Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:49 02.07.24 
Компютри и Интернет
   >> WiFi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Wi-fi мрежа за хотелнови  
Авторzyxel (Нерегистриран)
Публикувано17.04.06 22:31



Здравейте колеги,
Имам следния проблем. Трябва да проектирам безжична мрежа за хотел, но тъй като не съм много запознат с безжичните устройства имам няколко запитвания.
Какво би трябвало да е разположението на аксес поинта или аксес поинтите за да мога да покрия цялата площ на хотела (стаи, фоаиета, коридори и т.н.). С една антена може ли да стане или трябва няколко да се използват. И другия проблем е как да огранича (до колкото може) излъчването да става само за площа на хотела.
Друго което ме вълнува е дали знаете за система за акаунтинг, например по време или трафик. Поне някаква основа върху която да започна да градя цялата система.
А идеята е например някои клиент като отиде на рецепцията и поиска нет. Те да му дават потребител и парола и след това като напуска хотела те да могат да погледнат и да му кажат колко пари дължи и да му ги вземат.
Ако ми дадете някакви насоки, ще съм ви много благодарен.



Тема Re: Wi-fi мрежа за хотелнови [re: zyxel]  
Автор дядo Koлeдa (вярващ в чудеса)
Публикувано18.04.06 08:29



Извини ме но.. това ми звучи като трябва да си сменя гарнитурата на главата на двигателя но никога не съм вдигал капака :-)
Защо ще правиш нещо което нямаш опит .. има хора които работят по темата.. добрата система за хотел обаче струва доста... не става номера с един два линксиса .. ( става де но после почват ядовете)
Обади се ако искаш.. остави мейл на Кюто или на ЛС- ще ти дам тел.... може да говорим .. зависи къде и колко

Прави каквото искаш и не пречи на другите да правят същото


Тема Re: Wi-fi мрежа за хотелнови [re: дядo Koлeдa]  
Авторzyxel (Нерегистриран)
Публикувано18.04.06 11:49



Аз съм постнал мнение като не иска някой да не отговаря :)

Аз по принцип се занимавам с мрежова администрация и имам някаква идея как ще станат нещата ако беше с кабел. Обаче тъй като не съм се занимавал със безжични мрежи не ми е особено ясно какъв хардуер е подходящ. Ако исках да го правя с 2 линксиса нямаше да питам тук.
Ако платя на някой да го направи не виждам как бих се научил да изграждам такъв тип мрежа. Ама като няма кой да отговори ще се поровя из нета. Просто си мислех, че мога да спестя време така но явно няма да стане :)



Тема Re: Wi-fi мрежа за хотелнови [re: zyxel]  
Автор Julian (инженер)
Публикувано18.04.06 14:50



Виж това:


Освен тази джаджа ще навържеш необходимия брой АП-та Сенао и си готов. Университетските мрежи са с тези джаджи.
Въобще виж какво има тука

А ако някой каже тези джаджи кой друг ги продава освен Видеомакс, че да излязат по евтино, че те си падат малко мошенници.

Всичко отдалечено от морето е провинция. Ъ. Хемингуей

Тема Re: Wi-fi мрежа за хотелнови [re: Julian]  
Авторzyxel (Нерегистриран)
Публикувано18.04.06 15:44



Благодаря за инфото.



Тема Re: Wi-fi мрежа за хотелнови [re: zyxel]  
Авторaxaм (Нерегистриран)
Публикувано18.04.06 18:31



доста по евтино са тук http://wifi.hit.bg/wg601.html като съм взимал на крайна цена
за още по евтино слагай направо АП-та а не хотспотове многократно по евтино ще е



Тема Re: Wi-fi мрежа за хотелнови [re: axaм]  
Автор Julian (инженер)
Публикувано18.04.06 20:35



Аве то тука много по евтино. Тези от видеомакс за какви се мислят с тези цени.

Всичко отдалечено от морето е провинция. Ъ. Хемингуей


Тема Re: Wi-fi мрежа за хотелнови [re: zyxel]  
Автор Julian (инженер)
Публикувано18.04.06 21:06



А как ще се оправиш разположението на АП-тата незнам. Всично е много относително.

Всичко отдалечено от морето е провинция. Ъ. Хемингуей


Тема Re: Wi-fi мрежа за хотелнови [re: axaм]  
Авторzyxel (Нерегистриран)
Публикувано18.04.06 21:43



Добре де акаунтинга как ще стане тогава. А и не трябва ли до всеки АР да стига и кабел, или те могат да ретранслират.
Извинявам се за лаишките въпроси ама съм мого зле с Безжични мрежи

На мен по принцип идеята ми беше, да се закачат за безжичната мрежа и след това аз да им давам усер и парола за пппое и те да си се закачат и по този начин става много лесно и аккаунтинг по време и по трафик, абе каквото си пожелаеш.
Сега като се позачетох малко се оказва, че всъщност може да се даде направо усер и парола за закачане в самата WiFi мрежа и по този усер да се отчита трафика. Обаче това няма как да стане с обикновен АР а ще трябва животно от тоя тип WG-601. Прав ли съм за последното или не съм разбрал?

Ако ме мисля правилно или неправилно и ако на някои му се пише (Щото аз по принцип много ме мътзи да пиша отговори на такива бастуни като мен, ама вече няма да правя така ;) ), нека да каже къде бъркам и къде не, да ме насърчи така да се каже ;)



Тема Re: Wi-fi мрежа за хотелнови [re: zyxel]  
Авторzyxel (Нерегистриран)
Публикувано18.04.06 23:03



Току що се сетих и нещо друго. По принцип един обикновен АР до колко свободно минава през стените. И за да може да има примерно и в стаите предполагам че трябва да взема нещо с по-голяма мощност. Така ли е или няма начин да има и в стаите.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.