Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:32 03.06.24 
Култура и изкуство
   >> Вечни (раз)мисли
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Хитлернови [re: Бeйби]  
Автор 3eлeн вeпъp (диво прасе)
Публикувано05.07.02 11:43



Chestno kazano prochetoh mneniata tuk sys smeseni chuvstva - vyzmushtavam se ot izstapleniata pod kakvato i da bilo forma i po kakyvto i da e povod, pa bil toi i "blagoroden", ot druga strana ne moga da ne dam pravo na poddryznicite na tezata, che "slavata" zavisi ot pobedite koito daden lider ima. Epizod imat edna pesen ozaglavena "Bii za da te uvazavat", ta taj prosto izkazva syshtite verni misli - pobeditelite ne gi sydjat! Koito e chel "Svetovnata Konspiracia" znae, che imenno evreite sa tezi koito dyrpat koncite na povecheto ikonomiki po sveta. Mnozinstvoto ot lobitata i ot poddryzkite sa imenno za evreite ili za tehnite podstaveni lica, dumata "evrein" i dosega v ustata na mnogo hora e sinonim na zyl, losh i bezskrupulen chovek. Ot druga strana evreite sa narod kato vseki drug narod po sveta i osven tova sa dreven narod! Govori se che tehnite stradania naistina sa opisani v Bibliata.
Vseki chovek si ima svoite vizdania, svoite predrazsydyci, svoite vyzdelenie, kakto i svoite slabosti i mechtania i zelania. Spored men e normalno da ima hora s ksenofobichni naklonnosti, kakto i hora s altruistichni naklonnosti. Lichno az za sebe si smjatam, che Hitler i negovoto vreme sa bili smesica ot otnositelno pravilno formulirani idei, no syvsem losh podhod kym realizaciata im, kakto i losho izpylnenie. Neka moeto menie da ne stava povod da me napadah tuk-prisystvashtite klubari, prosto tova e polozenieto - mrazja evreite, "talibanite", ciganite i prochie narodi, no uvazavam pravoto ima na zivot i syshtestvuvanie i sym toleranten kym tozi fakt.

100 - 150 кила доволно скочиха в калта!


Тема Re: Хитлернови [re: 3eлeн вeпъp]  
Автор (амиии)
Публикувано05.07.02 12:57



тъй, тъй
най-после нещо разумно
няма добри и лоши, има победители и победени
пък и всяка епоха си заслужава лидерите
единствената страна, на която трябва да са българите е българия
да не би на прехвалените изстрадали победители от втората световна да им пука за нас?!? и кви глупости дрънкат за нас, че и не ни знаят къде сме на картата, та сме тръгнали да им съчувстваме
пък моят хазаин е поддръжник на Льо Пен - ако можеш да си предствиш


може би


Тема Re: Хитлернови [re: Oблakът]  
Автор (амиии)
Публикувано05.07.02 13:01



прав си
вместо да зяпаме съсредоточено това, което ни поднасят агитатори под формата на история е по-добри да запретнем ръкави и да се измъкнем от блатото - защото можем
ама от друга страна, ако не познаваме миналите грешки, рискът да ги повторим и почти сигурен
поздрави и
ама на мене и червено винце ми се пие


може би


Тема Re: Хитлернови [re: Xм]  
Автор 3eлeн вeпъp (диво прасе)
Публикувано05.07.02 13:14



Hmmmm Ljo Pen e tip analogichen na Hitler - njama jasna predstava koi ot ideite mu sa vervezni i koi ne sa. Be kuca im ideologiata na tia novi kandidat-lideri. Inache njama loshi idei momcheto. Loshiat moment e, che formulirovkite im i pytja za realizaciata im otblyskva strashno mnogo franceta. Sluchi mi se taja godina da me zaseche edna manifestacia (da, tochnata duma si e manifestacia!) v Pariz ta daze i rabotata si ne mozah da svyrsha. Obache interesniat moment beshe, che na vjsaka manifestacia na ljopenevisti, vednaga se prykvashe kontra-demonstracia ot poddryznici na levite ili na Shirak i to v pyti po-goljamo chislo. Edin Gospod znae kak ne stanaha izstyplenia togava. Ti kakvo mislish za Ljo Pen? Ima li toi bydeshte na politicheskata scena kato lider? Ili shte spodeli sydbata na nashenskite kraini desnisti ot roda na d-r Ivan Georgiev i negovata NRDP?

100 - 150 кила доволно скочиха в калта!


Тема Re: Хитлернови [re: EmpedoklKokalov]  
Автор (амиии)
Публикувано05.07.02 13:16



грешка - точно хитлер и сталин са за сравняване - а не хитлер с новото хилядолетие, с `нов морал` и пр..., колко е нов е друг въпрос
това е основен принцип - сравняват се сходни неща, а не ракия с пежо, ако ме разбираш
аз да си призная не съм я чела, въпреки, че а имах на разположение в бг-то - някак си не е толкова важна за мен - чети по-долу защо
познавам доста такива люде, вкл и едни полуевреин, англичанин от полски произход, чийто дядо е бил приятел на ленин и който е емигрирал от англия в съюза (луд та дрънка, ще възкликнат някои, но при режима на маккарти доста американци са предпочели да отидат в съюза, отколко да са в американските концентрационни лагери, че и мъртви в повечето случаи) за късмет е бил по-голям приятел с троцки, предупредили са го навреме и се е чупил на косъм, щерката и майка на приятелчето - за наблюдателните човека е над 60 годишен - е още по-щура - има 10тина деца от негърски революционери, женила се е за тях и е била върла `ятачка` за африканските революции - всичко това в англия
ами ето ти го синтезирано, това което се опитвам да обясня, очевидно не много успешно, с думи прости
грешен отговор!
по онова време е имало 4 кораба от този клас - дръзки, смели, строги и страшни (струва ми се, за последния не съм 100% сигурна)
корабът, който е изложен там е строги - а бе ти що четеш табели бе - познавам този дето го е карал къмто осемдесетака е, вярно и малко кръв ми се пада
та истинската история за единствената ни военноморска `победа` е, че дръзки вярно е обърнал на бяг хамидие, но е бил толкова потрошен, че едвам се е прибрал в пристанището, а хамидие нова-новеничка идва на приятелско посещение още на следващата година
тъй като от дръзки нищо не е ставало, щабът и музея са решили да сложат сравнително запазения строги, когато са го извадили от употреба
после внимателно се гради легенда....
а ти си чети де - то и това е полезно стига да не се ограничаваш


може би


Тема Re: Хитлернови [re: 3eлeн вeпъp]  
Автор (амиии)
Публикувано05.07.02 13:23



аз се нанизах на две - и то не в париж, а в провинцията дето уж са по-културни - и веднага се чупих - не съм толкова нездравсловно любопитна
ми то да не зависи само от него?
във всеки случай франсета предприемат неща, за да не допуснат това да се случи отново - имам предвид някой от рода на льо пен да е толкова близо до изборна победа
ако си слушам хазаина ще ми се дигне кръвното, че той е бивш военен
но той спечели толкова поради лошата политика на другите, нещо като нашия наказателен вот, а какви неща само чувам и официално чета за корупцията тука.... свят ми се завива - за такива работи и у нас ще ги опандизят, а те най-спокойно си високошефствуват - а бе много ни се смеят че твърдим, че имаме някаква корупция - цитирам "вие сте направо сукалчета в това отношение"
поживем, увидем - както се казва на .... френски


може би


Тема Re: Хитлернови [re: Xм]  
АвторEmpedoklKokalov (Нерегистриран)
Публикувано05.07.02 13:39



Ne be!
V smisul che ne mojesh da kajesh koi e po malko losh i lud ot drugiq.
Inache huu che imash takiva poznati , az za sujaleniq nqmam (Dqdo mi sa go ubili na Drava, ta edinstveniq mi rodnina uchastval vuv voinata po tva vreme e murtav)
Inache za koraba Mome, e puk na men da ne mi e purva grija, taka pishe - taka znaq(Ako hobito mi beshe Voennomorski pobedi na Bulgariq stqh sigur da znaq, siq tova izglejda kato opit za zatu-pqvane na protivnika mai :) )
ama t'va e se edno az da te pitam koe chislo e po golqmo (3,0) ili (4,0), ama ne te pitam nali



Тема Re: Хитлернови [re: Xм]  
Авторemp (Нерегистриран)
Публикувано05.07.02 13:47



Be chai malko be,
toq korab e nqkude 1912 - 1914
po moi izchisleniq, ako toq det poznavash se e bil rodil togava, siq steshe da e na 90, no kato turim nai-malko 35 godini za tva da go turqt da kara takuv korab , izliza che toq chovek trqbva da e kum 125 godin che i otgore :))



Тема Re: Хитлернови [re: Xм]  
Автор 3eлeн вeпъp (диво прасе)
Публикувано05.07.02 14:24



E az ne mozah da se spasja vednaga - nalozi mi se da izchakam da mine potoka. A i ulicite i gradskia transport bjaha prosto umreli. I kato bykel ne razbiram tehnia ezik, ne znam koga za kakvo preduprezdavat. Ti predpolagam se spravjash pone s hazjaina ti? Toi Ljo Pen se provali osnovno (spored men) poradi dezintegrativnata si agitacia - izlizane ot ES, gonene na vsichki chuzdenci (da izgoni samo tia ot koito njama polza - talibani i prochie cigani), nedomisleni idei za chista frenska nacia (te francetata sa veche takava meshavica, kakvato sme nie bylgarite na balkanite) i t.n. Zashto GB naprimer njama takiva problemi? Ili pyk Holandia ili Shvecia? Te syshto imat kraino desni politici, ama te ne si rezat klona kato pravjat umopomrachavashti kampania za chistki i ksenofobizym. Vmesto tova tihichko i umno si pletat koshnicite i se razvivat bavno no slavno. Eto edin primer: v Holandia kraino djasnata partia na njakakyv pich deto go zastreljali naskoro pecheli vse poveche i poveche populjarnost, no ne byrza s nedomislenite izkazvania a prodylzava da se dyrzi kakto trjabva - da boravi s nacionalisticheskite lostove vnimatelno i predpazlivo. Tamoshnite nacionalisti, ne skoknaha da koljat i besjat zaradi zastreljaniat im lider amo ostaviha tova na holandskata policia, i pak natrupha aktivi ot tova. Obyrnaha loshoto v polza za tjah i za obshtestvoto tam. Ei takyv trjabva da e desniat nacionalizym mislja az.

100 - 150 кила доволно скочиха в калта!


Тема Re: Хитлернови [re: EmpedoklKokalov]  
Автор (амиии)
Публикувано05.07.02 14:42



що да не може? ти само с бяло и черно боравиш ми се струва единия е по-сивичък, другия по-малко сивичък, ма какво да се прави като това са цветовете на тогавашното време
интересно ако талибаните бяха спечелили какъв ли щяха да изкарат буш - не че има нужда много да се напъват, той и сам си се прави на мамуна
съжалявам за дядо ти но това си повод за гордост - сигурно е бил достоен човек
примера го приведох за илюстрация просто
но да не се отклоняваме от темата,
или я приключихме вече?


може би



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.