Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:06 25.09.24 
Компютри и Интернет
   >> WiFi
*Кратък преглед

Тема Belkin 54 G ?нови  
АвторKrasen (Нерегистриран)
Публикувано30.05.06 20:16



Здравейте,
възможно ли е с две устройства на USB 2.0 от вида:

Belkin 54 G, да свържда 2 PC-та в мрежа? Или ми е необходимо непременно Access Point.

Предварителни ви благодаря!



Тема Re: Belkin 54 G ?нови [re: Krasen]  
Авторrocт (Нерегистриран)
Публикувано30.05.06 20:55



препоръчително е да си вземеш един рутър/АП, иначе връзката практичски няма да работи (под Windows). Belkin-ските рутъри между другото са яки.



Тема Re: Belkin 54 G ? [re: Krasen]  
Автор Julian (инженер)
Публикувано30.05.06 22:24



Точно с такова нещо и един линксъс бях вързал два компа. Връзката беше перфектна, но по добре извикай някой да ти я направи. Когато се прави с АП и Клиентско устройство става по лесно. Иначе тези пишки на Белкин се настройват много лесно, защото си имат допълнителен софтуер за тази цел и не се позлват windows-ките настройки с които става много по трундно дори да си със SP2(SP2 e задължителен ако се ползва безжина карта).

Всичко отдалечено от морето е провинция. Ъ. Хемингуей


Тема Re: Belkin 54 G ?нови [re: rocт]  
Автор Yanko (рекламен агент)
Публикувано31.05.06 16:01



Защо мислиш че няма да работи? Тези, както и повечето подобни адаптери, имат режим "ad-hoc (peer-to-peer)"

ползвайте GOOGLE, братя, там е истината...


Тема Re: Belkin 54 G ?нови [re: Yanko]  
Авторheh (Нерегистриран)
Публикувано01.06.06 10:49



choveka pishe preporachintelno ... a che shte raboti ... shte raboti ... no ne i na 54Mb ... pri ad-hoc mreja ne mojesh da dostignesh max-a na vrazkata pri koeto i da e ustroistvo ...



Тема Re: Belkin 54 G ?нови [re: heh]  
Автор Yanko (рекламен агент)
Публикувано01.06.06 16:40



Каква реален трансфер може да се очаква? (Имам само едно устройство под ръка, иначе бих пробвал сам). "Практически няма да работи..." ми се струва малко пресилено. Аз не бих дал пари за рутер само за да се свържа 2 компютъра вместо на 11Mbs на 54 Mbs(примерно) и затова не ми харесва препоръката.

ползвайте GOOGLE, братя, там е истината...


Тема Re: Belkin 54 G ?нови [re: heh]  
Автор Julian (инженер)
Публикувано02.06.06 11:56



Вече написах, че работи на максимална скорост. Като не вярваш пробвай. Узловието е да се задеда да работи на 54G, от настройките на адаптера. При някои безжични ланки това става много лесно. Става трудно ако се ползват възможностите на win-a за натройка. По добре е да се позлва допълнителния софтуер който идва с ланката. Лошото е, че при лаптопите с вградени карти обикновенно няма допълнителна програмка за натройка и трябва да се види какво може да се бута в драйвера ( в propertie на адаптера, configure, advanced.

Всичко отдалечено от морето е провинция. Ъ. Хемингуей



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.