wireless модул

Но за сметка на това WiMAX ще даде голямо покритие, позволяващо ползването на преносими компютри, а от там и на бленувания Skype :)



Тема Именно :)нови [re: enlighted]  
Автор toia_be (читател)
Публикувано11.08.06 10:52



фиксиран УайМАКС, знаеш ли колко ми пука че бил фиксиран, пререгистрираш се в новата клетка и думането продължава, най-малкото това ще доведе до натиск над "скъпите" ни мобилни оператори. Пък после туко виж им разрешили и мобилна телефония, все пак УайМАКС е следващото 4Г. Дерзай

. Само не го чакаите тази година и може би до средата на следващата, но пък цените на устройствата ще падат - гаранция - Интел!

Един човек е тесен за една вселена, една вселена е тясна за един човек.

Тема WiMAX mobile operator! - Ще има и в България :)нови [re: enlighted]  
Автор toia_be (читател)
Публикувано11.08.06 12:02



Интервю


Красимир СТОЙЧЕВ : Алтернативните телекоми ще оживеят само с мобилен лиценз

Интервюто взе СВЕТЛАНА НЕНОВА

Анонс :Инвестициите ни в Max Telecom ще достигнат 50 млн. евро

Красимир Стойчев e първият собственик на "Мобилтел", който през 1997 г. продаде фирмата на Майкъл Чорни. Той е един от основателите на Г-13 - първата организация на бизнесмени, в която влизаха Илия Павлов, Емил Кюлев, Борислав Дионисиев.

Публикации в печата го описваха като приятел на бившия премиер Иван Костов. Днес Стойчев отказва да говори за политика и за ролята на едрия бизнес. Дълго време живееше във Виена, напоследък е повече в София.

Преди дни Комисията за регулиране на съобщенията (КРС) връчи лиценза за безжичната технология "от точка до много точки" от клас А на "Кабелнет". Компанията спечели търга като предложи 5.044 млн. лв.



---------



B: Кое ви накара да се завърнете в телекомуникациите след няколко години отсъствие?



- Да ме питате защо съм се насочил към WiMAX технологията (безжичен достъп - бел.ред.) е все едно да ми зададете въпроса защо се насочих към GSM-а през 1994 г.

Следя развитието на тази технология от три години и съм от малкото хора, които искаха да се организира търг за лицензиране на честотите и да се даде възможност на българските потребители за телекомуникационни услуги от ново поколение.

Така постъпих и когато се преборих в България да има GSM от 1995 г., а не както повечето специалисти предричаха през 2000-та.



B: Каква е собствеността ви в “Кабелнет”?



- Новото й търговско име ще е Max Telecom. От ноември тази година тя е стопроцентова моя собственост. Неин изпълнителен директор ще е Джон Мънъри.

Джон и аз заедно имаме достатъчно опит, за да направим един съвременен телеком. Разбира се, растежът на компанията е свързан с привличането на допълнителен капитал и моят дял в компанията ще се намалява.



B: На какъв етап е проектът за реализацията на получения лиценз от “Кабелнет”?



- На етап финализиране на търга за доставка на оборудване. На първия етап на търга, организиран през октомври - ноември, се явиха 11 компании. Сред тях са най-големите компании в бранша. От тях шест са класирани за втория етап и ще подадат оферти на 12 декември. До края на годината ще изберем доставчика.

Пилотният проект ще започне през януари, а монтирането на оборудването през февруари - март. Ще бъдем онлайн през юли.



B: Каква ще е инвестицията в изграждането на безжичната мрежа?



- Първият етап от проекта ще е около 10 млн. евро и ще достигне 50 млн.евро. Голяма част от него ще е от компаниите доставчици под формата на т.нар. vendor financing.

Другата част ще дойде от увеличението на капитала, тъй като има много заинтересувани компании и инвестиционни фондове, които биха желали да се включат като акционери.



B: Откога Max Telecom ще започне да предоставя услугата?



- Етапите в развитието ни като оператор са два. Първият е предоставяне на широколентов достъп на стационарни и на т.нар. номадни клиенти, тоест клиенти, които са мобилни, но само в радиуса на отделната клетка, който в зависимост от терена и броя на потребителите може да бъде между 2 и 20 километра. На този етап ще можем да предлагаме на индивидуален клиент до 10 Мбит/сек.

Тази услуга ще предоставим от средата на 2006 г. На втория етап ще преминем към мобилен WiMAX, Само преди дни мобилният стандарт, който се нарича 802.16е - 2005, бе одобрен. Това означава, че до края на 2006 г. мобилният WiМАХ ще е реалност. Тогава ще стане ясно дали WiМАХ или 3G ще спечели битката в мобилните телекомуникации. Новата технология е по-високоскоростна, по-гъвкава и по- евтина.Започваме с номадния WiМАХ , защото това са задълженията ни по лиценза, издадена от регулаторната комисия.

В момента, когато се появи мобилният, ще мигрираме. Очакванията ми са за средата на 2007 г. да можем да предоставим мобилния WiМАХ.




B: Кои ще са вашите конкуренти?



- На първия етап БТК ще е единственият конкурент, но ако не подобрят чувствително качеството на предлаганата от тях АDSL услуга, всички техни клиенти могат да бъдат и наши клиенти. Що се отнася до алтернативните телекоми, без WiМАХ те просто ще загинат, защото нямат евтин достъп до крайния клиент. В Австрия например пазарът е тотално либерализиран, което означава, че телекомуникационните оператори имат достъп до “последната миля” срещу много ниска цена.

В България няма либерализация на ниво битстрийм (широколентов достъп през телефонната линия - бел.ред.), поради което за един алтернативен телеком е особено важно да получи “последната миля” по друг начин, а той засега е само WiМАХ.

Учуден съм, че алтернативните оператори не участваха в търга или като участваха, не платиха,с изключение на "Некском", но от друга страна, това е допълнителна възможност за нашата компания.На втория етап, след въвеждането на мобилния WiМАХ наши конкуренти ще бъдат основно "Мобилтел" и "Глобул"



B: Какви са прогнозите ви за абонатите, които ще имате?



- WiМАХ технологията е страшно демократична.Тя позволява евтин достъп на всички и това е особено важно за България, доколкото ние сме ужасно изостанали в бързия интернет достъп. Достъпната цена ще генерира огромно количество клиенти.



B: Каква ще е стратегията за развитие на “Кабелнет”?



- Аз смятам, че нашите първи клиенти ще са интернет провайдърите, особено в провинцията, което ще им позволи да подобрят чувствително качеството и цената на предлаганите от тях услуги. Няма да атакуваме пазара в смисъл на отнемане на техните индивидуални клиенти, а ще искаме да работим с провайдърите.

В момента изготвяме стратегията на Max Telecom за работа с интернет провайдърите, особено с тези в малките градове и села, след което ще организираме специален семинар. Възможно е да предложим достъп до ???последната миля” и на някои от алтернативните телекоми, ако това ни е изгодно в стратегически план.



B: Защо някои от компаниите, макар че спечелиха лицензи за точка до много точки, се отказаха?



- Няма алтернативен телеком, който може да оживее, ако няма мобилен лиценз и не работи в силно либерализиран пазар. Големият оператор, който дава достъпа до “последната миля”, винаги може да стегне мускули и да унищожи тези конкуренти.

Не можеш да оживееш на този пазар, когато имаш мощна компания срещу себе си и нямаш собствени клиенти и независим достъп до тях. Алтернативните оператори в момента нямат сериозен достъп до “последната миля”. В този смисъл съм озадачен, че “Орбител” се отказа от лиценза. Единственият от настоящите алтернативни телекоми, който може да се развие, е “Некском”. Не ги познавам като компания, но смятам, че постъпиха разумно, като взеха WiМАХ лиценз.



B: Какви са вашите прогнози за развитие на телекомуникационния пазар?



- Очаквам консолидация или ликвидация на алтернативните оператори, тъй като самостоятелно те нямат бъдеще.

Ние с удоволствие бихме купили някой алтернативен телеком, но на българския пазар няма големи интересни фирми. Единствената компания, която бихме желали да купим, се чувства твърде независима засега. При тези обстоятелства е възможно да консолидираме малките интернет компании.



B: Как ще се развива мобилният пазар?



- Има две концепции за развитието му, които се коренно противоположни. Едната е на основата на 3G технологията, която поетапно ще се въвежда от "Мобилтел" и "Глобул", а възможно е и от "Вивател", и усъвършенстването й чрез HSDPA, което ще позволи по-високи скорости при преноса на данни от съществуващите 3G системи.

Другата концепция е WiМАХ. Това е въпрос на парадигма. Аз лично смятам, че втората е по-модерна и ще спечели. За мен технологията 3G e мъртвородена за държава като България, защото услугата ще е твърде скъпа.



B: Как оценявате икономическата политика на правителство?



- Аз разбирам само от телекомуникации и подкрепям всяка икономическа политика, която води до по-нататъшна либерализация на този пазар.

Един човек е тесен за една вселена, една вселена е тясна за един човек.


Тема Re: Именно :)нови [re: toia_be]  
Автор enlighted (Sidharta)
Публикувано11.08.06 18:51



До средата на сл. година очакванията ми са да има поне 2 мрежи, които ще са с добро покритие в първите 10-15 града в страната. Така че натиск ще има, при това сериозен, гарантирам :)

Що се отнася до Кр. Стойчев, скромно мнение на лаик - бърка компютрите с компотите. В главата му им твърде много неща казани от други хора...



Тема Re: WiMAX mobile operator!нови [re: toia_be]  
АвторУaйфъp (Нерегистриран)
Публикувано14.08.06 19:01



В България-Занзибария няма какво да чакате уаймакс.
На Екуи и всички в Мтела им е ясно че това ще сложи край на безогледното лапане което е в момента.
За тях колкото по-късно се въведе Уаймакс толкова по-добре и според мен спечелиха този конкурс колкото да отстранят други играчи. 2007 ли? Ако 2017 стане пак трябва да се черпим.
Що не се замислите защо чак година по-късно КРС реши да раздава лицензии за това? И какви лицензии като е гражданска честота това? Защо 5 лицензии само?
Кво пречи ланаджия който иска да инвестира да си купи оборудване и да си пусне клетка?
Истината е че $5000 покриват район колкото среден квартал на София и с това изгарят и Мтели, и Виви и прочее капути дето киснат само и лапат на една технология от средата на миналия век





Тема Дай повече информация ;)нови [re: enlighted]  
Автор toia_be (читател)
Публикувано15.08.06 10:35



като гледам си доста добре запознат, може ли да споделиш. Ако разбира се не е фирмена тайна


Благодаря

Един човек е тесен за една вселена, една вселена е тясна за един човек.

Тема Спокоинонови [re: Уaйфъp]  
Автор toia_be (читател)
Публикувано15.08.06 10:37



и това, което стана не е малък напредък за страна като Номенклатурия. Мен ме радва факта, че един от лицензите се държи от хората, които създадоха МТел и които знаят как да заобикалят закона. А законът гласи - лицензиите са само за фиксирана телефония (номадна), но ми се струва как бързо бързо ще бъде преодоляно това с някое нормативно актче. Само дано големите да не се разреват много.

Един човек е тесен за една вселена, една вселена е тясна за един човек.

Редактирано от toia_be на 15.08.06 10:38.



Тема Re: Спокоинонови [re: toia_be]  
Авторbeaver (Нерегистриран)
Публикувано16.08.06 07:22



Не искам да те разочаровам, но от всички играчи, т.е. "основатели на Мтел" са най-големите мухльовци. Не, сбърках. Има по-големи. Тия с бензиностанциите. Те съвсем си нямат идея за какво иде реч. А що се отнася до Краси Стойчев, ако той е човекът, който (както ти твърдиш) е 'създал' Мобилтел, да ти напомня, че когато той шитна компанията на Чорни, Мтел имаха 10 базови станции. Стойчев е предприемач, не човек, койти има визия за развитие на оператор. Така че до година ще е продал на някой, които ги разбира нещата.

Мтел ще развива WiMAX, но само за корпоративни клиенти. Това са им и плановете до края на годината. Те нямат никакъв интерес да си прецакват дебелите приходи от телефония и (евентуално) 3G/HSDPA. Така че масово предлагане от Мтел не чакай - нямат никаква изгода...

И въпреки това, WiMAX ще има. При това много много скоро.



Тема Re: WiMAX mobile operator!нови [re: Уaйфъp]  
Авторbeaver (Нерегистриран)
Публикувано16.08.06 07:27



- защото честотите са ограничени. казва се 'ограничен ресурс'
- година по-късно от...? България е една от първите държави в Европа, раздали лицензи
- за твое сведение в Гърция също са 5 лицензите, във Франция - 6, Словакия - 3 ... още много примери да ти пиша
- базова станция за 5000 долара?? къде? купувам 100!
- това с квартала... как да ти го кажа деликатно... не си прав



Тема Да за МТел е така...нови [re: beaver]  
Автор toia_be (читател)
Публикувано16.08.06 09:35



те няма да предлагат комерсиален WiMAX знам, ще го ползват за връзка на базовоите станции с оптичния си пръстен сигурно. Все пак стандарта дава до 50км при пряка видимост, а България не е чак толкова голяма. Ще го ползват и за стандартна телефония за своите бизнес клиенти, като им предлагат групи и т.н. Колкото до Стойчев - да не забравяме, че е назначил Джон Мънъри, а знаем какво този човек може. Все пак може и Мънъри и връзките му да са нужни само за продажбата на бизнеса, но и в двата случая е добър знак. Интересно ми е какви са хората от транс телеком, кой стои зад тях и т.н. Колкото до Некском не виждам как ще се справят с този малък честотен ресурс, иначе компанията е с чуждестранен капитал и ще търси конкуренция според мен, но няма да смее да навлезе в мобилния сектор.

Един човек е тесен за една вселена, една вселена е тясна за един човек.


Тема Re: Да за МТел е така...нови [re: toia_be]  
Авторbeaver (Нерегистриран)
Публикувано16.08.06 10:05



мм, да ти кажа, така както чета по разни изследвания, все по-малко се говори за backhauling на базови станции през WiMAX. Причини много - ethrnet-to-E1 е само една например... За Мънри, да, определено е фигура. Това, което ме смущава е "бизнес репутацията" на Стойчев и не мисля, че тя е лесно поправима... Що се отнася до 50 км, уверявам те, че това ама далеч не е така.
А до честотния ресурс на Некском, не мисля, че 40 мб на сектор са проблем :) Дай боже да има толкова клиенти :)



Тема Лелее.нови [re: beaver]  
Автор toia_be (читател)
Публикувано16.08.06 11:49



Не знаех, че 10 МХц са 40МБ


Тогава добре, значи имаме един играч на пазара горе долу читав. Другия транс телеком не ги знам, що за стока са. Надявам се да са добри и да изграждат бързо. А се чудя на Орбител защо се отказаха, направо нямам думи. Дано КРС пусни останалите 2 лиценза на търг отново.

Един човек е тесен за една вселена, една вселена е тясна за един човек.

Тема Re: Лелее.нови [re: toia_be]  
Автор T-Mobile (Вече в България)
Публикувано19.08.06 19:26



Спокойно бе, щом си се затъжил за нета на Орбител, ползвай Некском





Тема Re: Лелее.нови [re: T-Mobile]  
Авторбийвъc (Нерегистриран)
Публикувано20.08.06 17:19



пич, що не се застреляш :)
с тая легенда изтрихте праговете на всички форуми :) мъка, мъкаааа
що не споделиш, защо МадЯр телеком платиха за фирмичката ви цена < от цената на оборудването ви...



Тема Re: Лелее.нови [re: бийвъc]  
Автор toia_be (читател)
Публикувано21.08.06 13:21



Е кво толкова, говорим си. Цената на тези услуги засяга пряко джоба на всеки. Аз бих се радвал на WiMAX Skype слушалка и нет за 30лв/месец. Тогава телефона наистина ще ми е само играчка.

Един човек е тесен за една вселена, една вселена е тясна за един човек.


Тема ни съ шашкай :)нови [re: toia_be]  
Авторrompel (Нерегистриран)
Публикувано21.08.06 14:38



...то грижата е друга - ОБиртелци сега се пробват да обяснят тъпото си поведение на търга на принципа "а вие що биете негрите". Ма да не ти дреме. Телеком без инфраструктура е тъжна гледка. Те затова и толкова струват.



Тема Re: ни съ шашкай :)нови [re: rompel]  
Автор toia_be (читател)
Публикувано21.08.06 16:10



Nexcom как са с инфраструктурата? хич не съм запознат с тази част.
Благодаря.

Един човек е тесен за една вселена, една вселена е тясна за един човек.


Тема Re: ни съ шашкай :)нови [re: toia_be]  
Автор fadlan_ (ISP from Varna)
Публикувано22.08.06 00:35



0рбител са компанията с която винаги съм се гордял, че съм партнирал. Подобно отношение и бизнес взаимотношения са рядкост за милата ни татковина. Обаче, когато сме говорели с маркетинга им за инфраструктура, никога не съм смятал за правилен техния бизнес модел - "ние целим услугите, друго не ни интересува".
Една комуникационна компания, без инфраструктура е .. както се изказа техен служител тук, на моя забележка, като Skape. Не смятам 0рбител за компания от рода на Skype, смятам ги за нещо повече, пък Новател ще покаже (нали целта им е инфраструктура)



Редактирано от fadlan_ на 22.08.06 00:37.



Тема Re: WiMAX mobile operator! - още един!нови [re: toia_be]  
Автор toia_be (читател)
Публикувано22.08.06 11:51




Такааа, стандарта набира скорост и подкрепа.
Чакаме отговора в България.

Един човек е тесен за една вселена, една вселена е тясна за един човек.

Тема Re: ни съ шашкай :)нови [re: fadlan_]  
Автор T-Mobile (Вече в България)
Публикувано23.08.06 01:55



Не, че подценявам Орбител, но няма как да кажа, че са нещо повече от Skype, при положение, че последните струват няколко милиарда долара...
За другото, времето ще покаже.





Тема Re: ни съ шашкай :)нови [re: toia_be]  
Автор T-Mobile (Вече в България)
Публикувано23.08.06 02:01



Nexcom изграждат самостоятелно WiMAX мрежа. Това не е малка инфраструктура.
Нито Мтел, нито Глобул стартираха своите мобилни мрежи със собствена оптична мрежа.
Всяко нещо с времето си. Важното е WiMAX мрежата им да е качествена.



Тема Re: WiMAX mobile operator!нови [re: beaver]  
АвторУaйфъp (Нерегистриран)
Публикувано23.08.06 03:51



- защото честотите са ограничени. казва се 'ограничен ресурс'

Бе, тулуп. Ти така ще забраниш продажбата на радиостанции в метро щото честотите били ограничени?

- година по-късно от...? България е една от първите държави в Европа, раздали лицензи

Някъде да ме видя да ти казвам ЕС? Кво ми дреме Европа бе? От колко години е валидно решението на ФЦЦ? 5 години, лъжльо!

- за твое сведение в Гърция също са 5 лицензите, във Франция - 6, Словакия - 3 ... още много примери да ти пиша

Даваш ми за пример Гърция, Франция и Словакия. Дай ми за пример Лондон, бе, Мадрид, Бон, Франкфурт. Словакия... кой го ебе Словакия бе? Във франция цените са толкова ниски че капитало вложението се обесмисля.

- базова станция за 5000 долара?? къде? купувам 100!

Купувай ако щеш и сто хиляди - Алварион, Хиауей, ФОБ - Тиентян.
Ти колко искаш да струват, бе ламчо?

- това с квартала... как да ти го кажа деликатно... не си прав
На 27 км в Лондон си работи, що? По стандарт е 35 км в застоена зона.

Пендехо, не се изказвай неподготвен, че лъжеш останалите



Тема Дай повече инфо ...нови [re: T-Mobile]  
Автор toia_be (читател)
Публикувано23.08.06 12:44



Благодаря, все пак знаеш ли докаде са с покриетието Некском? А планове за оптика нямат ли? Или може би ще наемат чужда такава от , Кейбълтел/МТел или БДЖ, НЕК ?

Един човек е тесен за една вселена, една вселена е тясна за един човек.


Тема Re: WiMAX mobile operator!нови [re: Уaйфъp]  
Авторbeaver (Нерегистриран)
Публикувано23.08.06 13:30



удари си една злобарка, че явно тестостерона ти е в повече. това ланаджиите сте си с диагноза...


- радиостанции в метро: [url=http://www.satellite-tv-hq.com/telecom-glossary-c.htm]CB - This stands for Citizen's Band and is low-power (up to 4 Watts), public radio that does not require FCC approval.[/url]
- ходи да живееш в щатите. България е в Европа.
- в Лондон има мрежа от 4 месеца.
- ХуйВей нямат WiMAX. Алварион нямат БС за 5000 долара. Лъжеш. Не, не лъжеш. просто си тъпo парче
- В Лондон работи на 3.5 км. LOS и 1.5 км. NLOS. Звънни на 0845 331 3600 и питай Urban WIMAX Networks.

И с една дума- застреляй се.



Тема Re: WiMAX mobile operator!нови [re: beaver]  
АвторУaйфъp (Нерегистриран)
Публикувано23.08.06 16:02



Абе келеш, не съм ланаджия, живея в Лондон и тука само ВиМакс има от поне година.
Точно хиауей имат и фирмата за която работя ги внасят тук. Алварион сега не се изнасят.
За цени обаждай се ти питай, да еба ти мушмула прогнил.
3.5 км е за уайфай бе, смотан.



Тема Re: WiMAX mobile operator!нови [re: Уaйфъp]  
Авторbeaver (Нерегистриран)
Публикувано23.08.06 16:12



не прекалявай с ред була и коката бе момче, ще те съсипят... но - хайде, със здраве калъф :)



Тема Пич...нови [re: Уaйфъp]  
Автор toia_be (читател)
Публикувано23.08.06 17:32



я кажи, ти като си в Лондон. Те операторите на WiMAX предлагат ли някава телефония (интересува ме мобилната предимно) и дали има някави WiMAX Skype слушалки да предлагат също така.
Благодаря ти предварително.

Един човек е тесен за една вселена, една вселена е тясна за един човек.


Тема Re: WiMAX mobile operator!нови [re: Уaйфъp]  
Авторbeaver (Нерегистриран)
Публикувано25.08.06 15:43



ей, бастун, къде изчезна бе калъф:

Pipex announced results for the latest phase of its WiMAX trial in Stratford-upon-Avon. Speeds achieved were: 2Mbps down/2Mbps up indoors at 1.2km (.75 miles); with 10Mbps down/9Mbps up using external antennas at that distance; and 6Mbps down/4 Mbps up, using external antennas at 6km (3.7 miles).

Деба и 'експерта' смотан. Сега ще се окаже, че не е Лондон а е Лом, и не е ХуйВей А Бай Хуй.



Тема Re: Да за МТел е така...нови [re: beaver]  
Авторwimax (Нерегистриран)
Публикувано29.08.06 10:18



40 mb са под съмнение даже за цялата базова станция, не ставайте смешни и за какви 50 км говорите



Тема Re: Лелее.нови [re: toia_be]  
Авторwimax (Нерегистриран)
Публикувано29.08.06 10:20



не са два а един от 10.5 MHz



Тема Re: WiMAX mobile operator!нови [re: Уaйфъp]  
Авторwimax (Нерегистриран)
Публикувано29.08.06 10:24



така като те гледам ти си май най-неподготвения тука



Тема Re: WiMAX mobile operator!нови [re: toia_be]  
Автор calatea (непознат )
Публикувано28.01.08 15:55



http://blog.maxtelecom.bg/



Тема Re: WiMAX mobile operator! - Ще има и в България :)нови [re: toia_be]  
Автор calatea (непознат )
Публикувано28.01.08 15:55



http://blog.maxtelecom.bg/




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.