Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:55 06.10.24 
Компютри и Интернет
   >> WiFi
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема WRT54G проблемнови  
Автор rmk (един друг)
Публикувано25.05.05 18:10



Преди повече от месец си взех лаптоп в WIFI карта. Съответно реших да си взема и WIFI AP за да имам интернет примерно в целия апартамент. Купих един WRT54G. Имам обаче следния проблем :
Ако оставя да се сваля нещо голямо (примерно филм) и има трафик през WIFI-то се получава, че след 3-4 часа сваляне рутера забива. Има един светодиод отпред на който пише WLAN и той или светва постоянно или изгасва - всеки път е различно. По принцип докато има трафик този диод мига. От тук без да пипам лаптопа, рестартирам рутера (вадя и слагам обратно в контакта адаптора) и нещата се оправят. След няколко секунди лаптопа намира мрежата и връзката се оправя. Рекламирах рутера на фирмата от където го взех и те смениха фърмуера му, но проблема си остана. Възможно ли е според вас да има проблем в wifi картата на лаптопа?

..:: каквото и да ти говорят, знай че става дума за пари ::..


Тема Re: WRT54G проблемнови [re: rmk]  
АвторZlatnia (Нерегистриран)
Публикувано25.05.05 20:07



probvai da smeni6 lan porta prez koito vrazva6 kam interneta, primerno ako e na 1, premesti go na 2 ri ili 3ti, ima firmwari s koito moje6 da usilva6 signala na rutera (stoinosti ot poriadaka na 60 mw e ok).

Vlez na linksysinfo.org takm ima 3rd party firmawari i dosta za wrttata

No e vazmnojno da e za smiana.



Тема Re: WRT54G проблемнови [re: Zlatnia]  
Автор rmk (един друг)
Публикувано25.05.05 21:31



Нещо не разбрах какво да сменя.
Рутера има само един порт през който може да "влезе" интернет в него (WAN порт) итам съм сложил нета от ISP-то ми. Има и 4 LAN порта за обикновенни мрежови карти, но аз не ги ползвам. Ползвам безжичната връзка на рутера.

Колкото до фърмуера, и първия и този след "ремонта" не могат да променят силата на сигнала, но не е в това проблема. Рутера и лаптопа са в една стая и сигнала е силен и държи 54kbps, но забиването се случва изведнъж и без видима причина. Тоест както си се сваля филм примерно.

..:: каквото и да ти говорят, знай че става дума за пари ::..


Тема Re: WRT54G проблемнови [re: rmk]  
Авторkgk (Нерегистриран)
Публикувано26.05.05 17:43



Ползвам същия рутер и нямам подобни проблеми. Картата на лаптопа ми е също LinkSys. Не съм рестартирал рутера от месеци.
Пробвай да смениш настройката от РУТЕР на GateWay.

Поздрави и успех



Тема Re: WRT54G проблемнови [re: rmk]  
АвторZlatnia (Нерегистриран)
Публикувано26.05.05 19:54



1.probvai da sloji6 neta ot ISPto na portovete za mrejovite karti
2. Namali skorosta na predavane ( Transmission Rate) ot 54Mbit primerno na 36
3. Dai update na driverite na bezji4nata ti karta
4. Izklu4i Universal PNP na rutera
5. Spri Wireless Zero Configuration Service i Universal PNP Service na Windows XP
6. Vij ako ima otniakade da se izklu4va power management na bezji4nata mrejova karta
7. Ako iska6 moje6 da smeni6 firmware s neoficialen ot www.linksysinfo.org no mnogo vnimavai s harduernite versii na rutera i dali ia podarja firmwareto\
8. Moje6 da pro4ete6 pak tam kupi6ta informacia za tvoia problem
Ne si edinstvenia :))
Vapreki 4e az ne sam go zakasval, a imam 4 takiva



Тема Re: WRT54G проблемнови [re: kgk]  
Автор rmk (един друг)
Публикувано26.05.05 21:09



Здравей,
Картата на моя лаптоп е (по драйвери в WinXP) PRISM 802.11g,
а реално като отворих лаптопа е Gemtek, WL-850F (монтирана на miniPCI слот).
По принцип съм сложил режима на Gateway (не съм ползвал Router режима).

..:: каквото и да ти говорят, знай че става дума за пари ::..


Тема Re: WRT54G проблемнови [re: Zlatnia]  
Автор rmk (един друг)
Публикувано26.05.05 21:36



Здравей и благодаря за многото съвети !

Да внеса малко допълнителна информация :

Моя рутер е WRT54G v2.2. Когато го взех беше с фърмуер на линксис 3.03.1 (не съм много сигурен за версията). Аз му сложих версия 3.03.6, която е последната за v2.2 на рутера. Подобрение нямаше.

След като го дадох за ремонт ми го върнаха с фърмуер Alchemy-pre7a v3.37.6.8sv. Освен, че има поне двойно повече настройки ефект в стабилността не открих.

Форума на www.linksysinfo.org съм го изчел целия няколко пъти. Да наистина видях доста хора с подобни на моя проблем, но повечето споменава, че просто съседа имал телефон на 2.4ГХ или пък същия рутер и от там идвал проблема, което ме навежда на мисълта, че или WIFI протокола е зле измислен и се бъркат различните уреди или нещо хардуера на linksys куца (но да не задълбавам). По принцип съм пробвал най-различни канали (както съветват във форума - все тая).

Сега съм свалил фърмуер Alchemy v1.0 Final Popular, който пише, че става за моята версия на рутера (2.2) и ще пробвам с него. Ако не стане, ще си го рестартирам и така.

..:: каквото и да ти говорят, знай че става дума за пари ::..


Тема Re: WRT54G проблемнови [re: rmk]  
АвторZlatnia (Нерегистриран)
Публикувано26.05.05 22:24



Probvai gi gornite ne6ta det sam ti pisal,

Niama smisal da probva6 Alchemy 1.0 Ot Alchemy pre6 i po kasni polzvat po nova versia na wireless drivera na broadcom. Satori na Sveasoft e s po barz wireless driver no pak ne podarja v22 taka 4e probvai gornite. Sa6to moje6 da si napravi6 antenki ot konservi s koeto 6e podobri6 polojenieto no ako ni6to ot tova ne pomogne idi i go vra6tai

P.S. Ti otkade kupi rutera



Тема Re: WRT54G проблемнови [re: Zlatnia]  
Автор rmk (един друг)
Публикувано26.05.05 23:37



Рутера е купен от фирма Raly Computers (София).

..:: каквото и да ти говорят, знай че става дума за пари ::..


Тема Re: WRT54G проблемнови [re: Zlatnia]  
Автор rmk (един друг)
Публикувано26.05.05 23:58



1. Не съм разглеждал как става
2. Направих рутера на 36, но картата на лаптопа продължава да разправя, че се връзва на 54 - странно
3. С последните съм
4. Изключих го
5. Първия го спрях, но втория въобще го нямаше
6. Изключена си е
7. Сложих Alchemy 1.0
8......
Тестването обаче отнема време .....

..:: каквото и да ти говорят, знай че става дума за пари ::..

Редактирано от rmk на 26.05.05 23:59.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.