Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:07 28.09.24 
Култура и изкуство
   >> Вечни (раз)мисли
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Мисъл за рамисъл ...нови  
Автор [desi] (новак)
Публикувано19.07.01 21:48



Попаднах на една много интересна мисъл на -S. Noecker- /незнам как да го напиша на български за което се извинявам/:

"Отнема ти мунута да харесаш някого, час за да го обикнеш, но за да забравиш някого ти отнема цял живот"

Мислите ли че е прав? На мен ммного ми допадна. Времето си оставя странни опечатъци в нас.Такива, като белези..които не се махат и с пластична операция....

Защо се замислих за това: Ами когато съпругът ми замина някои мои"приятелки" не пропуснаха да ми кажат как щял да ме забрави. Тогава сметнах че не е необходимо да им обеснявам, че съществуват неща като любовта и привързаността, доверието и тръпките на сърцето..... Просто незнаех как да им го обесня , как да им отвърна....И ето че сега го открих.
Толкова просто казано но абсолщтно вярно...Любовта остава за цял живот...

Дори и в тези от вас от които си е отишла, и е дошла отново или... Винаги..оставя своя белег за цял живот... А може би вие не смятате така?

Ще ми е интересно да чуя мнението Ви.Не се ограничавайте с раздялата, с любимия..това може да е вярно дори за любимото коте или за мимолетно срещнатия непознат...



Тема Re: Минути... часове... кой какво отнеманови [re: [desi]]  
Автор ()
Публикувано19.07.01 22:06



Ами, май е вярно. Минутите са магнетични с някого, часовете протяжни с друг, искани с трети, отвратителни, ако чакаш, изпотени, ако се тормозиш, тягави, ако не знаеш как да ги запълниш... Но забравата може да трае един миг. Не знам дали има нарочна забрава. На мен постепенно ми се изпаряват телефонни номера, лица, адреси, места... Не искам да си спомням ли или просто си изчезват, ама наистина не ми е ясно. Случвало ми се е дори когато някой е далеч от тук, от мен - да искам да остане там някъде си... Случвало ми се е да си го представям в най-невъзможни ситуации - пада, троши си крак, керемида случайно прехвърча и го обезобразява. И то ги изпитвам тия неща и ги виждам не когато мразя, а дори когато съм привлечена от някого. Нещо като съпротива. Това е лудешко, безумно, страшно. Но в този случай е вярно.
Не знам дали цял живот не е прекалено дълго време за една забрава и мисля, че един час е прекалено кратък, за да заобичаш някого. И съответно в първата минута на привличането, ей така - щрак - можеш да изпиташ всичко...
Ама не знам съвсем, съвсем. Просто така се е случвало с мен.
Съответно има хора, които никога не изчезват независимо, че с тях може да е нямало нито една минута, нито миг. Но си стоят, бе. Някъде си в теб, не мърдат. Може с такъв тип да прескачаш в отвъдното, ама това със сигурност не го знам.



Тема мислянови [re: [desi]]  
Авторcивия вятъp (Нерегистриран)
Публикувано19.07.01 22:12



че обратното е вярно също толкова често



Тема Re: Минути... часове... кой какво отнеманови [re: yф]  
Автор [desi] (новак)
Публикувано19.07.01 22:34



Да така е, трудно е да обесниш някои неща..и как точно мозъка работи и сърцето...
Направи ми впечатление нещо в постинга ти - казваш че ти се е случвало когато някой на когото държиш и е далече от теб да искаш да не се връща... Тов ами прилича на борба на съзнанието и сърцето- да си поставяш за цел да преодолееш болката....

Аз се опитвах да мисля че времето ще е много и ще е струдно и койзнае кога ще се видим...но освен че се тормозех двойно друго не се случи.
Сега живея с мисълта че човека който ме обича ще се върне скоро при мен.А скоро може да е всякакво понятие..никъде не пише колко...
Но така е по-лесно



Тема Значимите хора в живота на човек.нови [re: [desi]]  
Автор shockwave (дама)
Публикувано19.07.01 22:55



Те са успяли да докоснат душата, да развълнуват мислите. Защото външния свят се усеща с петте сетива, но вътрешния се усеща с ума и сърцето.

Много се впечатлих преди години, когато четох едно писмо на Ален Делон до
неговата най-голяма любов Роми Шнайдер. Писмото беше по повод нейното самоубийство, озаглавено " Сбого моя пупеле ( кукличке)".
След много години попаднах на едно интервю на Ален Делон по случай неговата 60-годишнина. Там той казваше:
- Имал съм много жени, но значимите в моя живот са по-малко от пръстите на едната ми ръка. Натали Делон - майката на сина ми Антъни; Роми Шнайдер - голямата ми любов; Мирей Дарк - живях 15 години с нея и Розалина - сегашната ми жена.

Много е светло чувството в душата ти, Деси. Съхрани го, бъди обичана и обичай! И бъди щастлива!




@=>=>=


Тема Хубава мисъл.нови [re: [desi]]  
Автор dePhil (--=<@>=--)
Публикувано20.07.01 10:00



И ще послушам съвета ти хич да се не ограничавам с разделите & любимите - това не важи ли за спомените въобще - да запечаташ всяко стойностно състояние, миг, тръпка, изживяване и да си ги носиш и притопляш докато каквото там ..

Но наистина - хареса ми

~*~

________



Тема Re: Мисъл за рамисъл ...нови [re: [desi]]  
АвторБeйби (Нерегистриран)
Публикувано20.07.01 14:17



Абсолютно си права. Съгласна съм. Има хора, които никога не можем да изстрием от сърцето си...а това понякога е тъжно...
Цял живот...звучи страшно дори...



Тема Re: Мисъл за рамисъл ...нови [re: [desi]]  
Автор lKAR (real)
Публикувано20.07.01 14:25



А дали трябва да се срещаме с предишните си Любови?
Няма ли да ги разочароваме с промяната на себе си, няма ли да разочароваме и себе си с тяхната промяна!
Дали е необходимо да се самоограбим или по-доброто решение е в следващата Любов /макар, че тя не се намира лесно/.
Обръщайки се назад виждам само добрите неща, които са ни останали. Но ако сега се срещнем отново...



Тема Re: Мисъл за рамисъл ...нови [re: [desi]]  
Автор zajo (непознат )
Публикувано20.07.01 16:22



eh ,[desi] kakvo napisa ,tuk kakvo napisa na nestasnia ot klub liubov



Тема Re: Мисъл за рамисъл ...нови [re: zajo]  
Автор [desi] (новак)
Публикувано20.07.01 18:53



Какво имаш предвид? Винаги съм била откровенна и немога да разбера кое е толкова противоречиво?




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.