Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:28 29.06.24 
Компютри и Интернет
   >> WiFi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема какво ми трябванови  
Автор toranaga (мълчалив)
Публикувано12.11.04 22:45



за да си заменя домашния лан кабел с wireless.

значи ситуацията е следната: имам лан, имам и wifi на лаптопа, който ползвам вкъщи. какво ми е необходимо, да включа към лан кабела, което да ми подава wifi сигнал, съвместим с лаптопа?



Тема Re: какво ми трябванови [re: toranaga]  
АвторJoro (Нерегистриран)
Публикувано13.11.04 01:16



Необходим ти е wireless router. По-извесни марки са D-Link, Linksys, US Robotics, Netgear.

Успех



Тема Re: какво ми трябванови [re: Joro]  
АвторPif $ (Нерегистриран)
Публикувано13.11.04 22:21



nqkakvo AP
nikakuv ruter ne ti trqbva

ima evtini cnet i MSI
specialno ot msi-a sum mnogo dovolen
80-90 leva sa v reset sus dds-to



Тема Re: какво ми трябва [re: toranaga]  
Авторcx (Нерегистриран)
Публикувано26.11.04 02:18



preporu4vam ti router

predpolagam 4e shte polzavsh v kushti,taka 4e router bi ti svurshil dobra rabota



Тема може и без рутер!нови [re: toranaga]  
АвторCтoйka (Нерегистриран)
Публикувано11.12.04 20:22



Ако си само с 2 компътъра ти трябва още една мрежова карта по стандарта
HiWi, или такава каквато ти е вградена в лаптопа - IEEE 802.11b най-често.
Освен PCI изпъление, има и USB


Тогава правиш свързване точка-точка.



Тема Re: какво ми трябванови [re: toranaga]  
АвторG-Mel (Нерегистриран)
Публикувано17.12.04 04:53



trqbva ti router, za da ti nrapravi NAT, da imash 128 bit key na prejata i po mnogo drugi prichini. Problema e v tova che wireless-a she ti svurshi perfect-na rabota da cepish internet-a na 2, 3 ili kolkoto box-a iskash da vurjesh no share-vaneto na filove e mnogo bavno prez wires. edin divx che go prehvurlqsh 3 chasa ot hard na hard.



Тема Re: какво ми трябванови [re: toranaga]  
Авторcмoтaн (Нерегистриран)
Публикувано25.12.04 10:38



аз ползвам аксес поинт но рутера не е много по скъп и май сбърках че не взех рутер. схемата е проста ...закачаш рутера на лана и се обаждаш на провайдъра кат му казваш новия мак адрес на устройството за да ти пусне достъп до интернет...после следваш инструкциите идващи с диска на рутера...
вероятно ще ти присвои динамични адреси на другите компи така че пускаш в мрежовите настройки да нямаш статично айпи и нещата би трябвало да тръгнат без проблем....ма дето вика по -долу колегата тва е за документи и интернетски чатове ...за сериозно дърпане на филми си е по-добре жицата брат ми...



Тема Re: какво ми трябванови [re: G-Mel]  
АвторMOrphCOd3 (Нерегистриран)
Публикувано25.01.05 13:43



Аз, вкъщи, това го направих с една проста PCI Wlan карта (Cnet май беше), ad hoc мрежа между PC-то и laptop-а и прост NAT от десктопа към laptop-a, и мьлко занимавка с Power Settings, обаче аз десктоп-а по принцип не го изключвам.
И двете системи бяха с Windows Server 2003 (не, че има значение). За проста домашна мрежа (да се чете: десктоп<->лаптоп), според мен, това е най-евтиното и най-простото решение.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.