Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:22 20.05.24 
Култура и изкуство
   >> Вечни (раз)мисли
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Когато хората бъркат приятелството с тъпа свалканови  
Автор Aurora ()
Публикувано16.04.00 18:06



Защо го правят? Щото са адски злобни, завистливи и много, много дребни душици... едни такива съвсееееееем мънички... Или ? Какво имам предвид...аз и мой приятел (не гадже) преди време се мъкнехме навсякъде заедно и си имаше всички признаци на приятелство от темата на Стамен по долу (до едно време, но вярвам, че ги имаше). Обаче всички приеха това много трудно, а някои изобщо не го приеха:) И се разнасяха какви ли не гадости по тоя повод и се плетяха какви ли не интриги, но не за това ми е сега думата...Всички си мислеха : Абе, тия не може така, такова нещо НЕМА, тия са I love you и това е и правят ОНИЯ неща, па и двамата си имат гаджета... Е, що за еснафщина е това питам аз???

Тема Откъде ли ми е толкова познато?:о)))нови [re: Aurora]  
Автор зу ()
Публикувано16.04.00 18:14



Всяка жена, която има такива приятелства, познава до болка този проблем, Аврора. Може би затова са малко тези, които се ангажират с това - защото знаят, че трябва да бъдат готови да чуят какви ли не гадости за себе си. Тоест не гадости, ами изопачения, мръсотийки някакви. Нормално е в едно общество да има норми и схеми - без тях то ще се разпадне. Лошото е, когато те не обслужват нищо, тоест не поддържат никакъв ред, никакво статукво, никаква действаща функция. Ей такава е схемата за мъж+жена (непременно) = легло. А има и обратния случай. Когато объркването е в главата на самите участващи в това приятелство. Кълнат се в него, търсят го, донякъде стигат, а накрая пак попадат в схемата. И това се случва. И хората го знаят. Ако за теб тази връзка е нещо истинско - стъпи си на ушите и не чувай. И най-вече - НЕ ДАВАЙ ОБЯСНЕНИЯ! Късмет! Завиждам ти!:о)))

Тема И що се връзваш?нови [re: Aurora]  
Автор Грахчето ()
Публикувано16.04.00 18:26



Ако половинките ви нямат нищо против, това си е нещо страхотно! Ако имат - кофти. Да си призная според мен това не говори добре за половинката, но не ми е работа да оценявам когото и да било. Имам такъв приятел. Жена му малко ни ревнува, но малко. А моето гадже - изобщо (да не казвам голяма дума). И какво ми пука, че някой друг можело да си помисли нещо. Ами то това си е за него. Много хора просто си нямат интересни събития и си ги търсят. А това е благодатна почва. Едно е сигурно - човекът, който ви обвинява в ЕДИ КАКВО СИ никога не би могъл да разбере това приятелство и си е просто за съжаление.

Тема чакай сега:)нови [re: Грахчето]  
Автор Aurora ()
Публикувано16.04.00 18:35



Не съм казала, че се връзвам. Щото не се. Ама се чудя, просто се чудя. Много си права, че това не говори добре за половинките, ама не за тях говориме сега. А за хората, за шибаните дребнави хорица...

Тема ами това не е еснафшина.нови [re: Aurora]  
Автор НеОНеЛ ()
Публикувано16.04.00 19:10



това е... какво ли е това? май нещо такова: –този‚ който не вярва‚ че хората‚ независимо от пола си‚ могат да бъдат приятели‚ може би (подозирам) няма никакви приятели. нито от своя пол‚ нито от другия. или другите. или както е там. за съжаление има такива хора. даже много. даже ужасно много – тук "ужасно" не е тъпо клише‚ форма на речта. наистина се ужасявам при тази мисъл. обаче – това е положението. по този начин мислят хората‚ които каквото и да правят‚ искат някак да им бъде заплатено. но не всичко! о‚ не! мерзкичките помисли – в никакъв случай! и тези‚ които патят от това не са само жени‚ както казва зу. всякакви са. но‚ разбира се – тъй като е прието някакси жените‚ които "ходят по мъже" да са "курви"‚ а мъжете‚ които... и така нататък... – да са "пичове" –отнасят го‚ разбира се‚ жените. на които им пука от тъпашки слузести подмятания‚ де... и които не могат да намерят в себе си съжаление и съчувствие към подобна нищета. защото това си е за съжаление. ама‚ аврорке‚ ти да не четеш мисли? точно вчера ми се случи подобно нещо. човек‚ който така или иначе ми беше показал‚ че не е крайно глупав‚ изведнъж започна да ми подмята такива неща за мене и мой приятел. дори не се ядосах. даже в първия момент не разбрах какво ми говори. помислих си‚ че има някакво недоразумение... после‚ обаче‚ се оказа‚ че няма недоразумение. оказа се‚ че въпросният индивид е нищ духом. и не разбира от приятели. и май... от нищо не разбира. само изглежда‚ че схваща нещата. а отвътре му е кухо и мазно. горкият! и авно се оказа‚ че аз отново съм сгрешила и съм приела някаква външна обвивка – начетеност‚ опитност... такива неща‚ за умност. а разликата е голяма. непрескочима е тази разлика. лошото е‚ че такива хора сами си вярват‚ че са почтени‚ праволинейни и каквото там. и не виждат гредата в окото си‚ а търсят сламки в чуждите чисти очи. и подплатяват собствената си дребнодушност с някакви така–не–се–прави‚ как–може–такова–нещо‚... и не вярват‚ че ти и едикойси може да не мечтаете да си бъркате в гащите‚ а мечтаете заедно за нещо... или просто сте приятели. но те ‚ като не могат да имат просто приятели? такива‚ от които не печелят нищо? па дори и едно...? така е то. тъпо. и ако мислиш‚ че нещо може да се оправи – груба грешка! все по–кофти ше става. и никога не можеш да обясниш някому нещо‚ ама никога! защото ако някой разбира нещо – той си го разбира и без тебе. ако пък не разбира – да си тъне в ... каквото си тъне. майната му. ти си се весели с приятелите си. радвай се с тях‚ обичай ги‚ тъжи с тях‚ когато им е тъжно и им помагай. нека вашият керван си върви. а кучетата – да си лаят... горките!

Тема Когато хората бъркат приятелството с тъпа свалканови [re: Aurora]  
Автор Spasse ()
Публикувано16.04.00 20:03



Значи хич да не ти пука. По-добре да си на хората в устата, отколкото в краката. Не мислиш ли?

Тема ами в такъв случай :нови [re: НеОНеЛ]  
Автор мяу ()
Публикувано16.04.00 20:05



откъде в главата ми се раждат сексуални преценки към всеки мъж, и никога към жена ? сексуални - в смисъл - дали желая или не ? всеки мъж е обект, и аз го преценявам - дали бих го допуснала до себе си като тяло, или не. признавам, всичко това си е дори съвсем съзнателно. за да отхвърля някого като мой евентуален споделящ леглото, аз първо съм наясно с това че той би могъл да стане такъв. оттам насетне изникват причините - антипатия, липса на влечение, обвързаност с друга, колегиални отношения - които ограничават бройката до едноцифрено число. самата възможност за нещо повече от приятелство е винаги факт, между мъж и жена. и тази възможност никога не ми позволява да забравя различния си пол. и да останем само приятели. не търся оправдание за себе си, и навярно за своята "несвободност". но приятелството не е амброзия за отбрани. друг е въпросът, че едно здраво чукане не може да затъмни истинското приятелство - това би означавало, че неравностойно е именно последното.

Тема въпросътнови [re: мяу]  
Автор НеОНеЛ ()
Публикувано16.04.00 20:45



явно изобщо не е друг. може би не сме уточнили понятието "приятел". може би не сме уточнили и разликите между "познат" ‚ "колега"‚ "приятел"‚ "любим" и какъв е пътят на развитие на тези връзки. понякога в едно и също лице можеш да намериш характеристиките и на четирите горни думи. но много рядко. даже изключително рядко. и изобщо не е задължително. но‚ все си мисля‚ че за да ти бъде някой любим‚ ти трябва да си му приятел и обратното – също. от своя страна приятелството‚ според мене‚ изобщо не включва в себе си сексуални щения. ти можеш да бъдеш приятел на някой от пола‚ който чувстваш за свой принадлежен ‚ или на друг от противоположния пол. или на дърво‚ или на куче. или на рибката си златоперка даже. така че‚ за да ти бъде някой и любим‚ трябва още нещо. обаче то няма рецепта за тези неща. и понякога си имат собствена логика и ход‚ а ние се вливаме в тях... може и да греша‚ но някакси не мога да се съглася с тебе‚ че първото нещо‚ което се прави когато срещнеш някого е да разсъдиш става ли за съвъзглъвник‚ или не става и тогава да продължиш развитието на вашите отношения. според мене – това се случва‚ ако изобщо се случи‚ на някакъв много по–следващ етап. не казвам‚ обаче‚ нищо за времето‚ необходимо за развитието на дадена връзка‚ все едно каква е тя. понякога е нужно малко време‚ друг път – голямо. както и не намирам за необходимо да отбелязвам тук‚ че за един вид отношения трябват двама‚ за друг вид – броят на участниците няма значение‚ а за трети пък е достатъчен само един‚ колкото и странно на пръв поглед да ти звучи това. и още нещо – ерзаци има доста...да.

Тема Когато хората бъркат приятелството с тъпа свалканови [re: Aurora]  
Автор NUT ()
Публикувано16.04.00 21:22



Ako gadjeto ti ne se pritesniava - ot vasheto blizko priatelstvo, ne vijdam zashto triabva da se pritesniavash??? Podoben rod vrazki sa masovi, i tezi koito gi imat i izpolzuvat palnocenno sa stastlivci - tova sa nai-chistite otnoshenia m/u priateli. A tezi, koito ne gi razbirat - stradat ot lipsata na podobni.

Тема Priatelstvoto Eнови [re: мяу]  
Автор Dzver1 ()
Публикувано16.04.00 21:26



Priatelstvoto E ambrozia za otbrani. Tvoyat otgovor go dokazva. Shoto i jivotnite pravat zdravo chukane. I purvoto neshto koet pravat kat se sreshtnat e da si pomirishat onia raboti. Dzver1


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.