Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:18 03.06.24 
Култура и изкуство
   >> Вечни (раз)мисли
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: Хитлернови [re: Бeйби]  
Автор (амиии)
Публикувано08.07.02 16:48



що да не е честно? и какво значи честно?
а тези би ли ми ги изброила поименно, че надали някой въобще ги помни
доста добри идеи също изглеждат безумни - определението си го слага всеки за себе си и според смисъла и желанията които той има
например на мене безумно ми се ще с тая заплата да съм си в българия


може би


Тема Re: Хитлернови [re: Бeйби]  
Автор (амиии)
Публикувано08.07.02 17:13



1. да, защото според мен е важно
2. ако обичаш родината, не казвам че трябва да мразиш макдоналдс, но поне да предпочиташ мили родни гостби. браво за четирибуквието, а как го защитаваш?
не, не означава, но ако го мразиш означава че мислиш за други народи, а не за собствения си. не трябва да ги избием, но трябва да им пречим да ни навредят, ако в даден случай за това е необходимо ние да им правим гадости, то това не е погрешно, а правилно, от наша гледна точка.
нещо напоследък недолюбвам думата поданик. гражданин ми звучи по-добре, по свободно някак си - може и да се влияя
3. няма случай в който нещата да са само черни, еле пък в тоя - много малко хора освен фанатиците са само за една или друга кауза - и така и трябва
4. в русия не са ни намразили, не сега и не за това - тях много малко ги интересуваме
определено сме загубили много при загубата на тези пазари - абсолютно правилно. обаче има цена за връщането ни тези пазари - и тя трябва да се определи по взаимно изгодно договаряне. а и обикновено докладите по икономика ги изнасям аз
5. каузите се защитават ако са ти изгодни, може и дори само финансово
ако беше гледала филмите, които са били показвани на немци, аврстрийци, италианци, японци, словаци и пр... сигурно щеше и на тях да повярваш - та те са много убедителни
6. за русия може да се каже и добро и лошо - не е само `бяла` никак даже - помощта й. що така за пушкин - аз обичам поезията му, наред с шекспир само неговите от стиховете на чуждите поети още помня. това че не е обичал българия си е негов проблем, пък и е имал причина , но е адски добър поет
7. от мен
малко по малко ми се изясни защо повдигна въпроса
не мога да разбера обаче, щом той е толкова важен за тебе що не вземеш и ти да прочетеш тази книга - няма да те ухапе, после да го излушаш, после да помислиш
и аз споря с гаджето за хитлер ама нашите народи са били от двете страни на войната и го слушам много внимателно - понякога до 3 сутринта - съвсем му вярвам, че него той е бил ужасен - за мен не - но все пак всичките т.н. `освободени` от руснаците народи ги ненавиждат много повече, отколко немците, що ли
хората са различни - не може всички да са на едно мнение
мисля, че дискусията придоби много поносим тон вече


може би


Тема Re: Хитлернови [re: Haчko]  
Автор (амиии)
Публикувано08.07.02 20:09



ми то в историята големите се виждат от далече
а иначе и на мене ми е странно


може би


Тема Re: Хитлернови [re: EmpedoklKokalov]  
Автор (амиии)
Публикувано08.07.02 20:10



оох, ох, кажи ми го паак
шегата настрана - добре се дискутира с теб
единственото дето не ме кефи е това дето го постна от името на твоя приятел...


може би


Тема Re: Хитлернови [re: SD]  
Автор (амиии)
Публикувано08.07.02 20:19



това е вярно - особено за тези в румъния (дето мизерстват най-много) и сърбия дето първо тях пратиха да воюват
да не говорим как се дърпат гърците при призиви за отваряне на границите дето са близо до територии, в които има и българи
а и раки било гръцко питие
върви обяснявай кой кум, кой сват и т.н.
ама си е дручко като има кажеш за онзи стар учебник по география дето го имаш в къщи и където пише, че остров тасос е най-големия български остров подскачат мнооого ефектно
па си и турихме евреин за външен министър... барем за финансов да беше, да ги разбереш, ма така и арабските пазари ще издухаме
карай де, то нали евреите са ни живи и здрави...
ама не мога да разбера как някои българи са на страната на враговете ни и то съвсем безплатно


може би


Тема Re: Хитлернови [re: Xм]  
Автор EmpedoklKokalov (<>)
Публикувано09.07.02 00:50



Koe , tova che sh sa podmokrish kato go vidish :)
Mi to si beshe taka (v smisul kakto mi go napisa taka go paste-nah), Naistina sum bil vpechatlen ot nqkoi v clubovete shtom sum spodelil s nego za tebe (S toq chovek obiknovenno ne si govorim vreli nekipeli)

There's somebody in my head but it's not me


Тема Re: Хитлернови [re: 3eлeн вeпъp]  
АвторSD (Нерегистриран)
Публикувано09.07.02 05:49



Аз не мразя сляпо никого.Еврейския въпрос трябва да се реши на експертно ново.Т. е. да се съберат експерти и да намерят най-добрия начин за премахването на еврейството.Но преди това трябва да има политическо решение.Политическите решения обаче се взимат от евреите или близки до тях хора.Така че явно нищо няма да стане по този начин.Всъщност аз не вярвам да стане по какъвто и да било начин.Вече е твърде късно.Ние сме обречени,но аз обичам да си мисля за мииналото,за шестте милиона,за газовите камери.....какво друго ми остава.Ако някой може в настоящия момент да предложи метод за борба срещу ереите,аз ще се радвам да го чуя.Но хората които ги интересува са малко и намаляват с всеки изминал ден.Ние пропуснахме шанса си,добре,във всяка война има победители и победини.Но това е била единствената война в която всички държави са победени,а честват края и като "ден на победата".А истинските победители,и подпалвачи на войната още се изживяват като жертва на "Холокоста"



Тема Re: Хитлернови [re: SD]  
Автор 3eлeн вeпъp (диво прасе)
Публикувано09.07.02 12:17



Mnogo mi e interesno da razbera koi ste vie? Kazvash "Nie", znachi njamash samo sebe si predvid. Oshte neshto - unishtozavaneto na cjala edna rasa osven che e genocid e i mnogo typ akt na samounishtozenie syshto. Shte ti objasnja i zashto e taka. Pyrvo obache shte kontriram eventualnite obvinenia, che hem sym protiv evreite, hem gi zashtitavam. Protiv sym unishtozavaneto na cjala edna rasa, "Za" sym za chistotata na edna rasa. Chistotata e otnositelno ponjatie koeto ne se opredelja ot mygljavite i netochni opredelenia na hitleropodobnite ideolozi a se opredelja ot sposobnostta na dadena nacia/rasa da samosyhrani vsichki svoi dobri kachestva i da se stremi da otmie i izchisti vsichki svoi loshi takiva. Tova e bezkraen proces i zatova chovecite nikoga njama da stanat svryhchoveci ili bogove. Naciite/rasite koito si vlijajat losho edna na druga trjabva da se otdeljat a naciite/rasite koito vzaimno se dopylvat s polozitelni kachestva trjabva da syzitelstvat i postepenno da se asimilirat edna druga. Ta sega za genocida i samounishtozenieto. Ako si prochel vnimatelno po-gornite syzdenia veche bi trjabvalo da se doseshtash za prichinata da sym protiv unishtozavaneto na edna rasa. Ne zashtoto te biha dali na drugite neshto dobro a zashtoto pri vsichki polozenia te sa edna brynka, edno nuzno zveno v choveshkata evoljucia. Premahvaiki tova zveno se kysa tazi veriga i nikoi ne bi mogyl da kaze dali togava pyk njakoja druga nacia/rasa ne bi stanala oshte po-losha i po-omrazna i da e oshte po-goljama zaplaha za teb i za drugite hora.
Aide uspeh!

100 - 150 кила доволно скочиха в калта!


Тема Re: Хитлернови [re: EmpedoklKokalov]  
Автор (амиии)
Публикувано09.07.02 14:18



мисля че темата дето я измъхнах - копи-пействайки, щот` толкова си мога - ще ти е интересна
хехе - мерси за впечатляването - може и да не си дърдорите с него врели-некипели обикновено, но както ти сам казваш това не е обикновено ;Ь
в момента бих се подмокрила ако се озова внезапно на роден плаж - предпочитания във варненския край - с чаша мастичка на кристачелта в ръка


може би


Тема Re: Хитлернови [re: Xм]  
Автор Бeйби ()
Публикувано10.07.02 13:40



2. Не полагам специални усилия, за да го защитя. Просто не го подлагам : ).
А родните гостби не съм ги загърбила за сметка на макдоналдс, но не мисля, че родолюбието се изразява в това.
Не мисля за други народи, нито милея за тях, поне не повече от нормалното. Никога не съм имала слабост към евреите, дори не съм се сещала за тях, но специално в този случай ги защитавам. Не мисля, че са ни навредили с нещо, за да ги мразим – те са хора като нас, какво значи “да им правим гадости”? И защо?
Щом гражданин ти звучи по-добре, така да е – нямам претенции : ).
3. Тук съм готова да споря. Нещата в случая са черни и това го мисли по-голямата част от хората на планетата. Не съм фанатичка. Почти всеки нормален човек като чуе “Хитлер”, настръхва.
4. Съгласна съм за Русия и за другото, за лекциите. Аз съм последния човек, който може да изнася такива и то по икономика : ).
5. Означава ли това, че не приемаш предложението ми : )?
Тогава може би там са показвали други филми, но сега...Не вярвам.
6. Няма нищо, което е само бяло, дори и Русия : ). А помощта и...Дори и да не е чисто бяла, то е там някъде, в тази гама : ).
А за Пушкин се пошегувах. Не го мразя, но не го и обичам.
От чуждестранните поети съм чела някои стихотворения на Шели и на Лорка. Но не предпочитам...Обичам Вапцаров.
7. Бих прочела книгата заради него. След всичките тези дебати...Но се страхувам, че гледната ми точка няма да се промени и тогава всичко ще започне отначало.
Сега нещата малко поутихнаха и не желая да разравям темата отново, не искам да рискувам...Той не ми е гадже, а нещо много повече, не мога точно да обясня... и не мога да си позволя да го загубя.
Ако народът на гаджето ти е пострадал от Хитлер, ако той е такъв, какъвто си мисля...ти си жестока. Никога не бих спорила...
Това не го ли наранява?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.