Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:23 09.06.24 
Компютри и Интернет
   >> WiFi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема избор на екран-лаптопнови  
АвторEли (Нерегистриран)
Публикувано28.01.06 13:12



Моля за съвет - избирам от каталозите лаптоп, но не знам кои символи трябва да търся за да мога да виждам екрана и от друг зрителен ъгъл.
Трябва ми лаптоп за текстообработка. Лек, с удобна клавиатура и по-дълготрайна батерия, флаш и възможност за включване на принтер.

Ориентирам се към цена ок. 1500 - 2000 лв. с ДДС.

Предварително благодаря!



Тема Re: избор на екран-лаптопнови [re: Eли]  
Автор Julian (маг. Инженер)
Публикувано28.01.06 15:29



За дисплеите които се виждат от по голям ъгъл са онези, които не са матови а гладки като стъкло, но отразяват повече светлина. Различните производители ги наричат с разлини имена от рода на Кристал брайт или нещо подобно на темата брайт. За принтера, ами то на всикчи може да се вклучи принте. Сегашните принтери се включват в USB, a не в LPT. Вече ако искаш лаптоп с LPT по трудно ще стане и верочтно ще е по скъпо, но не винаги. Ако чак толкова налага да включваш принтер на LPT ще си купиш такъв за USB.

А сега ми кажи защо пуснат темата във клъб WiFi.
Май мястото на тази тема е друг клуб.

Всичко отдалечено от морето е провинция. Ъ. Хемингуей


Тема Re: избор на екран-лаптопнови [re: Julian]  
АвторEли (Нерегистриран)
Публикувано28.01.06 16:57



Благодаря за мнението!
А сега - за темата: защото от една седмица чета всичко по клубовете - за да се ориентирам и останах с впечатлението, че тук е висшия пилотаж в ползването на комп. техника.
От друга страна, въпреки, че това, което пишете ми е "леко на китайски", то все пак дава представа за високото ниво на знания при потребление.
Съжалявам, ако въпроса ми е прозвучал като: "как да отговоря на телефонно повикване", отправен към хакер, но ... просто не видях по-надеждно място да си задам въпроса.
Питах дилъри на тази техника, но заинтересовани от продажбата на един или друг продукт, те като, че ли правят промоции на продукти, които не се продават и много не се интересуват какво му трябва на клиента.
Не бих искала да взема нещо, което "утре" ще ми създаде проблеми.
А и това разнообразие на марки, модели, цени, приложимост и т.н. е в състояние да "удави" всеки не специалист.
Отново благодаря!



Тема Re: избор на екран-лаптоп [re: Eли]  
АвторA (Нерегистриран)
Публикувано29.01.06 08:50



Заменяш широк ъгъл за отблясък...но ти си знаеш. Повечето Сонита са такива, големите Тошиби...но хем да е лек, хем с дълга батерия и екран с широк ъгъл...не знам.

Всеки случай, за текст - търси ниска резолюция и тесен екран, т.е. голям пиксел. ..15", не 15.4"...другото ще ти извади очите.



Тема Re: избор на екран-лаптопнови [re: A]  
АвторEли (Нерегистриран)
Публикувано31.01.06 12:54



Благодаря за компетентното мнение!
Явно все с нещо трябва да се направи компромис.



Тема скъпа темата ти не е за туканови [re: Eли]  
АвторMинaвaщa (Нерегистриран)
Публикувано31.01.06 16:31



не знам защо така реши че лаптопа ти ще е точно за клуб безжична мрежа!?
Все едно аз да питам в клуб бъдещи майки как да осъществя погребение на баба ми!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.