Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:13 23.04.24 
Компютри и Интернет
   >> WiFi
*Кратък преглед

Тема Спешно...!!!нови  
Автор911 (Нерегистриран)
Публикувано04.02.05 20:56



Много Ви моля, ако може някой да ми посочи начин за използване на достъп до интернет в автомобил. Не искам това да става през GPRS на мобилният оператор. Идеята ми е да имам достъп в движение и то не само в София.
Има ли такъв начин въобще и ако да, кой го предлага като услуга - евентуално контакти...?
ОГРОМНО БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!



Тема Eми то нямаш много начини... [re: 911]  
Автор ЧepнorлaвМодератор (рекордьор)
Публикувано08.02.05 16:47



единия е наистина ГПРС... имаш го на всяка клетка на двата оператора.. което хич не е зле.
Другото което го има като възможност за мобилен нет е сателит - само че оборудването ще ти излезе няколко хилядарки в зелено и отделно нета ще е баснословно скъп.. дори за компания
третата възможност е WiFi наистина.. но къде в полето ще намериш входна точка?
Ами това накратко са възможностите...



Тема Ползвай си вградения модем -нови [re: 911]  
Автор Stefan (Фен на Jojo :-))
Публикувано09.02.05 09:16



сега на всяка керемида има телефони - спираш за пет минути и се включваш (трябва да си носиш и кабелчето за връзка за всеки случай). Плащаш си и си пътуваш пак - това можеш във всяка селска поща на интернет номера на БТК за цялата страна - 0134200 (не съм много сигурен, че още помня номера).

Така ще си спестиш излишни разходи - колкото и да си мобилен.


Love should be everything or not at all...

Тема Re: Eми то нямаш много начини...нови [re: Чepнorлaв]  
Автор911 (Нерегистриран)
Публикувано10.02.05 19:48



Наистина Ви благодаря. Принципно ги знам тези методи, но тайно се надявах да има и някой непознат за мен...но...УВИ, явно няма....:(((



Тема Re: Eми то нямаш много начини...нови [re: 911]  
Автор ЧepнorлaвМодератор (рекордьор)
Публикувано12.02.05 13:08



сега има намаление на ГПРС на Мтел.. ползвай смело.. е ако не дърпаш филми де...



Тема Re: Спешно...!!!нови [re: 911]  
Авторmitzev.com (Нерегистриран)
Публикувано13.02.05 05:37



http://www.orbitresearch.co.uk/satellite_internet/bgan.html

както казват "The 'must-have' accessory for serious business travellers"
но май е по-скъпо от GPRS :-))



Тема Re: Eми то нямаш много начини...нови [re: Чepнorлaв]  
Автор MGS (заяжда се)
Публикувано17.02.05 01:55



Парите за сателитния вариант са по-големи и скоростите са съпоставими с GPRS, но за наше успокоение може да ходи и на северния и на южния полюс и там да е в час с последните новини от чат-а.

Само да вметна, че проблемите му с WiFi в града ще са повече от тези в полето. Иначе луд умора няма на всеки стълб по четири устройства да облъчват във всички посоки.
Малко по-сериозно, такова животно ИМА и то е изградено в рамките на няколко града в Щатите (това са то лудите американци) и се ползва съвместно от всички общински и градски служби - полиция, пожарна, бърза помощ и всички такива.



Тема Re: Eми то нямаш много начини...нови [re: MGS]  
Автор Дeмoн (левак)
Публикувано07.05.05 00:47



Бе в интерес на истината парите не са чак толкова много особено ако пътуваш постоянно.
Покритието обаче не е чак на северния полюс - ето малко един мап:






*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.