Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:42 24.09.24 
Култура и изкуство
   >> Вечни (раз)мисли
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Отново ....нови [re: odd]  
Автор pravist (seriozna)
Публикувано25.11.04 15:47



с теб явно подхождаме по различен начин - за мен любовта сама по себе си е нещо хубаво, това дали е споделена и колко трае е отделен въпрос.

може би там и тогава друга съм била...


Тема Re: Отново ....нови [re: odd]  
Автор Цвeтeтo (песимист)
Публикувано28.11.04 14:13



Ама как така нещастна?
Любовта винаги е Щастлива(с всички хубави емоции, които носи), винаги е Първа (независимо от всички любови преди нея) и Вечна (независимо от тези след нея) и винаги е Най-голямата(защото в противен случай се губи смисъла).

Не ги обичам тия клишета по повод любовта. Какво значат те, че ако си обичал веднъж - никога няма да ти се случи повече ли? Или за да обичаш ти трябва и друг? А ако другия е фалшификатор? Какво от това - важно е ти как се чустваш.

А по повод безплатната романтиката - мързелива привечер под светлините на Морска гара с изглед към пристанището под звуците на приглушената музика идваща отнякъде далече.
Защо - колко хора намират разходките за романтични? Ами аз да попитам колко хора намират свещите за романтични? Или по-скоро въпросът е дали наистина ги манират романтични или някои друг е казал - това е романтика - ползваите я!



"Може и по-зле." - казал оптимистът.

Тема Re: Отново ....нови [re: Цвeтeтo]  
Автор Sapiens-s-s (човек)
Публикувано29.11.04 00:20



Напълно споделям мнението ти и начинът ти на разсъждение.

"Мъдрецът се ражда, за да се самоусъвършенства, глупакът - само за да умре..."


Тема Re: Отново О. Уайлднови [re: pravist]  
Авторeiffel (Нерегистриран)
Публикувано11.12.04 15:13



be estestveno ce moze.Razbira se vinagi po-romanticno e kogato se mesiat kolkoto moze povece pari,no ako obicash niakogo i ti e priatno s nego -romanticni sa mnogo neshta...razhodka v parka v 3 casa prez noshta i cetene na poezia na niakoia peika...redene na lista vav formata na ogromno,zeleno ,tuptiashto sas silata na padnali lista,sarce.[zapalneno i ot vatre ta da otneme povece vreme].A i ne mi se viarva naikoi da e tolkova beden ce da ne moze da kupi i edni sveshti,po diavolite!Romanticno e dori da hranish galabite s liobimia covec s hliab za 50 stotinki...



Тема Re: Отново О. Уайлднови [re: pravist]  
Автор *Sunshine* (слънчева)
Публикувано28.12.04 15:52



аз лично се сещам за толкова романтични неща, които далеч не струват скъпо...
нима е толкова трудно да откъснеш цвете от близката градина и да го подариш на любимия човек....в най-лошия случай ще отнесеш малко бой от някоя зла бабка...

важно е разбира се как ще го поднесеш..:"букетите в цветарския магазин
бяха престъпно скъпи..
късмет беше, че намерих в съседната градинка едно все още непрепикано от кучетата цвете..или поне се наявам да не е... но да оставим този въпрос...ето заповядай!"това не ми звучи особено убедително...

много е важно да не се подценяват думите...
нещо от сорта "Докато идвах си мислех за теб... и изведнъж видях това цвете.. веднага си представих колко хубаво би изглеждало в косите ти" това е като извадено от някой романтичен филм.. но в днешни дни на малко хора им се занимава с подобни неща...по-скоро биха се присмели и казали :"колко наивно" !
а ако в магазина не е изложено нищо, подходящо за случая или пък има само неща, които не са по джоба им, веднага се отказват и после
излизат с оправданието, че материално не са добре... че кой им е искал диамантен пръстен..една касетка с любовни песни, записани от радиото също би свършила чудесна работа...е не отричам,че има хора( наи-вече жени), за които материалната част от ухажването е от голямо значение, но
всеки сам избира с какъв човек иска да бъде, нали?
А и не виждам какво им е лошото на разходките... според мен са романтични... е, ако навън е един/два градуса, не е задалжително да са под дъжда...освен ако не си падате по романтични срещи в болницата... абе зависи си наи-вече от желанието..
П.С. съжалявам за евентуални грешки..нямам кирилица на клавиатурата и се узорих докато нацеля буквите...


"И аз имам кръвна връзка с хората!-изфукал се кърлежът. "



Тема Re: Отново О. Уайлднови [re: *Sunshine*]  
Автор pravist (seriozna)
Публикувано29.12.04 08:47



аз лично май не намирам поднасянето на цвете за романтично - по-скоро ми е доста клиширана идеята. иначе скъпите букети често не ми харесват, но това е отделна тема.
разходката под дъжда се случва само през лятото, през зимата - по дифолт не върви

може би там и тогава друга съм била...


Тема Re: Отново О. Уайлднови [re: pravist]  
Автор Sapiens-s-s (човек)
Публикувано29.12.04 13:29



Но пък милата и топла дума от сърце никога не е демоде, мисля.
Лошото е, че твърде голямо значение започнахме да отдаваме на предметните жестове и подаръци като израз на чувства, които по дифолт не винаги ги има, т.е., малко нещо лицемерни станахме...
Един светнал поглед, едно нежно докосване, една топла усмивка дори са по-голям подарък от предмет.
Но...всички малко или много сме си вещомани и ни е драго да ни се подаряват хубави или скъпи предмети.
Аз го надживях това, въпреки, че бях твърде голям вещоман.
Само не ме питайте с цената на какво постигнах тази мъдрост.
Цената е твърде, твърде жестока...
Както пише в Библията "Който трупа знания, трупа тъга", перефразирано : "Който трупа мъдрост, с много мъка и тъга я трупа...".

"Мъдрецът се ражда, за да се самоусъвършенства, глупакът - само за да умре..."


Тема Re: Отново О. Уайлднови [re: Sapiens-s-s]  
Автор pravist (seriozna)
Публикувано29.12.04 15:36



не знам - аз лично ще се зарадвам и на едно неочаквано обаждане.
а подаръците ... скъпите подаръци задължават. ако някой иска да ми подари нещо, моля. но иначе - само заради едната романтична идея не мога да очаквам. но хора и разбирания - всякакви

може би там и тогава друга съм била...


Тема Re: Отново О. Уайлднови [re: pravist]  
Автор feathered_songster (pti4ka)
Публикувано30.12.04 18:59



Ммм- зимата също си има добри страни- да направим двамата голям снежен човек и после бой със снежни топки
Да поясня- после не се разболях
Пък и по-безплатно нещо от снега не се сещам...

Знаеш ли тъжно е, когато човек упре до форумите в търсене на романтика...

Щастието не е крайна спирка, а начин на пътуване!


Тема Re: Отново О. Уайлднови [re: feathered_songster]  
Автор pravist (seriozna)
Публикувано31.12.04 08:47



не мисля, че романтика търсех, пускайки темата.
по-тъжното е, че някак във форумите хората са по-склонни да се опитват да поучават.

може би там и тогава друга съм била...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.