Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:45 18.06.24 
Култура и изкуство
   >> Вечни (раз)мисли
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Аристократизъмнови  
Автор Hиkъff (никой)
Публикувано05.11.01 15:02



Седя си в уютна къща с много възглавници и шарени килими, слушам симфонична музика, като музиката излиза отедна бутилка, поставена на ниска масичка. Схващам, че е много аристократично. От "музикалната" бутилка изливам някаква течност със сребрист цвят в чаша и аз я изпивам. Това се повтаря често. Пия бавно, на големи глъдки, защото знам, че така трябва - все пак пия музика. А вие как възпиемата музиката?

Боже, това аз ли го написах


Тема Re: Аристократизъмнови [re: Hиkъff]  
АвторЛия (Нерегистриран)
Публикувано05.11.01 17:17



Също като вас обичам класическа музика,без да претендирам ,че съм голям познавач.Не е необходимо да имаме музикално образование,за да умеем да
се наслаждаваме на хубавата музика.Не зная защо,но Пета симфония на Бето
вен,токатата в ре-минор на Бах и концерта за пиано и оркестър на Чайковски,
мога да слушам само когато съм сама.Това са любимите произведения,които като че ли ме зареждат с нова енергия и ме правят богата.Мисля,че тази въл
шебна музика ни прави по-добри,по-благородни и толерантни.



Тема Re: Аристократизъмнови [re: Hиkъff]  
Автор memory (stranger)
Публикувано05.11.01 17:18



Tova zna4il li 4e simfoni4na myzika=aristokratizum?
Spored men aristokratizmut e ograni4enie na dyha i misulta, a simfoni4nata myzika ia vuzpriemam kato ne6to, koeto e ve4no.
Imam osobena slabost kum organovite izpulnenia - kato gi sly6am se 4yvstvam izgybena vuv kosmosa i vsi4ki problemi mi izglejdat tolkova drebni i nezna4itelni, a az samata, kato edna bezkrajno malka pra6inka.

And the longest path is from many small paces.


Тема Аристократизъмнови [re: Hиkъff]  
Автор wasteLAND (investigator(O))
Публикувано05.11.01 17:31



Всякак бихме могли да наречем силното изживяване, което ни подарява музиката. Аз си имам музика за различни състояния, кото различни кожи, които сменям. Силно се променям... Понякога лягам някъде ниско и просто изчаквам вълната да ме залее, друг път не мога да спра да мисля за картината създадена от музиката.

Твоята картина създава уют и е приятно да си помечтаеш...



Тема Re: Аристократизъмнови [re: memory]  
Автор Hиkъff (никой)
Публикувано05.11.01 18:48



Не разбира се - аристократизъм не е = класическа музика. Това беше просто хрумка от моя страна, за начина на въприемане. Всяка музика се въприема по един особен, индивидуален начин от всеки. Що се отнася до органовите изпълнения - аз също съм почитател на тази тъй мегалитна музика, чието съпреживяване те кара да се чувстваш изгубен във всеобщия мир.

Боже, това аз ли го написах


Тема Re: Аристократизъмнови [re: wasteLAND]  
Автор Hиkъff (никой)
Публикувано05.11.01 18:50



Благодаря ти за което. Радвам се, че описанието на моето лично въприемане на класическата музика и изобщо е внесло нещо хубаво при теб като изживяване

Боже, това аз ли го написах


Тема Re: Аристократизъмнови [re: Лия]  
Автор Hиkъff (никой)
Публикувано05.11.01 18:54



Само бих допълнил, че усещането от музиката по никакъв начин не може да бъде свързано с образованието. Мястото на последното е в един по-друг план. А за класическата музика - това което се опитах да изкажа, не е точно кодирано за определен стил или произведение, а по-принцип за усещането от нея като такава, което създава у нас и за начина на нейното осъзнаване в аспекта на светогледа и себеутвърждаването като част от всичко, с което сме ангажирани в своето мироздание. А дали ни прави по-добри... мисля, че това е безрезервно

Боже, това аз ли го написах


Тема МУЗИКАТА!!!нови [re: Hиkъff]  
Автор Mag (дърто момче)
Публикувано06.11.01 12:12



Най-великото изкуство (е има и халтура и чалга, но ние, хората, кое ли не сме се опитали да опорочим...).
Слушам всякаква музика. И винаги с удоволствие. Вярно, зависи от настроението и обстоятелствата.
На Пирин може да е Бах, но май по-вървят харамийски македонски песни.
У дома, четейки.... Ами то зависи и от четивото.
На работа - само метъл. Тонизира.

А като чета и за бутилката имам един въпрос: на коя музика кое питие би подхождало най-добре?

Quot homines, tot sententiae.


Тема Re: МУЗИКАТА!!!нови [re: Mag]  
Автор Hиkъff (никой)
Публикувано06.11.01 12:22



Ами де да знам - аз пия само водка. Ако слушам джаз се прехвърлям на коняк или ром, ако няма добро музикално оформление може и бира, но това е някак условно

Боже, това аз ли го написах


Тема Бивши колеги, значинови [re: Hиkъff]  
Автор Mag (дърто момче)
Публикувано06.11.01 12:35



По напитка.
А "бивши" щото докторите ме отрязоха от всичко освен бира.

Виж - джазът върви с бира (мое мнение).

Quot homines, tot sententiae.



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.