Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:24 11.06.24 
Природни науки
   >> Метеорология и климат
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Баси логикатанови [re: deltaVpn]  
Автор gogo163 (минаващ)
Публикувано20.04.10 18:39



(N2)78,084 %+(O2)20,946 %+(Ar)0,934 %=99,964%
100% – 99,964% = 0,036% всичкщи останали газове, вкл СО2
Човекът отделя около 25 гТ СО2
Океанът около 350гТ
Животинския свят, вкл.микроорганизмите около 250гТ
Простата сметка казва
(25/600)*100=4,17% е човешкият принос към увеличаването на СО2, което променя състава на СО2 в атмосферата с 0,0015012%

Това показват елементарните сметки на математиката. Шаманите на Ал ГОр и останалите казват друго…всеки да съди за себе си.

Винаги съм казвал, че парите за ГЗ, ако се дадат за залесяване и други антизамърсителни работи…можеше да е велико дело…но пък в това дело няма никаква печалба…кофти работа

ПП, Дори съм направил тези сметки със затоплистки уклон като умишлено съм сметнал , че всички останали газове са СО2, а нарочно не съм сметнал правилно процента на човешкият принос



Тема Re: Баси логикатанови [re: croesus]  
Автор deltaVpn (leviatan)
Публикувано20.04.10 18:47



Е, значи все пак има антропогенни фактори. 97 години не са много. Никой няма да чака, нито ще позволи увеличването на % антропогенен СО2. Хората взимат превантивни мерки, а не като нас българите, които правим всичко в последния момент.

Първата превантивна мярка е намаляването на потреблението на бензин. Това вече се прави и то масово. Причните са три:

1) Липсата на петрол
2) Политически, икономически, и военни конфликти
3) % антропогенен СО2

Суперпозицията на 1),2), и 3) изпраща петролната индустрия в учебниците по история. Всички автомобилни корпорации минават на електро-хибриди, включително лукс марките Ферари и Порше. А навремето май само Хонда и Тойота бяха ентусиасти в тази насока.

Редактирано от deltaVpn на 20.04.10 18:51.



Тема Re: Баси логикатанови [re: gogo163]  
Автор deltaVpn (leviatan)
Публикувано20.04.10 19:01



Вярно е, че природният СО2 е много повече, само че ние неможем да продължаваме да увеличаваме антропогенните фактори.

Ал Гор вече е история и от него нищо не зависи. А великите промени вече са факт. Онзи ден гледах един репортаж за петролен производител от Тексас. Човекът сам си казва, че вече няма клиенти за петрол. Неговият колега, Уго Чавес, вече е във фалит.



Тема тъйтъй, Ваша светлост.нови [re: deltaVpn]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано20.04.10 21:17



Точно затова при следващата ти реплика към мен наистина заминаваш до Коледа 2020 от ТИЯ форуми.





Тема Re: Баси логикатанови [re: deltaVpn]  
Автор croesus (хлевоуст)
Публикувано20.04.10 22:27



Уви въглищата имат доста по-висок дял към отделяния CO2 от петрола и продуктите му.

Забравих най-важното число - корелацията между нивото на CO2 и глобалните температури, изчислена за последните 550 млн години. R^2 коефициентът е 0.185 - junk отвсякъде.





Тема Re: Баси логикатанови [re: deltaVpn]  
Автор gogo163 (минаващ)
Публикувано20.04.10 23:18



Пич, ти имаш претенциите да определяш хода на световната история и пътя на развитие на квото се сети един глупак като мен, ма съвсем не мога да гепя как "суперпозицията на 1,2 и 3 съсипва петролната индустрия, особено в корелация, ама че учена думичка, та корелацията с автомобилната индустрия. Ти да си чувал, че ежедневно ходиш с около 10 кг петрол на гърба си и седиш, ползваш, пишеш, говориш и квото се сетиш.....са още няколко стотин кила петрол. Аз отдавна следя мисловната ти война и вътрешно озлобление към автоиндустрията. За нея не бери грижа, та ще се оправи. Минава на ток, Тошиба и ония Хамериканци пускат на пазара миниреакторите и нещата с транспорта се нареждат. Остава да почнеш да сееш коноп, ма не за пушене, и да си тъчеш дрехите, да гледаш крави, за чепици и т.н...Обаче пък те пръцкат..., гадноооооо, въглеродния отпечатак, изчислен в метанови единици силно се увеличава.
Не знам, имаш мноооого работи да определяш з бъдещето развитие на свето.
Аз викам на някоя конференция да вземете да си организирате едно разделение...тъпаците като нас да сеят конопа, па остатъка от петрола за умните като вас. Ко ше каеш, а?





Тема Re: Баси логикатанови [re: croesus]  
Автор deltaVpn (leviatan)
Публикувано20.04.10 23:22



Аха. Вярно е, че преди 550 млн години е имало доста повечко СО2. Но пък забравяш да споменеш, че тогава все още не е имало полярни шапки.



Тема Re: Баси логикатанови [re: deltaVpn]  
Автор gogo163 (минаващ)
Публикувано20.04.10 23:22



А ве ти си луд! Нямало клиенти, па цените отидоха на майната си и ще вървят още по-нагоре. А Чавес ще фалира не за друго, ми щото много го мъчи "Манифеста" на Дедо Карло, а не му е ясен "Капиталът"

И що да не можем да увеличаваме антропогенните фактори?





Тема Re: Баси логикатанови [re: gogo163]  
Автор deltaVpn (leviatan)
Публикувано20.04.10 23:30



Разсъждаваш както человек от 19-ти век. Мога да перефразирам всичко твое, само че ще сменя петрол с пара. Получава се:

Пич, ти имаш претенциите да определяш хода на световната история и пътя на развитие на квото се сети един глупак като мен, ма съвсем не мога да гепя как "суперпозицията на 1,2 и 3 съсипва парната индустрия, особено в корелация, ама че учена думичка, та корелацията с парните машини и индустрия. Ти да си чувал, че ежедневно ходиш с около 10 кг пара на гърба си и седиш, ползваш, пишеш, говориш и квото се сетиш.....са още няколко стотин кила водна пара. Аз отдавна следя мисловната ти война и вътрешно озлобление към b]парните машини и индустрия. За нея не бери грижа, та ще се оправи. Ко ше каеш, а?



Тема Re: Баси логикатанови [re: gogo163]  
Автор deltaVpn (leviatan)
Публикувано20.04.10 23:36



"Нямало клиенти, па цените отидоха на майната си и ще вървят още по-нагоре"

Това е защото след две седмици в САЩ започва ваканционния сезон, а не защото цените на петрола имат стабилен ръст.

И що да не можем да увеличаваме антропогенните фактори?

Щото Брюксел ще ти тресне глоба. ЕС има стандарти и ти като гражданин ще ги спазваш. Иначе бой по канчето!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.