Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:25 12.05.24 
Компютри и Интернет
   >> WiFi
*Кратък преглед

Тема квартален wirelessнови  
Автор Ulysses (Voyager)
Публикувано31.10.04 15:55



Здравейте, решиш че е вреем в квртала (блока) да се навържем и понеже никой не му се занимава - аз май ще се бръкна най- надълбоко ...
както и да е - блока е панелка на 9 етажа, знам че по 802.11g trjabwa na zakrito da e okolo 40 metra no towa za AP ли важи или за обикновени карти, не ми се набутва с такова оборудване само за 2 хлапета, предпочитам да пусна 2 карти една първо едната да е от моя гейт, а другата да е при едното хлапе, после ще си играя да пускам каквото и да е сериозно

проблема е че съм на 1 етаж ... а хлапето - на 8 - около 20 метра и МНОООГО панелки :)

Винаги има изход ...



Тема Re: квартален wirelessнови [re: Ulysses]  
АвторБaтГoйko (Нерегистриран)
Публикувано04.11.04 13:27



До колкото разбирам, искаш да си изградиш wireless мрежа в блока.
Имай в предвид че вълните "пробиват" около 2-4 панела.
ако искаш да правиш ad-hoc мрежа трябва всички карти да се чуват по между си, което като ти гледам условието - няма как да стане.
Другия вариант е на етаж, където имаш клиент да слагаш АР. Само че, АР-тата трябва да са свързани помежду си с кабел, или да работят като рипитери, сиреч трябва да сложиш по едно АР на всеки етаж.

Според мен вариант да си направите ЛАН с кабел ми се вижда по-реалистичен



Тема Re: квартален wirelessнови [re: БaтГoйko]  
АвторPif $ (Нерегистриран)
Публикувано06.11.04 09:08



zabravqsh edna malka podrobnost. naricha se otrajenie ot susednite blokove, a pri tova polojenie shte imash dosta puti po silen signal otkolkoto prez panelkata. spokoino moje da se pokrie edin blok. a ako nqkoi chaaak tolkova ne chuva drugite - shte si pusne 2 metra jica ot pc-to do prozoreca che da gi chue.
po golemiqt problem shte e da namerqt svobodni kanali ... shtoto po visokite etaji shte se chuva kakvo li ne.
uspeh s mreja



Тема Re: квартален wirelessнови [re: Pif $]  
Авторdupeto (Нерегистриран)
Публикувано07.11.04 00:35



saglasen sam,no da znae6,4e dori i da ne uspee6 da gi pokrie6 ima anteni za usilvane na signala koito var6at mnogo dobra rabota.Edinstveno triabva da nameri6 kade da gi postavi6 6toto im triabva zahranvane.Ina4e uveli4avat do 5 pati obhvata,pone taka im pi6e na box-a ;).



Тема Re: квартален wirelessнови [re: Pif $]  
Авторloz (Нерегистриран)
Публикувано20.11.04 02:59



забрави с 1 АП да покриеш блока. Просто е абсурд. При толкова панели + шкафове, гардероби, абе изобщо все неща дето пречат сигнала я стигне 1-2 етажа нагоре и надолу. Повярвай ми опитвал съм го.
Единствения варинт е с 'усилватели' на сигнала на определени разстояние и поне няколко АП. Е зависи колко хора и как са разположение.
Аз бих заложил на кабел в конкретната ситуация.



Тема Re: квартален wirelessнови [re: Ulysses]  
Авторcx (Нерегистриран)
Публикувано26.11.04 02:25



Lan-ec ti trqbva
mai zvu4i po rentabilno za tvoq slu4ai



Тема Re: квартален wireless [re: loz]  
Автор Ulysses (Voyager)
Публикувано26.11.04 07:18



кабел не ми се слага, не че хората не са навити, ама просто е мазало трябва да се пусне извън блока а мен това ме притеснява

инче, абсурд да покривам блока, по една елементарна причина - живея в ъглов апартамент ;-) на гъла като се покажа - може и да покрия външните апартаменти, ама я стане - я не но поне мога да направя оферта на комшиите от отсрешния, който е на около 25 метра от моя блок

усилвателите към АП ли се слага или към всеки от клиентските карти? някой може ли да ми даде линк или към такъв дивайс?

Винаги има изход ...



Тема Re: квартален wirelessнови [re: cx]  
Автор Ulysses (Voyager)
Публикувано26.11.04 07:20



абе не знам, като гледам половината ми познати как си патят покрай бурите ... лан ако се прави както си трябва със всичко по него просто как да стане евтино :-(

Винаги има изход ...




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.