Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:45 01.05.24 
Култура и изкуство
   >> Вечни (раз)мисли
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Смислълът...нови  
Автор jj (възприемчив)
Публикувано19.12.01 04:59



ИНТРО:задава се тежко бреме за вашия клуб, т.е. Аз; реших да се включа - и ето -включ! Този клуб изведнъж, за една нощ, ми се превърна в любим.
ТЕМА:Много обичам да обяснявам. От сутрин до вечер ми дай да обяснявам. В дир.бг много обяснявам: как да си охладим процесора, да си свържем модема, да настроим Windows, какво е фантазия, безкрайност, съвест, къде да си купим цокли за лампи, как да разберем защо хората взимат наркотици, защо да слушаме музика, защо Janis Joplin е велика, защо сме изкривени, за какво служи математиката, как се общува в Интернет, защо теорията на Галоа се прилага, защо знам текстовете на любимите си песни, защо гравитацията не е свързана с инерцията, защо харесвам 60-те, защо пиша по нощите, защо не трябва да псуваме Лили Иванова, защо да НЕ четем вестник "Шок", защо е излишен клуб Лайка, защо...(бла, бла, бла...)

И мога да давам отговори на въпроси, започващи с "Как да...?" или "Защо...
едикво си
?"или "Какво е...(има ли значение)?" (това май го разбрахте вече)
И така,обяснявайки обширно, кви ли не страни на живота, леко започна да ми се забавя превключването между темите. И в тези паузи на превключване започна да ми се избистря въпроса "Къде е смисъла?"
И тук (лирическа пауза) - нямам отговор. Нямам. Къде е смисъла във всичко което правим. Във живота ни.
Къде?
Сега сте вие... (хак да ви е като мислите толкова добре)

Елементарно, драги ми Уотсън!

Редактирано от jj на 19.12.01 05:20.



Тема Елементарно...нови [re: jj]  
Автор oddisei (изчезнал)
Публикувано19.12.01 09:48



Общо взето човеците правят два вида неща:
1. Смислени, свързани с оцеляването им
2. Безсмислени, за да не умрат от скука докато изпълняват нещата по т.1 и за да могат да кажат, че правят нещо за себе си.

Други въпроси?

Няма лабиринт, на който да не може да намерим входа...


Тема Позволявамнови [re: jj]  
Автор wasteLAND (investigator(O))
Публикувано19.12.01 09:56



си да изразя крайното си удовлетворение, че ви срещам и преди да потъна в безконечен размисъл ще опитам крайно тенденциозно да поставя въпрос, на който дълго търся отговор и така и не намира. Знам, че е крайно егоистично да питам за такова нещо и да лишавам другите (поне за този момент) от техните питания, но ЗАЩО не мога да си регулирам топло-студено на водата в банята в продължение на 15 мин. и се налага да се обръщам към литература от порядъка на "Война и мир" докато чакам чудото да се случи и аз блажено си взема душче.
С превелико нетърпение очаквам отговор.......

Добре дошъл!

for un/usual suspects only


Тема Re: Смислълът... [re: jj]  
Автор karasko (Търсещ)
Публикувано19.12.01 10:15



Привет и тук, дано не се сърдиш още ;)

По въпроса на смисъла от всичко - доста коментирана тема мисля ;)
Тук май всеки поне около десетина пъти я е дискутирал

Та смисъла - личното щастие

Студена лимонада нося аз...


Тема Re: Позволявамнови [re: wasteLAND]  
Автор karasko (Търсещ)
Публикувано19.12.01 10:19



Отговора дали не витае около "лична неспособност"...

Студена лимонада нося аз...


Тема Не!нови [re: karasko]  
Автор wasteLAND (investigator(O))
Публикувано19.12.01 10:28



Благодаря!

for un/usual suspects only


Тема Re: тряснови [re: jj]  
Автор magnet (лято)
Публикувано19.12.01 10:34



от пръв прочетен постинг и ми хареса.
ле-лееее какво ли ще се случи,ако почнеш да ми обясняваш за смисъла на математиката и прочие....
е?чакам.



Тема Re: Смислълът...нови [re: jj]  
Автор Green light (very smart)
Публикувано19.12.01 10:46



Работата е, че нищо, което е написанo, искам да кажа прочетено или чуто, или видяно не пасва напълно на живота ми. Пък и живота не вземе да спре за да го анализираш, ами върви черен, бял, пъстър, лек. Блъска ме, грабва ме като голяма вълна и ме преобръща шеметно. След това ме оставя занемял и без дъх на ново място при нови хора и с нови идеи, надежди и мисли-коне. И има смисъл



Тема смисъли...много..нови [re: Green light]  
Автор odd_human ("одобрен")
Публикувано19.12.01 11:28





Хубаво, бе. Всеки обича да приказва, да обяснява - свои си истини. Аз също мога - от сутрин до вечер, че и през ноща, на тиха музика и питие - мога да се обяснявам до зори!
Обичам и да слушам! Особено ако има кой да ми обяснява - сладко и подробно... И в такива моменти не ми се търси никакъв смисъл, на нищо. И за да не изпадаме в "схоластика" и да си играем с думите излишно...мога да кажа нещо което съм установил - всеки си намира собствените смисъли на нещата, и като се събере със себеподобни - и когато им се "засекат" така да се каже постановките... По-хубаво от това... "здраве му кажи" се казваше преди!
Аз мога да кажа - най-хубавото идва след това!!




...Странното и необикновеното може да направи живота ВИ необичаен


Тема Re: Смислълът...нови [re: jj]  
Авторmihail (Нерегистриран)
Публикувано19.12.01 11:30



shto li mi zvuchi tova kato....
intervu bez intervuirashtia:))))
smisala na jivota:))))
bezinteresna tema




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.