Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:01 24.06.24 
Компютри и Интернет
   >> WiFi
*Кратък преглед

Тема Ima li smisalнови  
Автор Eddie Koisy (aka John Smyth)
Публикувано21.10.04 18:30



da si kupuvam "High Power 200mW Wireless Card"?
V momenta signala mi e dosta slab, ako mrudna malko daje i izchezva, samo se nerviram veche i mi idva da udaria notebooka v zemiata. S vgradenata wireless karta - Intel, pochti ne moga da rabotia, imam PCMCIA Linksys WPC54G2 koiato se durji maalko po dobre. Nai - dobre se durvi obache SMC EZ Connect - vupreki che struva samo $5 raboti nai - stabilno.
Porazrovih se i vidiah niakakvi SMC karti, koito sa 200mW - dvoino po moshtni ot tazi, koiato polzvam. Ta vuprosa mi e: Ima li smisal da vzimam takava, sled kato AP mi e 100mW i ne dostiga do mene dobur signal? Znachi kartata shte zakara do AP a AP ne moje da zakara do mene...

Яденето е най - добрата храна!


Тема Re: Ima li smisal [re: Eddie Koisy]  
Автор -Lee- (wow)
Публикувано21.10.04 20:39



а къде ти е AP-то че имаш такъв лош сигнал и какво има между вас ?



Тема Re: Ima li smisalнови [re: -Lee-]  
Автор Eddie Koisy (aka John Smyth)
Публикувано21.10.04 20:54



АПто е на отсрещната сграда, ако отида в стаята с пряка видимост всичко е ОК но в другите части на къщата е ужас. Модела е WRT54G Linksys Broadband Router.

Яденето е най - добрата храна!


Тема Re: Ima li smisalнови [re: Eddie Koisy]  
АвторPif $ (Нерегистриран)
Публикувано06.11.04 09:20



i da vzemesh po moshtna karta .. efekta shte e pochti sushtiqt
ima logika da se podobri zashtoto ap-tp e blizo do teb. kogato to izluchva pri teb ima malko shum i ti go chuvash. kogato ti izluchvash do nego stiga sushtiqt po sila signal kakto pri teb no tui kato to e na visoko pri nego shumut e doooosta poveche a i predpolagam che na nego ima zakacheni i drugi maimunki i to ne te chuva dobre. ima variqnt da si napravish pasiven retranslator. tova sa 2 anteni svurzani s kabel pomejdu si. bez nikakva elektronika. 2-3-4 decibela mojesh da vdignesh ot tam. a 3-4 db si e dosta :)
a ako mojesh da si pozvolish da si izkarash vunshna antenaaa :) nqma da ima greshka, no togava si gubi smisala malko

uspeh




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.