Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:56 11.06.24 
Природни науки
   >> Метеорология и климат
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Отлагат Глобалното Затопляне?  
Автор croesus (хлевоуст)
Публикувано15.04.10 18:31



Предвид, че вулканът Eyjafjallajokull (не знам как се чете

) изригва в Исландия. Ако се повтори сценария от Изригването на Лаки (защо всички исландски имена не са такива??) от 1783 през следващите две-три години термометрите могат да счупят рекордите по ниски температури. През 1783 чак в Египет и Индия е имало глад заради лоши руколти.



Тема Re: Отлагат Глобалното Затопляне?нови [re: croesus]  
Автор misacho (новак)
Публикувано15.04.10 21:58



ей само да не вали сняг това лято





Тема Re: Отлагат Глобалното Затопляне?нови [re: misacho]  
Автор croesus (хлевоуст)
Публикувано15.04.10 23:48



Споко, няма да вали сняг. Най-много някоя жълтеникава мъгла да ни обгърне от серен диоксид.





Тема Re: Отлагат Глобалното Затопляне?нови [re: croesus]  
Автор Morrigan* (Goddess)
Публикувано16.04.10 08:53



Ако се повтори случая с Лаки, то би трябвало да има обгазяване и със серен диоксид и още един куп нещица. По-интересно ще е да се види какъв ще е ефекта в Северна Америка, защото последният път това е бил сравнително слабо населен район и данните са оскъдни, за разлика от Европа. Чудно тогава ще наложат ли на Исландия данък за надхвърляне на квотата на вредните газове?

И сигурно ще изпратят другаря Делта да им калкулира колко точно трябва да е данъка



Тема Re: Отлагат Глобалното Затопляне?нови [re: croesus]  
Автор deltaVpn (leviatan)
Публикувано16.04.10 17:28



Дали затоплянето е отминало? Хм. Нека видим тазгодишният ураганен сезон, в отцъствието на Ел Нино. Прогнозите не са в твоя полза, но да видим



Редактирано от deltaVpn на 16.04.10 17:31.



Тема Таратанцинови [re: Morrigan*]  
Автор deltaVpn (leviatan)
Публикувано17.04.10 05:46



Половин година преди Исландия имаше изригване на вулкан в Камчатка. Има снимки от Earth Observatory. Ти обаче не си разбрал, защото четеш само вестници.
Сега от вестниците си научил за Исландия и идваш тук да покажеш кво си прочел.

Маааалиии.

Редактирано от deltaVpn на 17.04.10 05:52.



Тема Re: Отлагат Глобалното Затопляне?нови [re: deltaVpn]  
Автор croesus (хлевоуст)
Публикувано17.04.10 17:51



И да има затопляне, то не е ясно дали е от антропологични причини. И което е по-важното - и в случая с вулканите, а и онзи айсберг, който се откърти в Антарктида, мисля че добре се вижда, че антропологичния принос към климатичните промени е като приноса на 100 ватова крушка към дневното осветление.

Човечеството и много да се постарае трудно ще постигне ефекта на едно изригване дори на вулкан като Eyjafjallajokull. А какво да кажем за евентуално изригване на Йелоустоун?



Тема Re: Отлагат Глобалното Затопляне?нови [re: croesus]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано17.04.10 22:05



абе много преувеличават евентуалният ефект на скапания вулкан-1
2. Трендът си върви и бе маскиран за малко последните 2 години. Колкото и да наричам шамани слънцегледачите(авторите на ЛР прогнози по слънчевата активност), не мога да не отрека изцяло възможността да са прави.
Освирепялото тоя месец Слънце като нищо ще метне нещата в другата крайност.
При всички положения ще видим само след няколко месеца



ас дусига никуи ни ми е ударил шимар---усвен тува моя сапрук е силин,храбар и магествин

Тема Re: Отлагат Глобалното Затопляне?нови [re: deltaVpn]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано17.04.10 22:07



съствие

ас дусига никуи ни ми е ударил шимар---усвен тува моя сапрук е силин,храбар и магествин


Тема Re: Отлагат Глобалното Затопляне?нови [re: croesus]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано17.04.10 22:09



Затопляне ИМА.
Истински доказателства за това, дали и в каква степен се дължи на човешката дейност - не.

ас дусига никуи ни ми е ударил шимар---усвен тува моя сапрук е силин,храбар и магествин


Тема Re: Отлагат Глобалното Затопляне?нови [re: croesus]  
Автор deltaVpn (leviatan)
Публикувано18.04.10 18:06



Изсичането на Амазония сигурно е естествен процес. Дърветата сами се изсичат, по някаква странна причина. Също, като се качиш на Витоша и погледнеш София, по природни причини се е появил този смог. София е 2 милиона, горе долу. Какво да кажем за град с 14 милиона души? Предполагам, и там смога се появава по естествени причнини.
Също, предполагам че прекаленият улов на риба също е натурален процес.

Някак си версията за липса на антропогенен фактор за Земята не се връзва с наблюденията пич. Което иде да рече, че хипотезата ти е WRONG.

Няма как дейността на човечеството да е отделена от околната среда. Колкото повече население имаме, толкова по-голям ефект ще има за околната среда. Вече сме 7 милиарда, гоним 8. При това положение, да се правим, че ние с нищо не допринасяме за околната среда е равнозначно на лудост.

Задай си тъпият въпрос, кой и с какво ще храни 8-9 милиардна човешка популация?

Редактирано от deltaVpn на 18.04.10 18:07.



Тема Мога да ти го обясня и по друг начиннови [re: croesus]  
Автор deltaVpn (leviatan)
Публикувано18.04.10 18:47



Нали обичаш статистиката? Значи знаеш за големите числа и знаеш, че когато клоним на безкрайност моделите дават все по-голяма неопределеност. Безкрайност - Безкрайност, Безкрайност - 1, Безкрайност/Безкрайност, и т.н.
Та ние, човеците вървим точно в тази посока.

Тъпото е, че разни умници се опитват да обясняват сегашното положение с аналогия от миналото. А то ясно се вижда, че нашите разбирания от миналото не са приложими днес, нито в икономически, нито в екологичен аспект, ако щеш и в технологичен и научен аспект.

За 8 милиарда популация, каквато ще бъдем до 2012, трябват нови икономически, екологични, технологични, и научни модели, които никой до сега не е развивал, защото не е имало такива проблеми. Това е и голямото предизвикателство за всички.

Навремето всички са вярвали в сър Нютон и парната машина. Това довело до Индустриалната революция. Тогава още не е имало електричество, а на Фарадей са му се подигравали.
Днес парни машини нема, изхвърлихме ги от употреба преди 100 години. Посъщият начин, след още 100 години ще сме изхвърлили от употреба бензиновите двигатели. Ще ги има в музея на техниката.

п.п. В клуб Политика има неква тема за НАСА и Обама, и реване за Аполо. Моят коментар е, че Аполо е от времето на Бейби Бум поколението. И технологиите на НАСА са от онова време, затова може би е време да намерим друг начин за излизане в Космоса, не само със старите пушещи ракети. Самият факт, че нито Русия, нито НАСА са се засили да строят нови ракети, идва да покаже, че е необходимо: 1) нова технология и 2) може би е време излизането в Космоса да не е монопол на две супер-държави, а и частния бизнес да влезне там.

Новите технологии ги има, но досега не сме се сетили за тях, така както никой не се е сетил, че откритията на Фарадей ще заменят газовите фенери с електрически крушки.





Тема Re: Отлагат Глобалното Затопляне?нови [re: deltaVpn]  
Автор croesus (хлевоуст)
Публикувано18.04.10 18:49



Колега, дърветата са паразитна растителност, не забравяй това. Онези, които са предизвикали Голямата кислородна катастрофа рядко са надминавали 50 микрона в диаметър.

Замърсяването на околната среда няма връзка с ГЗ. Ако събитие А и събитие Б се случват едноверменно или едно след друго не значи, че са свързани.



Тема Re: Мога да ти го обясня и по друг начиннови [re: deltaVpn]  
Автор croesus (хлевоуст)
Публикувано18.04.10 18:57



Това каква връзка има с темата?

В каква посока се развиват популациите в затворена среда го учат студентите второкурсници, когато се запознават със (системи) ДУ. Един от най-елементарните модели е за динамиката на популации. Не вървим в тази посока, която казваш ти. Виж в Уики или където пожелаеш каква е статистиката на населението на Земята. Не нараства експоненциално, нищо че e^x е любимата функция на затоплистите.



И Безкрайност минус едно е пак безкрайност.



Тема Re: Отлагат Глобалното Затопляне?нови [re: croesus]  
Автор deltaVpn (leviatan)
Публикувано18.04.10 19:08



Да, прекалено много кислород също не е добре, демек идеалните условия за живот са оптимални, а те пък са нестаблни динамически, нали така?

Замърсяването на околната среда няма връзка с ГЗ

Ако разсъждаваш само от статистическа гледна точна, сигурно е така. Но ако гориш тонове кюмур и петрол, мисля сам ще се сетиш, че отделеният СО2 не анихилра, а си остава в атмосферата, нали така?



Тема Re: Мога да ти го обясня и по друг начиннови [re: croesus]  
Автор deltaVpn (leviatan)
Публикувано18.04.10 19:13



Да, няма връзка.

п.п. Не е експонента, но все пак е много по-бързо отколкото по-времето на Фарадей.



Тема Мерсинови [re: Kиpo]  
Автор deltaVpn (leviatan)
Публикувано18.04.10 19:51



А ти прочети пак онзи статия за ледниците и вулканите. Написаното там от "козата" не си го схванал, защото четеш между редовете.

Физически можеш да си представиш така: дебел лед, газов джоб от вулканични газове, поява на пукнатина в леда, рязък градиент .... бум!

Има ли нещо нефизично до тук?





Тема Re: Отлагат Глобалното Затопляне?нови [re: deltaVpn]  
Автор croesus (хлевоуст)
Публикувано19.04.10 00:39



Но ако гориш тонове кюмур и петрол, мисля сам ще се сетиш, че отделеният СО2 не анихилра, а си остава в атмосферата, нали така?



Точно така. Работата е в това, че процесът не спира до тук, а точно с повишаването на концентрацията на CO2 действието на "задържащите" механизми се увеличава и като резултат се получава една крива с формата на разтеглено S, същата описва размера на популациите в затворена система. Какви могат да бъдат "задържащите" механизми - най-разнообразни, вкл. свръхразмножаване на CO2-консумиращи организми, различни от дървета. Както казваше професор Величкова, всички динамични редове в практиката са всъщност сбор изрезки от такива S-образни криви, в които нивото на "насищане" се влияе от фундаментални фактори. Антропологичният фактор не е от фундаменталните по отношение на климата и 99,99% от природните процеси. Хората все още са в състояние да предизвикат само малки флуктуации, като например смог в 100те най-населени града, който между другото ще изчезне за 2 дни ако населението на тези градове се изсели някъде другаде. Естествено обратната гледна точка, че човекът силно влияе на околната среда, гъделичка самочувствието ни.

Изсичането на горите не допринася за нивото но CO2 в атмосферата, защото разчистените терени не се превръщат в пустини, а се ползват за земеделие. Дори пустините и саваните биват превръщани в терени за земеделие. Имаше една статия преди 2 години, забравил съм къде - по сателитни снимки днес Земята е по-зелена отколкото през 1970та, заради усърдното облагородяване на пустеещи земи. За сметка на това пък ето ти нещо друго интересно, прясно-прясно.







Тема Re: Отлагат Глобалното Затопляне?нови [re: croesus]  
Автор deltaVpn (leviatan)
Публикувано19.04.10 01:33



Ясно, щом Величкова ти го е казала, "вервам" и.

А сега малко по-земно. Преди време София имаше проблем с водата, та се налагаше нови строежи в Сапарева Баня. Прост пример за антропогенен фактор, свързан с пренаселването на София, при който трябваше да се сече гората на Рила, за да не затъне София в лайна. Да не говорим, че имаше сблъсаци с местното население.
Друг крещящ антропогенен фактор бе боклука на София и балирането му. По-голям град, по-вече човеци, повече битови оптадъци, при това няма нито един завод за рециклиране. По този показател, България е на едно ниво с Нигерия, защото повечето държави в ЕС имат заводи за рециклиране.
Третият антропогенен фактор е бетонирането на Банско и околия, морето също. Едва ли Пирин се е само-бетонирал.

Това е то антропогенен фактор по нашенски, грозно, мръсно, банално, та чак Брюксел ни глобява три пъти.



Тема Re: Таратанцинови [re: deltaVpn]  
Автор Morrigan* (Goddess)
Публикувано19.04.10 09:35



Делта, честно като малък ли са те изпускали на главата ти или ти самостоятелно си го правил като пълнолетен??!



Коментирах, че сегашното изригване на исландският вулкан би могло да се използва за сравняване с изригването на Лаки през 18 век от гледна точка на мащаби и последици в Северна Америка, където през 18 век просто не е имало подробно водене на записки за събитието за разлика от Европа.
Също така коментирах, че изпускането на толкова много пепел и прочие боклуци, каквито европейската индустрия не може и да иска да произведе дори днес.
Просто човешката дейност, която толкова ревете не може да стъпи и на малкото пръстче на Природата - нито през 18 век, нито днес.





Тема Виж, нищо лично,нови [re: deltaVpn]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано19.04.10 09:37



но ти си малко тъп:)
Нямам намерение да си губя времето с теб. Слушкай и си пиши глупостите, няма проблем.

ас дусига никуи ни ми е ударил шимар---усвен тува моя сапрук е силин,храбар и магествин


Тема Ставанови [re: Kиpo]  
Автор deltaVpn (leviatan)
Публикувано19.04.10 17:46



Нямам намерение да си губя времето с теб

Не ми е необходимо да ми отделяш внимание.

И аз нямам време да се занимавам с теб. През Юли съм на конференция в САЩ, на която ще определим бъдещето на компютърните технологии за следващите 50 години.



Тема аханови [re: deltaVpn]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано19.04.10 22:11



И имаш достатъчно увереност в себе си и липса на комплекси, за да не се хвалиш с това...?


Ок, устройва ме, оттегл'и се в покоите си.



Тема Re: Ставанови [re: deltaVpn]  
Автор gogo163 (минаващ)
Публикувано19.04.10 23:27



През Юли съм на конференция в САЩ, на която ще определим бъдещето на компютърните технологии за следващите 50 години.


Та цял ден лудите, поради свито финансиране от държавата, си оправяли оградата. Тел, колове, труд...много труд. Надвечер, забили последното колче, опънали бодливата тел и баш отговорния луд на обекта изправил морна снага, отрил потно чело с мазолеста длан и рекъл
- Еххххх, много зор видехме докът оградим свето!!

Успехи в конференцията! Пожелавам да направиш бляскаво изказване в определянето на бъдещето



Редактирано от gogo163 на 19.04.10 23:27.



Тема Re: Ставанови [re: deltaVpn]  
Автор Morrigan* (Goddess)
Публикувано20.04.10 09:11







Тема стига де, ревнувамнови [re: Morrigan*]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано20.04.10 09:26




Да не се влюби в този водещ световен учен???
аЗ ПЪК през май... май имам среща и оперативка с водещите умове на Веганската и Алтаирска конспирация за въздействие на земния климат...



Тема Не мъ ревнувай:)нови [re: Kиpo]  
Автор Morrigan* (Goddess)
Публикувано20.04.10 11:27





....няма за какво. Компютърните предикшъни за следващите 50 г. не ме привличат. Виж за Веганската и Алтаирската конспирация ....... това ми звучи неустоимо



Тема Баси логикатанови [re: Morrigan*]  
Автор deltaVpn (leviatan)
Публикувано20.04.10 16:57



И ся, като има вулкани, дай и ние да добавим нашите си газове.

На мен никой тук неможа да ми обясни, какво става с отделения СО2 от горенето на петролни горива? Къде отива този газ?

Имаше някакво обяснение с S криви. После някакъв ми обяснява, че съм тъп и не искал да ми обясни. Надявам се, ти да обясниш







Тема Нема лошонови [re: Kиpo]  
Автор deltaVpn (leviatan)
Публикувано20.04.10 17:00



Виж ся, някои като мен имат привилиегията да обиклаят света. А други като теб, имат привилегията да са администартори на форуми. Кой за квото е учил бе Кире





Тема Re: Баси логикатанови [re: deltaVpn]  
Автор croesus (хлевоуст)
Публикувано20.04.10 18:27



CO2, отделен от антропогенни фактори, е под 5% от общия CO2, отделян всяка година. В числа това изглежда така: в атмосферата има около 3000 гигатона CO2, всяка година гниенето на мъртви растения отделя 220 гигатона. Човечеството отделя още 31 гигатона с все горенето на бензин и въглища, има и известно количество от неорганичен произход. Нивото на CO2 в атмосферата е 0,04%, за да стигне 0,08% на човечеството ще му трябват 3000 / 31 = 97 години усърден труд. За да стигне нивото отпреди 550 милиона години ще са му нужни 1694 години, ако приемем че CO2, отделян от човечеството не се разпада, нито се усвоява от нещо. На практика в атмосферата няма CO2 "по-стар" от 100 години, защото има естествен цикъл на саморазпадане в стратосферата под действието на ултравиолетови лъчи. Затова въпреки, че от 1750 досега отделяния от антропогенни фактори CO2 е нарастнал с доста порядъци, ефекта върху конценрацията му в атмосферата е само около 30% увеличение.





Тема Re: Баси логикатанови [re: deltaVpn]  
Автор gogo163 (минаващ)
Публикувано20.04.10 18:39



(N2)78,084 %+(O2)20,946 %+(Ar)0,934 %=99,964%
100% – 99,964% = 0,036% всичкщи останали газове, вкл СО2
Човекът отделя около 25 гТ СО2
Океанът около 350гТ
Животинския свят, вкл.микроорганизмите около 250гТ
Простата сметка казва
(25/600)*100=4,17% е човешкият принос към увеличаването на СО2, което променя състава на СО2 в атмосферата с 0,0015012%

Това показват елементарните сметки на математиката. Шаманите на Ал ГОр и останалите казват друго…всеки да съди за себе си.

Винаги съм казвал, че парите за ГЗ, ако се дадат за залесяване и други антизамърсителни работи…можеше да е велико дело…но пък в това дело няма никаква печалба…кофти работа

ПП, Дори съм направил тези сметки със затоплистки уклон като умишлено съм сметнал , че всички останали газове са СО2, а нарочно не съм сметнал правилно процента на човешкият принос



Тема Re: Баси логикатанови [re: croesus]  
Автор deltaVpn (leviatan)
Публикувано20.04.10 18:47



Е, значи все пак има антропогенни фактори. 97 години не са много. Никой няма да чака, нито ще позволи увеличването на % антропогенен СО2. Хората взимат превантивни мерки, а не като нас българите, които правим всичко в последния момент.

Първата превантивна мярка е намаляването на потреблението на бензин. Това вече се прави и то масово. Причните са три:

1) Липсата на петрол
2) Политически, икономически, и военни конфликти
3) % антропогенен СО2

Суперпозицията на 1),2), и 3) изпраща петролната индустрия в учебниците по история. Всички автомобилни корпорации минават на електро-хибриди, включително лукс марките Ферари и Порше. А навремето май само Хонда и Тойота бяха ентусиасти в тази насока.

Редактирано от deltaVpn на 20.04.10 18:51.



Тема Re: Баси логикатанови [re: gogo163]  
Автор deltaVpn (leviatan)
Публикувано20.04.10 19:01



Вярно е, че природният СО2 е много повече, само че ние неможем да продължаваме да увеличаваме антропогенните фактори.

Ал Гор вече е история и от него нищо не зависи. А великите промени вече са факт. Онзи ден гледах един репортаж за петролен производител от Тексас. Човекът сам си казва, че вече няма клиенти за петрол. Неговият колега, Уго Чавес, вече е във фалит.



Тема тъйтъй, Ваша светлост.нови [re: deltaVpn]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано20.04.10 21:17



Точно затова при следващата ти реплика към мен наистина заминаваш до Коледа 2020 от ТИЯ форуми.





Тема Re: Баси логикатанови [re: deltaVpn]  
Автор croesus (хлевоуст)
Публикувано20.04.10 22:27



Уви въглищата имат доста по-висок дял към отделяния CO2 от петрола и продуктите му.

Забравих най-важното число - корелацията между нивото на CO2 и глобалните температури, изчислена за последните 550 млн години. R^2 коефициентът е 0.185 - junk отвсякъде.





Тема Re: Баси логикатанови [re: deltaVpn]  
Автор gogo163 (минаващ)
Публикувано20.04.10 23:18



Пич, ти имаш претенциите да определяш хода на световната история и пътя на развитие на квото се сети един глупак като мен, ма съвсем не мога да гепя как "суперпозицията на 1,2 и 3 съсипва петролната индустрия, особено в корелация, ама че учена думичка, та корелацията с автомобилната индустрия. Ти да си чувал, че ежедневно ходиш с около 10 кг петрол на гърба си и седиш, ползваш, пишеш, говориш и квото се сетиш.....са още няколко стотин кила петрол. Аз отдавна следя мисловната ти война и вътрешно озлобление към автоиндустрията. За нея не бери грижа, та ще се оправи. Минава на ток, Тошиба и ония Хамериканци пускат на пазара миниреакторите и нещата с транспорта се нареждат. Остава да почнеш да сееш коноп, ма не за пушене, и да си тъчеш дрехите, да гледаш крави, за чепици и т.н...Обаче пък те пръцкат..., гадноооооо, въглеродния отпечатак, изчислен в метанови единици силно се увеличава.
Не знам, имаш мноооого работи да определяш з бъдещето развитие на свето.
Аз викам на някоя конференция да вземете да си организирате едно разделение...тъпаците като нас да сеят конопа, па остатъка от петрола за умните като вас. Ко ше каеш, а?





Тема Re: Баси логикатанови [re: croesus]  
Автор deltaVpn (leviatan)
Публикувано20.04.10 23:22



Аха. Вярно е, че преди 550 млн години е имало доста повечко СО2. Но пък забравяш да споменеш, че тогава все още не е имало полярни шапки.



Тема Re: Баси логикатанови [re: deltaVpn]  
Автор gogo163 (минаващ)
Публикувано20.04.10 23:22



А ве ти си луд! Нямало клиенти, па цените отидоха на майната си и ще вървят още по-нагоре. А Чавес ще фалира не за друго, ми щото много го мъчи "Манифеста" на Дедо Карло, а не му е ясен "Капиталът"

И що да не можем да увеличаваме антропогенните фактори?





Тема Re: Баси логикатанови [re: gogo163]  
Автор deltaVpn (leviatan)
Публикувано20.04.10 23:30



Разсъждаваш както человек от 19-ти век. Мога да перефразирам всичко твое, само че ще сменя петрол с пара. Получава се:

Пич, ти имаш претенциите да определяш хода на световната история и пътя на развитие на квото се сети един глупак като мен, ма съвсем не мога да гепя как "суперпозицията на 1,2 и 3 съсипва парната индустрия, особено в корелация, ама че учена думичка, та корелацията с парните машини и индустрия. Ти да си чувал, че ежедневно ходиш с около 10 кг пара на гърба си и седиш, ползваш, пишеш, говориш и квото се сетиш.....са още няколко стотин кила водна пара. Аз отдавна следя мисловната ти война и вътрешно озлобление към b]парните машини и индустрия. За нея не бери грижа, та ще се оправи. Ко ше каеш, а?



Тема Re: Баси логикатанови [re: gogo163]  
Автор deltaVpn (leviatan)
Публикувано20.04.10 23:36



"Нямало клиенти, па цените отидоха на майната си и ще вървят още по-нагоре"

Това е защото след две седмици в САЩ започва ваканционния сезон, а не защото цените на петрола имат стабилен ръст.

И що да не можем да увеличаваме антропогенните фактори?

Щото Брюксел ще ти тресне глоба. ЕС има стандарти и ти като гражданин ще ги спазваш. Иначе бой по канчето!





Тема Re: Баси логикатанови [re: deltaVpn]  
Автор vanand (новак)
Публикувано17.05.10 12:54



Старите теми се ширят с нова сила :)! Няма лошо ама delta продължаваш с твойте автомобила, я си признай поне, с какво се придвижваш? И ако имаш проблеми с това мога да ти продам едно bike - че :) . Хареса ми коментара на gogo скоро ще се движим като наще предци с Цървулки






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.