Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:24 21.05.24 
Култура и изкуство
   >> Вечни (раз)мисли
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Хитлернови  
Автор Бeйби ()
Публикувано15.06.02 12:04



Напоследък разбрах, че най-близкият ми човек е на мнение, че всъщност, Хитлер не е толкова лош, лоши са били евреите.
Това направо ме потресе.
Разбрах, че доста други споделят това мнение...
Аз ли съм толкова изостанала или просто те са...извратени?



Тема Re: Хитлернови [re: Бeйби]  
АвторBeatriche (Нерегистриран)
Публикувано15.06.02 13:55



Хитлер е личност, която олицтворява цяла епоха от човешкото минало.
Мисля, че без неговото съществуване светът щеше да е малко по-раличен сега.
Аз също като теб мисля, че делата му не са достойни за уважение, но и не оправдавам напълно евреите. Жестокостта не спасява положението (колкото и лошо да е то), но и евреите не са съвсем безобидна нация до ден днешен и не смятам, че някога са били. Според много книги, които разказват за миналото на света евреите са били главние виновници за големи конфликти и войни. Не зная дали е така, но мисля, че дори и да е така онзи масов терор е бил несправедлив.
Извратеността на една личност не бива да погубва човешки живот.



Тема Re: Хитлернови [re: Beatriche]  
Автор Бeйби ()
Публикувано15.06.02 18:39



Не бих го нарекла просто терор.
Това е било масово изтребление на хората, геноцид.
И не бих съдила цяла една нация за грешките на някои от тях.
Или трябва да мразим германците заради Хитлер? Или турците, заради "присъствието" им, или българите, заради поп Кръстьо...



Тема Хитлер е бил един ОБЪРКАН човекнови [re: Бeйби]  
Автор Mag ()
Публикувано15.06.02 19:42



Не побъркан а точно ОБЪРКАН.
Преди една година с един пич, бивш Алас а после DePhil малко се сдърляхме на тая тема, за което не му се сърдя - разбирам го и то напълно.
Прочети нещо за Хьорбигер.
Името му се "спелва" на немски Hans Hoerbiger.
Адолф Шикългрубер (Adolf Schikelgruber), защото това е истинското му име е бил ПИОНКА в ръцете на Хьорбигер.
И си е останал такава дори след смъртта на Хьорбигер.
Ето тук малко за четене:


и


Та нещата не са толкова прости.
Не, че го оправдавам. В никакъв случай!

НОВИТЕ ХОРА идват и без Хитлер и Хьорбигер.
Те са сред нас.

Колкото хора, толкова мнения!

Тема Re: Хитлер е бил един ОБЪРКАН човекнови [re: Mag]  
Автор Бeйби ()
Публикувано16.06.02 14:27



Проблемът идва от това, че го оправдават. И то хора, от които не съм очаквала това...
Не мога да се възползвам от четивата, които ми предлагаш, предпочитам на български :).
А това за този Hans Hoerbiger го чувам за първи път. Всъщност, не съм запозната много с това, но не понасям някой да казва: "Те си го заслужиха"! Никой не заслужава такава участ.
Посдърпах се на тази тема с друг пич :) - преди Случаен минувач, сега Начко.
Само че, аз му се разсърдих :).



Тема Да, а Ботев е бил терорист :((((((((нови [re: Бeйби]  
Автор Haчko (филoфоб)
Публикувано16.06.02 16:15



Аз си мислех, че вече цяла България знае, че поп Кръстьо всъщност е невинен (не е предал Левски), ама не било вярно.
Миличка, тази година в София имаше специално честване на поп Кръстьо (с цел измиване мръсотията от името му).
Вазов просто е бил заблуден, това е. Дори майка (най-голямата фенка на Вазов) накрая прогледна.
А за Хитлер... Ми, той самият пише, че имал намерение да си се занимава с изкуство и архитектура, ама нещата се обърнали другояче... Също така признава, че на младини (твоя възраст) изпитвал силно съчувствие към евреите затова, че всички незаслужено ги мразят. Изживял дълбока вътрешна борба, докато мине "от другата страна".
Междувременно, някои хора твърдят, че всъщност газовите камери са били за парлама, че никакви евреи не са горени там и всичко е машинация... Аз, разбира се, не вярвам на това, но, както виждаш, какви ли не идеи битуват по света.
А когато някое говедо хули издателството, отпечатало стихосбирка "Аз съм българче", не ми остава нищо друго, освен аз да хуля говедото и да му желая всички най-зло. Все пак, нека не забравят, че не са си у дома... всички с небългарски имена
Ако искат да се правят на велики - ей го къде е Израел. Аз против Израел нямам нищо против. Държава като всички останали, нито по-добра, нито по-лоша.
Но "интернационалните" евреи...

...целунал жабата и тя се превърнала в принцеса. С кайма & кашкавал.


Тема О,нови [re: Haчko]  
Автор akonitin (Ateos magnus)
Публикувано17.06.02 01:33



колко добър човек е бил Хитлер:) или Шикългрюбер, невероятен художник "Дас моторрат ин дие зонтаг морген", шедьовър на късният реализъм, за съжаление неоценен подобаващо. Какво значи се оказва, Хитлер е бил жертва, както и всеки от нас, жертви на световния ционизъм. К'ви са тези глупости? Ясно е, че омразата обединява повече от каквото и да е, значи всяка власт би се нуждала от общ враг, външен за да обедени нацията около 'националната' идея и вътрешен за да опрадае непопулярните мерки, които предприема вътре. Евреите винаги са били удобни, както днес арабите или ислямът са удобни...както щяха да бъдат удобни и неарийците, а по късно и полуарийците(славяните). Лесно е да намериш виновен за положението в което се намира света, тогава проблемът е ясен, видим е и решението е просто, няма го отговорния(или отговорните) и го няма проблема. Ама не е така, ами ако за проблема няма персонална вина, ами ако всички сме виновни? Тогава какво?
Аман от фашизоидни напъни.

ВРЪЗВАЙ СЕ!!!!!


Тема Re: Да, а Ботев е бил терорист :((((((((нови [re: Haчko]  
Автор Бeйби ()
Публикувано17.06.02 09:55



До колкото си спомням, това "оневиняване" на поп Кръстьо беше подето от неговите наследници...нищо не е доказано.
А и не е необходимо, мога да дам пример с други предатели.
А с какво е имал намерение да се занимава Хитлер...не важно, важното е с какво се е занимал :(.



Тема Re: О,нови [re: akonitin]  
Автор Haчko (филoфоб)
Публикувано17.06.02 13:01



Стана доста весело :)))))))))))))))
Аз не се чувствам жертва на световния ционизъм, но с удовослтвие бих направил Монката Паси своя жертва - него персонално го ненавиждам, а това, че е евреин... случайно съвпадение :))))))
...За да не ме обвини някой в антисемитизъм все пак, ще добавя Ники Василев, Мехмед Дикме, Владко Атанасов... както виждаш, не подбирам раса и майчин език

Снощи вечер сто лами седнаха на стола ми.

Редактирано от Haчko на 17.06.02 13:10.



Тема Re: Да, а Ботев е бил терорист :((((((((нови [re: Бeйби]  
Автор Haчko (филoфоб)
Публикувано17.06.02 13:08



Не знаех, че Хайтов и Божидар Димитров са наследници на поп Кръстьо, но щом ти твърдиш...
Примери с предатели всеки може да даде... и дава.
Интересно ми е обаче, защо напоследък никой не се сеща за светлите личности (безусловно светлите) в нашата история?
Ти "Под игото" чела ли си?

А Хитлер не е направил всичко това сам. Моля те, не изпадай в смешната ситуация на "демократите", които преди десетина години за всичко набедиха Бай Тошо. Горките, те забравяха (или им беше удобно да забравят), че един човек не е слънце да огрее навсякъде, че има едни хора, наречени "най-близко обкръжение" (в католическите монархии от едно време - кардинали, в Турция - Велик везир), има други, съставящи "апарата"... И голяма част от золумите всъщност са извършени от въпросните обкръжение и апарат, без знанието на Голямата Тояга. Всъщност, не ми е ясно дали си даваш сметка, че много често обкръжението поддържа лидера на върха, за да има с кого да се оправдае по-късно и чия глава да хвръкне (понякога - и в буквален смисъл). Повтарям, не се излагай със смешни твърдения.
Геноциди на земята - колкото щеш. Не е само Хитлер.
С това приключвам участието си в тази тема.

Зиг хаййййййййййййл! (Тук фашизоидно се напънах, 'звинете)

Снощи вечер сто лами седнаха на стола ми.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.