Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:28 24.04.24 
Компютри и Интернет
   >> WiFi
*Кратък преглед

Тема Как да стане?нови  
Автор ЧepнorлaвМодератор (рекордьор)
Публикувано22.12.04 11:07



въпросът не е точно за този клуб, но има общо така че ще ви питам спецовете..

Имам ли ЛАН интернет, който ползва МАС адреса на картата ми. Имам втора лан карта в основното ПС. Имам суич на който имам закачен лаптоп. Как да шерна интернета, така че и лаптопа да може да го ползва.
Пробвах с бридж на двете мрежи които имам в Network Places, обаче като ги върже и нещо омазва ай пи-тата и всичко отива по дяволите. Пробвах само на картата от която ми идва нета и направих някакъв share, обаче интренет на лаптопа няма..

къде и какв обърками икакво да направя?



Тема Re: Как да стане?нови [re: Чepнorлaв]  
Автор Илko ()
Публикувано23.12.04 22:18



На първата карта която е свързана към доставчика ти (и никъде другаде) активираш Internet Connection Sharing (намира се в менюто Advanced (под Firewall) и е активно ако имаш поне 2 LAN карти). След като го пуснеш втората карта автоматично се настройва на адрес 192.168.0.1. Мястото за GW е празно а DNS сървърите ги слагаш като на първата.

Лаптопа го закачаш към втората карта (или през суича) и му нагласяш IP примерно 192.168.0.2, GW 192.168.0.1, DNS - като на останалите.
Можеш да добавиш още машини - за всички GW ще е 192.168.0.1

Това е. Работи от WIN98 SE нагоре ...

Неудобно е че за да ползваш интернет на лапропа ще трябва да пускаш и другия комп. Може да се избегне като си вземеш Router/NAT устройство което ще върши работата на софтуерния NAT вграден във Windows-a - ICS





Тема Мерси много колега..нови [re: Илko]  
Автор ЧepнorлaвМодератор (рекордьор)
Публикувано17.01.05 10:03



още не съм го пробвал, че се върнах оня ден от чужбинско, но ще го направя по твоите описания... и на мен нещо подобно ми обясняваха по тел., но тогава бях на зор и нищо не стана..

междо другот се оказа, че с теб сме съседи - поне през деня.. аз се намирам на 1-м. от теб - отзад в двора на офис-сградата ви

Наш общ приятел ми беше на гости преди нова година - не мога да проведа един нормален разговор ебаси - нали се вижда цяла София и интерференции страшни.
Та такива ми ти работи из земните и мобилни комуникации



Тема Re: Мерси много колега.. [re: Чepнorлaв]  
Автор Илko ()
Публикувано17.01.05 15:36



Ако има проблеми - обаждай се, ще помагаме колкото можем.

А ако става дума за жълто-зелената сграда - аз не работя в нея - там ни е центалния офис. В нея няма никакви проблеми с комуникацията защото сме мислили овреме . По етажите си има микроантени, а BTS-а е монтиран в подземните етажи. И къде по точно работиш - пиши на бележка. Аз най малко веднъж месечно ходя до там да подписвам документи за опаричването

За нашата фирма не остана място и в момента се намира в офис в кв. Изток. Един ден и нашата фирма ще си има подобна сграда ... даже по хубава щото вече се научихме на тази




Тема Re: Мерси много колега..нови [re: Илko]  
Автор ЧepнorлaвМодератор (рекордьор)
Публикувано18.01.05 12:04



бе аз не работя там, ами си живея.. точна зад въпросната сграда има една кооперация - на №25. Е те там съм

ами свирни като идваш нанасам - аз не съм влизал във въпросната сграда, а има хубаво кафе отзад с фонтанче.. не че сега работи, но поне да поразгледам.. 0888-72-29-14 Пламен



Тема Re: Мерси много колега..нови [re: Чepнorлaв]  
Автор Илko ()
Публикувано18.01.05 13:39



Да фонтани, водопади ... лятото е много приятно
Това е кафето на сградата - зимата работи само вътре но лятото като пуснат едни скари и питиета по двора

Ще звънна когато съм там и имам повече време





*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.