Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:46 13.06.24 
Култура и изкуство
   >> Вечни (раз)мисли
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Хитлернови [re: mihail]  
Автор (амиии)
Публикувано02.07.02 19:42



туй е като турското присъствие на българските земи
ииий ма много къса памет има тоя народ бреее
що не кажат нещо за бомбардирането на софия и русе от съюзниците - хамериканци
то па къде добара бг. новини?!?
добре че наскоро отскочих до немско та да чуя малко родна реч - съвсем ще изперкам тука
поздрави и


може би


Тема Re: Хитлернови [re: Xм]  
Автор mihail (ентусиаст)
Публикувано02.07.02 22:40



sattelite imat tuka orata
sattelite shit bg television
nema da ti kazvam dvoinika che go gledah za
6 put(ama me kefi)
:)))))

Destroy the myths you have to, if wise to be you want


Тема Re: Да, а Ботев е бил терорист :((((((((нови [re: EmpedoklKokalov]  
АвторБeйби (Нерегистриран)
Публикувано03.07.02 09:34



Разбира се, че не е крал.
Но така се разбираше от думите му.
Беше в един вестник - имаше снимки на тефтерчето му, откъдето се виждаше, че е използвал малки суми, за да се храни...
Не зная дали е било истинско това тефтерче, нито дали е било лошо това, но можеше да се тълкува двузначно.



Тема Re: Хитлернови [re: mihail]  
Автор (амиии)
Публикувано03.07.02 12:32



ееех в цивилизована страна си ти
а аз тука и на инглиш нищо не мога да намеря .... ама карай да въри, че скоро ще свърши и тогава ще почна да се жалвам от милата родна девствителност със страшна сила


може би


Тема Re: Да, а Ботев е бил терорист :((((((((нови [re: Бeйби]  
Автор EmpedoklKokalov (<>)
Публикувано03.07.02 13:44



e kvo sega i gladen li da stoi :)

There's somebody in my head but it's not me


Тема Re: Да, а Ботев е бил терорист :((((((((нови [re: EmpedoklKokalov]  
АвторБeйби (Нерегистриран)
Публикувано03.07.02 13:48



И аз това казвам :)
Освен това, коментарът беше направен по гаден начин.



Тема Re: Хитлернови [re: Xм]  
Автор EmpedoklKokalov (<>)
Публикувано03.07.02 16:19



Za evreite nqma smisul da govorim,ochevidno tam sme na shodno mnenie s izkluchenie na "dividentite ot knigite" (brq brq ,kakvo pravqt sega na iztok)

Za Angliq che e razpalila voinata - babinata ti trunkina , Nemskiqt Revanshizum i nacizum e v osnovata na vtorata , tova che Zapada ne e napravil nisto za da spre agresiqta prez 39 , si nosi negovata chast ot vinata.(Vse poveche mislq che prekalqvash s fantastikata :) )
Pri podpisvane na pakt za "nenapadenie" koeto qvno podskazva che doichetata se opitvat da zamajat ochite na rusnacite , i pri vse po golemite dislokacii na nemskite voiskite kum zapadnata granica na rusiq, normalno e Rusiq(glavnoto komandvane) da se gotvi za voina...
no ne i napadatelna!
(Cheti "Na zapadnato napravlenie" na Gen Moskalenko, za koito dori zapadnite istorici priznavat che e edin ot nai obektivnite ruski general. Ta tam izrichno e pokazano v kakvo nevedenie se e namiral cqlata voiska za priijdashtata opasnost(Ne e i vishiq rukovoden sustav , a obiknovennite hora , imashe interesen citat, kogato sa gi vikali v voennite komisariati za mobilizaciq , sa im kazvali - v voina sme, a te pitali - vuv voina s koi?)
Oste edno, Rihard Zorge ot Tokio im e kazal tochnata data i chas na napadenie, i vupreki tova Stalin ne mu e povqrval , inache e mojel da izbegne goliqma chast ot katostrofata v nachaloto. Ponadolu nqkude spomena prevuzhodsto za rusite vuv tehnika i vuorajenie - pak gluposti na trakaleta, naprimer ruskata aviaciq(F. Uzunov "Upaduka na nemskata napadatelna strategiq 39 - 43 ") razpolagala s takiva antiki ot purvata svetovna i tehnite piloti imali ot 10 -14 letatelni chasa ,che stavali lesna plqcka za nemskite asove s po 120 - 130 chasa i ne edna pobedi izobrazeni kato silueti na tehnite samoleti izvoqvani nad Polsha , Chehiq , Franciq ,Holandiq i t n .
Ta ti iskash da mi kajesh che teq opitni voeeni s veche dve godini staj(nqkoi ot tqh s oste poi golqma davnost chak ot purvata sv. voina) s prevuzhodna tehnika sa po slabo vuorajeni i po neopitni ot rusnachetata , nqk9oi ot tqh oste deca kogato prateni da branqt naprimer podstupite kum Moskva - oste vednuj Ai siktir!

Kazvam ti otgovorno a i moga da ti preveda dosta dokazatelstava za tova ako iskash , che Rusiq e imala prevuzhodstvo vuv voinata, chak sled vtorata polovina na 43 godina t.e. kogato Germaniq e vzela da otstupva.

Za tova da sravnqvash edin chovekonenavistichen akt s drug (kavo e znachenieto dali e bil predi sega ili utre) ima li smisul da govorim , sto za sravnenie pravi edno momiche (priznavam tuk se izumqvam silno ot takava predstavitelka na jenskoto suslovie kato tebe) , da sravnqvash primerno hvurlqneto na luvove na hora i otrqvqneto na bebeta v gazovata kamera i da kazvash vtorite sa po civilizovani - ches'no ne razbiram.

Za drugoto gore dolu nqmam nisto protiv osven che pak ne mi pososchi konkreten iztocnik za "cenata na choveskiq jivot" (Sh mi bude interesno da procheta, tova seriozno ti go kazvam , ako i ti ne se buzikash s mene za tova , stoto mi ziglejda naistina fantastichno)


A da chai ti pomestq edno otkusche ot mnenite na edin priqtel v germaniq za tvoq posting(poneje naistina sum dosta izumen ot tvoeto mislene mu pratih tova ti mnenie po icq-to)

Pink (3:38 PM) :
e puk kvo sme razchitali na tqh tolkova mnogo kato cheli te sa ne izbavili ot turcite
kalinorela (3:39 PM) :
abe taa ako sa svyrja s neia i i vkaram dva tri fashistki lafa i i kaja chesym v germania sigurno sha sa podmokri vednaga...
kalinorela (3:39 PM) :
kade ia nameri?? :))
Pink (3:39 PM) :
mnoo qsno
Pink (3:39 PM) :
v dir.bg
kalinorela (3:40 PM) :
hmmm pochvam da se zamisliam :)))

sus sinio sum az

There's somebody in my head but it's not me

Редактирано от EmpedoklKokalov на 03.07.02 16:36.



Тема Re: Да, а Ботев е бил терорист :((((((((нови [re: Бeйби]  
Автор EmpedoklKokalov (<>)
Публикувано03.07.02 16:42



Nqma znachenie de suglasen sum po princip s teb po postavenata tema , no i az mislq che pop Krustio e ne e predal Levski

pozdravi

There's somebody in my head but it's not me


Тема Re: Да, а Ботев е бил терорист :((((((((нови [re: EmpedoklKokalov]  
АвторБeйби (Нерегистриран)
Публикувано03.07.02 17:18



Това за поп Кръстьо никой не може да го каже, може и неправилно да е набеден, не зная, тогава го казах като пример, защото беше станал като нарицателно, а и това ми дойде на момента.
Иначе четох наистина, че се правят опити за оневиняване.



Тема Re: Хитлернови [re: EmpedoklKokalov]  
Автор (амиии)
Публикувано03.07.02 17:57



сладурче си ми ти - как само цитираш руснак в подкрепа на руската кауза - ами че как иначе
и правилно че `простолюдието` в руската армия не е имало хабер от тая работа - че то в коя ли армия има
за това че сталин не е повярвал или по други негови си причини нищо не е предприел, когато са го предупредили не съм споменала, защото предположих че го знаеш
и защо търсиш причините за войната в самата война? та те са от далеч по-рано
и е било въпрос на 2 седмици преди сталин в съгласие с чърчил да ги нападне пръв и то не само заради полша
защо пишеш само за руските деца - ами немските 14-15 годишни войничета?
относно цивилизовано - когато всички се трепят мярката за цивилизованост не е да се оставиш да ти прережат гръцмуля доброволно, а да отвърнеш на предизвикателството с максимален ефект и минимални щети
още едни довод, че германците са били по-цивилизовани и то по твоему - когато смахнатите учени са разработвали атомната бомба да не мислиш че хитлер не е бил информиран за това - не, той и обкръжението му след известни спорове са решили, че това е прекалено много, че не е хуманно - а обичаните от всички американци не се посвениха да я използват и то след свършека на войната само като предупреждение към тогавашните си съюзници - каква излишна жестокост - е те затова думи нямам - бай дъ уей преди няколко години провели анкета в япония кой е хвърлил бомбите и пр..., над 80% отговорили че това са били руснаците - толкова по въпроса за манипулирането на хорското мнение

ако ми попадне конкретно инфо за цената на човешкия живот ще ти го пратя - иначе и сам можеш да си потърсиш статистика - примерно при оценяване щетите от катастрофите по пътищата и пр... виждала съм американска и европейска статистика по въпроса, преди няколко години се планираше и в българия, но не знам дали я провеждат вече

по въпроса защо са ни избавили от турците показваш нечуван наивитет

а и междудругото ходя редовно до германия да си пазарувам, защото ми е по-евтино
оня ден гледах част от финала на площада във франкфурт - по принуда де, че исках да покажа старинните класически немски сгради на по 20тина години на един френд, но беше яко тъпкано - и още един пример за немците - имат много по-добро обслужване и бира от французите и белгийците а и са адски толерантни и възпитани - с много малко охрана, която почти не се забелязваше феновете си киризеха мача примесени тук-там с бразилски агитки (предимно от португалци, ама то туй отделно) това би било фантастика наистина във всяка друга страна - и после се разотидоха мирно (не беше тихо де ) нямаше никакви сбивания и търкания между агитките


може би



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.