Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:18 16.06.24 
Компютри и Интернет
   >> WiFi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Да за МТел е така...нови [re: beaver]  
Автор toia_be (читател)
Публикувано16.08.06 09:35



те няма да предлагат комерсиален WiMAX знам, ще го ползват за връзка на базовоите станции с оптичния си пръстен сигурно. Все пак стандарта дава до 50км при пряка видимост, а България не е чак толкова голяма. Ще го ползват и за стандартна телефония за своите бизнес клиенти, като им предлагат групи и т.н. Колкото до Стойчев - да не забравяме, че е назначил Джон Мънъри, а знаем какво този човек може. Все пак може и Мънъри и връзките му да са нужни само за продажбата на бизнеса, но и в двата случая е добър знак. Интересно ми е какви са хората от транс телеком, кой стои зад тях и т.н. Колкото до Некском не виждам как ще се справят с този малък честотен ресурс, иначе компанията е с чуждестранен капитал и ще търси конкуренция според мен, но няма да смее да навлезе в мобилния сектор.

Един човек е тесен за една вселена, една вселена е тясна за един човек.


Тема Re: Да за МТел е така...нови [re: toia_be]  
Авторbeaver (Нерегистриран)
Публикувано16.08.06 10:05



мм, да ти кажа, така както чета по разни изследвания, все по-малко се говори за backhauling на базови станции през WiMAX. Причини много - ethrnet-to-E1 е само една например... За Мънри, да, определено е фигура. Това, което ме смущава е "бизнес репутацията" на Стойчев и не мисля, че тя е лесно поправима... Що се отнася до 50 км, уверявам те, че това ама далеч не е така.
А до честотния ресурс на Некском, не мисля, че 40 мб на сектор са проблем :) Дай боже да има толкова клиенти :)



Тема Лелее.нови [re: beaver]  
Автор toia_be (читател)
Публикувано16.08.06 11:49



Не знаех, че 10 МХц са 40МБ


Тогава добре, значи имаме един играч на пазара горе долу читав. Другия транс телеком не ги знам, що за стока са. Надявам се да са добри и да изграждат бързо. А се чудя на Орбител защо се отказаха, направо нямам думи. Дано КРС пусни останалите 2 лиценза на търг отново.

Един човек е тесен за една вселена, една вселена е тясна за един човек.

Тема Re: Лелее.нови [re: toia_be]  
Автор T-Mobile (Вече в България)
Публикувано19.08.06 19:26



Спокойно бе, щом си се затъжил за нета на Орбител, ползвай Некском





Тема Re: Лелее.нови [re: T-Mobile]  
Авторбийвъc (Нерегистриран)
Публикувано20.08.06 17:19



пич, що не се застреляш :)
с тая легенда изтрихте праговете на всички форуми :) мъка, мъкаааа
що не споделиш, защо МадЯр телеком платиха за фирмичката ви цена < от цената на оборудването ви...



Тема Re: Лелее.нови [re: бийвъc]  
Автор toia_be (читател)
Публикувано21.08.06 13:21



Е кво толкова, говорим си. Цената на тези услуги засяга пряко джоба на всеки. Аз бих се радвал на WiMAX Skype слушалка и нет за 30лв/месец. Тогава телефона наистина ще ми е само играчка.

Един човек е тесен за една вселена, една вселена е тясна за един човек.


Тема ни съ шашкай :)нови [re: toia_be]  
Авторrompel (Нерегистриран)
Публикувано21.08.06 14:38



...то грижата е друга - ОБиртелци сега се пробват да обяснят тъпото си поведение на търга на принципа "а вие що биете негрите". Ма да не ти дреме. Телеком без инфраструктура е тъжна гледка. Те затова и толкова струват.



Тема Re: ни съ шашкай :)нови [re: rompel]  
Автор toia_be (читател)
Публикувано21.08.06 16:10



Nexcom как са с инфраструктурата? хич не съм запознат с тази част.
Благодаря.

Един човек е тесен за една вселена, една вселена е тясна за един човек.


Тема Re: ни съ шашкай :)нови [re: toia_be]  
Автор fadlan_ (ISP from Varna)
Публикувано22.08.06 00:35



0рбител са компанията с която винаги съм се гордял, че съм партнирал. Подобно отношение и бизнес взаимотношения са рядкост за милата ни татковина. Обаче, когато сме говорели с маркетинга им за инфраструктура, никога не съм смятал за правилен техния бизнес модел - "ние целим услугите, друго не ни интересува".
Една комуникационна компания, без инфраструктура е .. както се изказа техен служител тук, на моя забележка, като Skape. Не смятам 0рбител за компания от рода на Skype, смятам ги за нещо повече, пък Новател ще покаже (нали целта им е инфраструктура)



Редактирано от fadlan_ на 22.08.06 00:37.



Тема Re: WiMAX mobile operator! - още един!нови [re: toia_be]  
Автор toia_be (читател)
Публикувано22.08.06 11:51




Такааа, стандарта набира скорост и подкрепа.
Чакаме отговора в България.

Един човек е тесен за една вселена, една вселена е тясна за един човек.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.