Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:16 21.05.24 
Култура и изкуство
   >> Вечни (раз)мисли
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Здравейте,нови  
Автор adventure_search (непознат )
Публикувано03.09.05 19:50



Днес ми хрумна една идея - за създаването на идеално общество малко по-далеч от цивилизацията (до колкото е възможно). Общество без религия, на приятелски начала, на взаимопомощ, на доверие, без омраза, без страх, в пълен контакт и хармония с природата и т.н.

Моля за коментар дали ви харесва или не?

Мисля, че това е единствения клуб в който мога да го споделя.



Тема Re: Здравейте,нови [re: adventure_search]  
Автор adventure_search (търсещ)
Публикувано03.09.05 20:16



между другото - ето и моя мейл - боре68@абв.бг (нещо латиницата ми се прецака - но пишете този е-майл на латиница и няма да сбъркате). Наистина идеята си я бива. Да сте чували за кралство Чамла в Родопите? Мисля, че това са евангелисти, които са се отделили от цивилизацията и си живеят там соло. Идеята ме кефи - само ако не бяха евангелистите (не съм религиозен).

за нещо по добро


Тема Re: Здравейте,нови [re: adventure_search]  
Автор brouillard (terrible malade)
Публикувано03.09.05 20:56



naskoro bqh gost v (opit za edno ) takova obshtestvo, mga da ti kaja che si ima i pozotivite i negativite.... i naj- dobre horata da sa nepoznati

privat Bezitz!!!


Тема Re: Здравейте,нови [re: adventure_search]  
АвторSuricat (Нерегистриран)
Публикувано03.09.05 21:22



Здравейте, аз съм племенник на авантюриста
И съм напълно готов да подкрепя това начинание



Тема Re: Здравейте,нови [re: adventure_search]  
Автор GargaRo6ava (edna ot mnogoto)
Публикувано07.09.05 00:18



Neka se ne zalagvame!!
Ideali mnogo,
no ot "neidealni" ,a
REALNI
hora!
Spor nqma!

PS
Bezimenni sme vsi4ki tuka i taka e dobre!
Zle 6te stane kogato i bezmalvnite progovorqt..



Тема Re: Здравейте,нови [re: adventure_search]  
Автор Misery (нещастие *V*)
Публикувано07.09.05 11:37



Хубаво е но ми се струва че е неосъществимо...

Редактирано от Misery на 07.09.05 11:38.



Тема Re: Здравейте,нови [re: Misery]  
АвторAdventure Search (Нерегистриран)
Публикувано10.09.05 17:53



Какво му е неизпълнимото - при наличието на желание. Просто различни хора, които се обединяват в едно - единение с природата - живот малко като при индианците. Живот без вожд - на взаимно разбирателство. Какво ще кажеш а?



Тема Re: Здравейте,нови [re: brouillard]  
АвторAdventure_search (Нерегистриран)
Публикувано10.09.05 17:54



На кое общество си бил гост - разкажи ми моля те.



Тема Re: Здравейте,нови [re: adventure_search]  
Автор equilibrum (непознат )
Публикувано14.09.05 11:58



Здравей,
идеята като идея се е появявала в много умове.
Но от историята може да се поучим, че пълен идеал не може да съществува.
Идеалното общество е утопия, просто не всички влагат достатъчно разум в постъпките си... Винаги се стига до амбициите на някои да доминират над други. Повече ми харесва идеята хора с еднакви възгледи да си общуват, така както е вклуба или пък лице в лице на по бира Някакво особено интелектуално удовлетворение носи това да чуеш, че други хора споделят идеи като твоите или близки до твоите или дори по-възвишени от твоите. Аз лично си представям, че един ден на обществото няма да са му нужни закони, защото на един разумен човек не му е нужен закон, законите водят до наказания, наказваме престъплението, което за мен е нисша форма на съществуване.
Дори и да се създаде едно общество ново, какво? Много ги има... Повечето на религиозен принцип. И аз съм против всякакви религии, защото в миналото заради религиозна принадлежност са избивани хора... Къде е божественото в една религия, в която убийствата са в името на нещо свято... Омразата пък е вътре във всеки от нас. Аз не мога да премахна ничия омраза, всеки сам трябва да разсъждава и да осъзнае или не, че негативното отношение води до негативни последици. И като последно това да се отделим от масата в някакво общество, е един вид бягство от реалността, спасяване на нас и нашите идеи, но и затварянето им под похлупак. Защото, ако допуснем идеята, че цялото общество се раздроби на малки общественца, ще доиде момент в които тези малки общественца пък намерят нещо общо между себе си и други като тях и пак ще се тръгне по пътя на обединението им в едно по-голямо... защото силата е в масата... Така че нека си живеем както сме, така някой може да се научи нещо от нас, а ние от него. Така прекрасно е устроена природата. Има силни и слаби, едните защитават или тъпчат, другите се учат и израстват или постигат нещо като си служат с коварство... Но като цяло винаги е имало и ще има развитие, защото всичко е прогрес...Защото умът се развива сам, не можем да го спрем...

Извинявам се, ако всичко звучи объркано и отегчаващо, така си мисля.
Сега се регистрирах и се радвам, че открих този клуб



Тема Re: Здравейте,нови [re: adventure_search]  
Авторodd (Нерегистриран)
Публикувано15.09.05 18:46



Няма живо същество на Земята, което да живее в хармония с природата. Всеки жив организъм се размножава до моментът в който няко природен фактор, или друг жив организъм го ограничи. Това е законът на живота.

Колко време, смяташ, че ще оцелееш без продуктите и знанията на цивилизацията? Какво ще ядеш? С какво ще се лекуваш? Как ще изкараш зимата? Или си съгласен да умреш от първото естествено сполетяло те нещастие, когато цивилизацията отдавна е измислила средство против него...

Ако животът ти изглежда несъвършен, отстрани недостатъците му, рационализирай го, открии подходящата само за теб философия, която да ти носи духовен мир, а не се мъчи да откриваш цивилизацията наново започвайки от каменната ера.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.