Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:04 13.06.24 
Компютри и Интернет
   >> WiFi
*Кратък преглед

Тема как да се вържа в тази мрежанови  
Авторdesi (Нерегистриран)
Публикувано10.05.06 18:21



Имам настолно РС ,ползвам ЛАН мрежа, ще си купувам лаптоп и четейки по форумите разбрах, че за да си направя мрежа в къщи ще ми трябва само рутер. Но от 2 дни в заведението над което живея пуснаха безжичен интернет за клиентите си и вече не знам какво ще ми трябва и дали изобщо ще мога да ползвам техния НЕТ и как да си вържа компютрите в мрежа. Как само с настолното РС да разбера дали мога да се вържа в тяхната мрежа.



Тема Re: как да се вържа в тази мрежа [re: desi]  
Автор Julian (инженер)
Публикувано10.05.06 21:45



Ако нета им е безплатен и не изисква направата на безплатен акаунт ще се вържеш към тях без проблеми. Трябва ти само безжична лан карта за компютъра. За да си направиш мрежа освен рутер ще ти трява поне лаптопа да има безжична ланка. Така десктоп компа може да се върже с кабел към рутера, а лаптопа з безжичната ланка. Гледай лаптопа ти да има вградена безжична ланка.

Всичко отдалечено от морето е провинция. Ъ. Хемингуей


Тема Re: как да се вържа в тази мрежанови [re: desi]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано10.05.06 23:36



ne e pravilno da se vruzvas kam tiahnata mreza bez da gi pitas

DrFrancky



Тема Re: как да се вържа в тази мрежанови [re: Julian]  
Автор XищниK (СилеН)
Публикувано13.05.06 17:42



Не е задължително......

До дамата писала темата.....

Възможно най- лесния начин да си свържеш ноутбука с компа ти, е да си вземеш един WNIC, най-добре през USB...........и това ти трябва всъщност.

Все едно ги свързваш със стрейт-тру.........само дето имаш безжична връзка......


Това го пиша, при положение, че имаш PCMCIA, на ноутбука ти....


La luna del PredatorE

Тема Re: как да се вържа в тази мрежанови [re: desi]  
Автор hadministratora (хабсурден)
Публикувано13.06.06 08:50



При мен положението е същото само дето си нямам свободно достъпна мрежа наоколо.

На домашния комп съм нонстоп в интернет и имам прокси (за по-лесно може и с Internet Conection Sharing). Лаптопа ми няма вграден wireless. Купих си за по около 50 лв. два wireless адаптера за USB порт и с тях съм си направил т. нар. ad-hoc мрежа (директно компютър към компютър) - бачка безотказно.

So long and thanks for all the fish!




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.