Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:52 30.06.24 
Култура и изкуство
   >> Вечни (раз)мисли
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Решение?нови [re: Mag]  
АвторOddisei (Нерегистриран)
Публикувано23.01.02 08:31



Смъртта е отказ от решаването на земните проблеми.

Нещо, като авариен изход на повреден самолет по време на полет, за който не се знае дали ще кацне.

А иначе естествената такава - неизбежност, рециклиране, природна необходимост и т.н.т., но в никакъв случай разумно човешко решение с малки изключения.



Тема Re: Решение?нови [re: Mag]  
Автор Firefly (слънчева)
Публикувано23.01.02 09:31



Казват, че със смъртта преминаваме в друго състояние. Ако е така, то кой знае какви проблеми ще си навлечем там. Я да си караме както знаем по досегашния начин. Препрочети историята на Св. Иван Рилски- на мен ми помага, когато се чувствам неразбрана, изолирана или просто извън света. Той е намерил себе си, излизайки от живия свят. Ние, уви, сме обикновени хора, но поне надеждата , че е възможно да се променим я имаме.
Зная, че изпитваш непоносимост към моите писания, затова спирам до тук. Но и на мен ми стана тежко да те чета такъв нещастен. Какво пък- от два дни такова слънце е навън- такова сладко време. Може би идва пролетта? И знаем, че ще дойде независимо от това дали сме тук или ни няма.
Да оставим смъртта , на когото му е работа. на СМЪРТ...
Лек ден ти желая.



Тема Re: Решение?нови [re: Mag]  
Автор _Edna_ (същата тя)
Публикувано24.01.02 13:38



Има !

Смях!



Тема Re: Решение?нови [re: Mag]  
Автор Cивия вълk (единак)
Публикувано24.01.02 13:47



решение е, но не чак толкова лесно и ефективно.



Тема 10x :))))нови [re: _Edna_]  
Автор Mag (дърто момче)
Публикувано24.01.02 19:14



Вярно!
Ама ти защо толкова късно ми го казваш?

Quot homines, tot sententiae.


Тема Re: Решение?нови [re: Mag]  
Автор Aнджeлинa (непозната?)
Публикувано24.01.02 19:14



Родени сме, за да живеем.
Животът не е даден за разрешаване на проблеми! Проблемите сами си ги създаваме!!
По-голямо решение е да избереш да живееш, въпреки всичко, което ти се струва без изход в определена ситуация.
Защото тези, които оцеляват, са силните на деня. Не други, измислени.
Смъртта не е нито решение, нито изход. Бягство е, ако говориш за отнемане на собствения живот. И това бягство не улеснява нещата.
Защото /аз вярвам/ след смъртта има още.

Сама птичка...пролет прави ли?


Тема Re: Бе щом си живнови [re: Mag]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано24.01.02 21:50



значи е навреме.



Тема :))))нови [re: kakata]  
Автор Mag (дърто момче)
Публикувано25.01.02 01:38



И кат' съм жив да не би да ми е по-лесно?!
Видиш ли Една к'во вика - СМЯХ! А ти си го викаше св. Петър. И сама май не рабра нещо.... Аре ... шата черпя! И Св.Петър ша го черпя.

П.П. И в нашия "разговор тогава не видя ли "Вечните" и "Размисли" бре душо? Че ПОЕЗИЯТА да не би да ти "сдъвква" думите преди да ти ги каже?


Quot homines, tot sententiae.


Тема Към ВСИЧКИ Приятели!нови [re: Mag]  
Автор Mag (дърто момче)
Публикувано25.01.02 01:51



Обичам ви!


П.П. И имам една идея - аре на по бира! Или на такава напитка, която си искате. Знам, че се събирате по разни клубове. Е - айде да ви "събера" в тоя клуб! Искате ли? Да го пусна ли като отделна тема?
Има няколко "ника" на които съм длъжен и ша ги почерпя!
Един от тия никове (никели, хромове, молибдени...) е САМИЯТ Свети Петър...
Аре, бре, пич - помагай!

П.П. Инак, Св.Петре - няма и да ти прочета и ред от готините стихчета. (Абе що ли се заричам. Плаша, май, гаргите...)

Quot homines, tot sententiae.


Тема Re: Към ВСИЧКИ Приятели!нови [re: Mag]  
Автор Cивия вълk (единак)
Публикувано25.01.02 02:03



хайде другия петък




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.