Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:16 28.05.24 
Компютри и Интернет
   >> WiFi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Може ли да се свържат 2 wireless карти?нови  
Автор wfw (.)
Публикувано21.12.04 10:26



Имам такъв проблем, тъй като съм компютърна натура и при наличието на по-малко от 3 компютъра в стаята се депресирам... вкъщи имам хостинг сървър, който между другото НАТ-ва и-нета за другите 2 компютъра... предстои да си взема лаптоп, който има някаква wireless-ка... та въпроса ми е дали мога да купя още 1 wireless карта (защото май е по-евтино от аксес пойнта:)), която да сложа на сървърчето, или по някакъв начин, ако може направо да се бодне направо във суича... (както виждате съм много бос на тая тема...)

не че ми трябва, ама както един приятел казва... "много е гъзарско някой кат' та пита в ICQ-то какво правиш и ти да му кажеш сера... (с извинение..)"

разстоянието между тоалетната и стаята е 4 метра и минава през 1 стена панелна...

Редактирано от wfw на 21.12.04 10:28.



Тема Re: Може ли да се свържат 2 wireless карти?нови [re: wfw]  
Автор __LOVER__ (Специал-Бленд)
Публикувано24.12.04 18:46



Разстоянието до тоалетната не е голямо, така че ще стане . А иначе картите имат един режим на работа наречен Ad-Hoc. Члез него можеш да връзваш карти без да имаш АП.



Тема Re: Може ли да се свържат 2 wireless карти?нови [re: __LOVER__]  
Автор zmey.gorqnin (пещерна версия)
Публикувано23.01.05 22:15



Да, става. Аз съм с 2 карти и се връзвам през 3 стени и 10-ина метра. Имай впредвид че адхок мрежите скоростта им е ограничена, така че ако очакваш 108Мбит/с бъди готов за реални 3 до 6.

Редактирано от zmey.gorqnin на 23.01.05 22:17.



Тема Re: Може ли да се свържат 2 wireless карти?нови [re: wfw]  
Автор pencho666 (от пенчилвания)
Публикувано30.01.05 00:09



Можеш да ги свържеш в режим който се нарича Ad-Hoc. Само че това за цените на Wireless картите и Access Point-овете не е съвсем вярно. Една Wireless карта струва към 80лв, докато един Access Point може да намериш за около (и под) 100. Ако имаш повече от две устройства и съществува риск за непряка видимост, най-добре да използваш аксес поинт. При все обстоятелства обаче Аксес поинта намалява скоростта на комуникация на две.



Тема Моите се вързваха само на 11 mbps,нови [re: zmey.gorqnin]  
Автор Stefan (Фен на Jojo :-))
Публикувано07.02.05 07:42



а уж са 54 mbps (производител е MSI). Деляха ги само две тухлени стени и 6-7 метра. Но за три компютъра вече не става без Access Point. Когато си инсталирах такъв, и wireless PCI картите ми започнаха да работят на 54 mbps. Всъщност ad hoc връзката беше добра само за рутиране на интернет, но за обмен на файлове и още по-малко да се гледат филми в реално време на един компютър от друг - е само добро пожелание - бавна си е и толкова. Иначе самите карти си дойдоха със софтуеър, който може да направи едната да работи като виртуален (софтуерен) аксес поинт и гейтуей също. Но за трети компютър не стана.


Love should be everything or not at all...

Тема Re: Може ли да се свържат 2 wireless карти?нови [re: wfw]  
АвторYorgee (Нерегистриран)
Публикувано01.03.05 03:56



Знае ли някой как да се насрой Ad-Hoc мрежа между ПЦ и лаптоп. ПЦ-то е с USB адаптор за wireless. Пробвах wizard-а нищо не става двата компютъра не могат да се видят, а са един до друг. И двете карти са настроени на един стандарт, на един и същ канал са и нищо не става, сложих само IP и Subnet mask (192.168.0.10 и 255.255.255.0). И двата сканират ама нъцки. Не знам къде може да е проблема.



Тема Re: Може ли да се свържат 2 wireless карти?нови [re: Yorgee]  
АвторDimitar (Нерегистриран)
Публикувано02.03.05 10:45



Ами след като пробвах няколко карти да се свържат ad-hoc ,накрая разбрах истината - трябва ми АП .
Ами така е ad hoc e фалшива работа - понякога става ,понякога не става , зависи от картите - ама ако не искаш да си даваш излишно парите питай някои ,който е успял за точните карти.
Нещо имат несъвмвстимост някой карти - а и това , че са на един производител не е гаранция.
Абе вземи си един Linksys WRT54g и няма да сажъляваш - а и няма да ти излезе много по скъпо от PCI картата.
Аиде - успех



Тема Re: Може ли да се свържат 2 wireless карти?нови [re: Dimitar]  
АвторYorgee (Нерегистриран)
Публикувано02.03.05 19:55



Не е за вярване обаче успях да направя Ad Hoc между PC и Laptop, с помоща на два USB адаптора ASUS и MSI.



Тема Re: Може ли да се свържат 2 wireless карти?нови [re: Yorgee]  
АвторDimitar (Нерегистриран)
Публикувано02.03.05 21:32



Тез USB-та да не са от тез дет се мъкнат с кабел подире ти - щото де ще ти е мобилността?



Тема Re: Може ли да се свържат 2 wireless карти?нови [re: Dimitar]  
АвторYorgee (Нерегистриран)
Публикувано05.03.05 20:21



Горе долу с размер на запалка и са без кабели.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.