Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:01 18.06.24 
Култура и изкуство
   >> Вечни (раз)мисли
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема запечатано с целувка:)нови  
Автор Aurora (:))
Публикувано15.03.01 00:58



едно малко текстче ми се иска да пусна, ей така...и аз не знам защо:)
май... е модно сега:)

текстът е от Пиер Дако, книгата е "Психология и вътрешна свобода"

Нормата е абстрактно понятие, променящо се в зависимост от епохата, групата, общността, обществото. Тя най-често се налага в затворен кръг от хора...
...Обикновено тъкмо нормите разрешават или забраняват дадено поведение. Тази тирания се проявява по няколко начина.
Първи начин:
Самите индивиди се самоопределят според нормите и се сливат напълно с тях във всички области (да си спомним например за принадлежността към даден "клуб", където се налагат - и на всичкото отгоре се спазват - правила за изразяване, обличане, държане). Що се отнася до тези, които са "извън нормата" (под или над нея), по какво да ги "разпознаем" и как самите те да се определят?
Втори начин:
Нормата налага, диктува да се следва такъв начин на действие и на мислене, какъвто очакват другите. В този смисъл понятието носи особено отрицателен заряд. То ограничава или направо отхвърля "аутсайдера" така, както организмът отхвърля "чуждото тяло".
Трети начин:
Нормата отхвърля индивидуалното творчество (например изкуството), освен ако не се вмества в "рамките" (самоограничаваща се дума) на дадена дейност.
Четвърти начин:
Нормата се свежда до "средното" ниво и се отъждествява с него. Ясно е в каква задушаваща атмосфера на примирение и бавна смърт живее онзи, чиято афективност и интелект не се вписват в усреднената норма и който във всеки миг е изложен на риска да бъде "наказан". До такова плачевно състояние на нещата се стига винаги когато се слеят норма и посредственост.
---------

искам да подчертая, че с постинга си не взимам ничия страна.
няма да го направя.
иска ми се освободеността да не се превръща в свободия и да се спазват някои норми - не от задължение, а от уважение.
ще ми се също в този клуб никой да не изпитва чувство за натиск или ограничение.
но най-много пък ми се иска гореизброените да бъдат възможни...

погледнато от птичи поглед това тук прилича на дърлявене - "вечни раз(мисли)" срещу "формула 1".
просто така се случи.
и двата клуба са ми любими и много ми се иска да бъдат такива, каквито бяха.
ще помоля най-искрено Гривестия в името на добрите чувства между нас да развее белия флаг:)
не бих могла да взема ничия страна, наистина. и в двата клуба има хора, на които държа и обичам.



Тема Re: запечатано с целувка:)нови [re: Aurora]  
Автор Kirk1 (command of US E)
Публикувано15.03.01 01:05



абе то ако се почне война Формула на Вечни не ми се мисли какви времена ще настъпят защото ние сме само челен легион и разнознавателен отряд :))
пък и ако включим на пълни обороти ще затрием вечните за отрицателно време - вне че не ги затрихме вече де :))))))

а за гривестия - той да развее бело знаме ? по скоро би се подмил и би отишъл в АДам и Адам:)))))
но мисля че ако му го кажеш на Кюто ще има по горям ефект отколкото тука


мойта гледна точка е друга - борбата е между закостенелите мозъци и модухаторите и свободно мислещите и революционерите от друга - защото има не малко хора които са от вечните които ни подкрепиха



Goodbye, and hello, as always.!


Тема Те това е Кърке, нови [re: Kirk1]  
Автор ГPИBECT ГЪ3 (Велик ГЪЗ)
Публикувано15.03.01 02:29



След Кюто ще свалиме една бойна единица .
от разузнаването
АНАЛНА ТРЪБА ще стои в изчаквателна позиция дъ ибъ

Бре дъ ибъ , колко съм ХУБАВ , дъ ибъ
бре дъ ибъ, дъ ибъ



Тема Re: Те това е Кърке, нови [re: ГPИBECT ГЪ3]  
Автор Kirk1 (command of US E)
Публикувано15.03.01 02:31



еппа щом си го рекъл :)

Goodbye, and hello, as always.!


Тема Leley batyuvite...нови [re: Kirk1]  
Авторarkadashko (Нерегистриран)
Публикувано15.03.01 13:50



...vardete se che sam vi po petite i daje aha da vi hvana za grivata.
Spomenah li veche che sa mi dlajki racete? Ta kazvam go pak, makar che ne sa ot nay babanestite, ima unikalnoto svoystvo da dobarvat na dalechey, a sachetano s prevazhodnite mi djiudjicu umeniya, pridobiti ot gledane na hongkongski filmi... abe opasna rabota stavam!!! ta gley kav sam dobar i vi preduprejdavam, det se vika savestno mi e da vi svaria po beli gashti (beli li sa?) i da vi razmiatam v sumatoha. Chesten dvuboy shta az, prikazen napravo.
Ta, ako iskate moje da mi namerite Q-to (po nika shte stane barzo) i da me popsuete malko, za has det se vika, da me ozlobite (may niama da stane;))) i puk i vie samite za babaitlak taka malko da se popokajete.
Pfyuu che ste mrasnici-gadnici viy bre!!! Shto presirate horicata tay, a??? to kef, kef ama ne vijdate li che shte smutite trayno dushevnia mir na niakoi ot tiah, a to togaz savsem loshi she stanete - ot onez det ne sa simpatichni, uhum tay de.
ayde... pazete se i nedeyti puska vech marsoli v kleti klub inak shte bada prinuden da vi obiyava sreshta neyde v centara za rakopashen boy (ili az veceh ne ya li obiavih? may ne sam, samo sam predupredil za takvaz, ama ne se plashet de, do smart ne shte da vi razmiatam, samo dokat vi iskaram smeha prez ochite i go poglednete s pogleda na kletite horica det gi tormozite)
sandokan



Тема Сандоканееейй нови [re: arkadashko]  
Автор Cтaдo нocopoзи (лимодено)
Публикувано16.03.01 06:12



Те ако те добарат ехехейййййй само ще те и.......

ами ние ако те фанем за д-то ?
Яздил ли си носорог на обратно я , и големия му рог влиза нейде дълбокоооо в д........ ти а ?

ТУПУР ТУПУР МУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУ


Тема Йоп-йоп ;)))нови [re: Cтaдo нocopoзи]  
Автор apkaдaшko (непознат )
Публикувано16.03.01 13:55



Еййй... браос бре, престрашихте се, макар и групово под формата на стадо носорози дето с л'бов желаят да ме дарят, както подразбирам хе-хе...
Айдессс, йоп-йоп, аз съм Тарзан ден ще ви глътна кат айрян!!!
Носорози-мосорози, кас'тфони-мас'тфони, герап-муфф, герап-муфф!!!
На кюфтаци ще ви направя ейййй!!!
Бумта-трака, счупен рог
май ще папам носорог :)))

п.с.
...ееее, разведрявате ми вий обедната почивка на мене ;)
айде, батювите, чакам ви с блага усмивка и гумен чук скрит зад гърба ;)))

бат' ви аркадашко



Тема Re: запечатано с целувка:)нови [re: Aurora]  
Автордaйвep (Нерегистриран)
Публикувано16.03.01 14:34



Аз си мисля, че ако се стигне до гаври, много помощ може да дойде от другите клубове. и то не на страната на Формулата



Тема Re: Те това е Кърке, нови [re: Kirk1]  
АвторAmber (Нерегистриран)
Публикувано16.03.01 14:50



някой тук май е чел малко повечко Зелазни,а?
:))



Тема На реченото казвам нови [re: apkaдaшko]  
Автор ГPИBECT ГЪ3 (Велик ГЪЗ)
Публикувано16.03.01 15:05



ПРЪЦ дъ ибъ

Бре дъ ибъ , колко съм ХУБАВ , дъ ибъ
бре дъ ибъ, дъ ибъ




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.